Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Mistrovství Evropy ve vodním slalomu 2018
Sportovní akce

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu 2018

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu se opět vrací do Prahy. Česká republika v roce 2018 podruhé v historii pořádá mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Kontinentální šampionát se koná na kanálu v Troji v termínu od 1. do 3. června.
Mistrovství Evropy ve vodním slalomu je největší událostí tohoto sportu v České republice. Na trojském kanálu se každoročně jezdí závody Světového poháru s výbornou diváckou kulisou. Za posledních 10 let se tu konala i dvě mistrovství. Při tom posledním v roce 2013 získali v kategorii kajakářů první dvě místa Vavřinec Hradilek a Jiří Prskavec. 

ME se koná od roku 1996, po 16 uskutečněných šampionátech je Česká republika v pořadí národů třetí s bilancí 22 zlatých, 26 stříbrných a 22 bronzových medailí. Úspěšnější jsou pouze Slovensko a Německo.

Mistrovství Evropy probíhá v celkem 5 disciplínách – muži závodí na singlkánoi (C1), deblkánoi (C2) a singlkajaku (K1), na všech typech lodí individuálně i v závodech družstev, tzv. hlídkách. Ženy závodí na singlkajaku (individuálně a v hlídkách) a od roku 2010 i na singlkánoi. Jestli chcete vidět naživo naše sportovní hvězdy i legendy tohoto sportu, jako je Štěpánka Hilgertová, Vavřinec Hradilek, Jiří Prskavec, nebo Kateřina Kudějová, nenechte si závody ujít.

Kromě soutěžních dní bude připraven bohatý program pro veřejnost v průběhu celého týdne před šampionátem. V plánu je tradiční Pádlojízda, Riverside Cross i slavnostní oficiální zahájení v Divadle Hybernia. Návštěvníci se můžou těšit hlavně na výborné výkony a to nejen našich reprezentantů. Výkony na vodě budou v přestávkách doplněny o zábavný program a nebude chybět oblíbený dětský koutek.

Provozovatel

Areál vodních sportů Praha Troja

Vodácká 8
171 00 Praha 7
Tel.:
+420 283 850 477
Email:
info@slalomtroja.cz
Email:
wwc@seznam.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.slalomtroja.cz
WWW:
www.vodackyareal.cz
GPS:
50,113275 14,429597
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Cena: 80 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Metronome Prague 2023 – hudební festival v Praze

Fanoušci dobré a progresivní muziky si už nyní mohou poznamenat termín, kdy se uskuteční šestý ročník festivalu Metronome. Příští Metronome Prague tedy proběhne, a věříme, že s plnou parádou, 22. – 24. června.
Praha 7, Praha

Czech Space Week

Akce potrvá od 28. listopadu do 2. prosince 2022 a nabídne bohatý program pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a ostatní fanoušky vesmíru. Festival oslaví úspěchy českých firem podnikajících v kosmickém průmyslu a představí novinky, které hýbou kosmickým odvětvím v České republice
Praha 7, Praha

Bruslení v Malé sportovní hale na Výstavišti v Praze

Přijďte si zabruslit s celou rodinou do kryté sportovní haly na Výstavišti. Otevřeno máme každý víkend od listopadu do března.
Praha 7, Praha

Výstava Nikola Tesla

Z Bělehradu do Prahy přijíždí unikátní výstava o geniálním vědci, jehož vynálezy nás dodnes provází každodenním životem. Chcete vidět naživo, jak pracuje věhlasný Teslův transformátor? Dokážete si představit, jak funguje elektrárna, která zkrotila Niagarské vodopády?
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Slalomový kanál v Troji – divoká voda v centru Prahy

Divokou vodu si můžete užít také v Praze, a to na slalomovém kanále v Troji, kterou provozuje oddíl USK Praha. Obtížnost dráhy je klasifikovaná jako WW III-IV. Sjeďte si peřeje na kterých cvičí naši olympionici a mistři světa!
Praha 7, Praha

Sportcentrum Troja – beach volejbal u vody, půjčovna lodí i bruslí

Sportujte a relaxujte v Troji – přijďte si s přáteli zahrát beach volejbal přímo na břehu Vltavy v přírodním prostředí Troji. Sportcentrum Troja dále nabízí půjčení in-line bruslí a širokou škálu kajaků, kanoí i raftů.
Praha 7, Praha

Trojský most v Praze – elegantní architektonický unikát

Jedním z nejplošších oblouků mezi ve světě realizovanými mosty vyniká nový Trojský most nad Vltavou, který i díky tomu dostojí pověsti technického unikátu, a to nejen v českém, ale i v evropském měřítku. Svým rozpětím se most řadí mezi největší mosty v ČR.
Praha 7, Praha

Lezecká stěna Holešovice – lezení na umělé stěně v Praze Holešovicích

Láká vás lezení? Chcete začít? Chcete zažít něco nového? Navštivte Lezecké centrum Holešovice – profesionál mezi horolezeckými školami. Stěna v Holešovicích se dostala na pevné místo v kalendáři mnohých pražských i okolních lezců. Je totiž jako jediná opravdu jen lezecká.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

River Camping Prague v Troji

River Camping se nachází na břehu Vltavy, v zeleném pásu, který se táhne podél řeky. Jeho poloha poskytuje velmi dobré spojení s centrem Prahy. Botanická zahrada a Zoo jsou vzdálené jen 1 km. V blízkosti kempu je několik stezek pro jízdu na kolech a kolečkových bruslích.
Praha 7, Praha

Griloviště na Výstavišti

Vůně grilovaných dobrůtek, přátelský pokec s přáteli a nádherná zeleň všude okolo. Nezní to báječně? Tohle všechno (a dokonce i mnohem víc) si můžete dopřát na jednom z nejnovějších piknikových míst v Praze, na holešovickém Výstavišti.
Praha 7, Praha

Camp Sokol Troja

Kemp Sokol Troja poblíž Zoo Praha je v provozu již od šedesátých let minulého století. Jedná se tedy o kemp s dlouhou historií, kvalitním zázemím a službami.
Praha 7, Praha

Hotel Expo v Praze

Hotel Exo se nachází přímo v sousedství pražského Výstaviště a Tipsport Arény.
Praha 7, Praha