Úvod > Aktuality > Praha je od 1. ledna 2016 Evropským hlavním městem sportu
Praha je od 1. ledna 2016 Evropským hlavním městem sportu
"> ">
Letní sporty

Praha je od 1. ledna 2016 Evropským hlavním městem sportu

  • Vydáno1. ledna 2016
Praha se stává v pořadí již 16. metropolí, která je nositelem titulu Evropské hlavní město sportu a řadí se tak k předním evropským velkoměstům, jako jsou Rotterdam, Dublin nebo Stockholm. Sportovně-kulturní akce pro širokou veřejnost i významné hosty ze sportovní scény odstartuje 1. ledna ve 14.00 hodin.

Sportovně-kulturní akce pro širokou veřejnost i významné hosty ze sportovní scény odstartuje 1. ledna ve 14.00 hodin. V areálu Výstaviště bude návštěvníkům k dispozici kluziště, kde si budou moci na ledové ploše užít hudební produkci, včetně živých koncertů revival kapely ABBA Stars nebo vystoupení zpěváka Marka Ztraceného.

Chybět nebudou ani sportovní exhibice, taneční vystoupení, workshopy, soutěže o ceny, ve kterých výherci získají například volné vstupenky do pražské ZOO, podpisy slavných sportovců a řadu dalších hodnotných cen. Na místě bude také výstava vysvědčení sportovních hvězd.

Na své si přijdou i milovníci nového cirkusu, kterým své umění popírající zemskou přitažlivost předvedou akrobaté z Losers Cirque Company. Program vyvrcholí přímým přenosem novoročního ohňostroje z Vítkova a slavnostním přivítáním roku 2016.

Účast na slavnostní akci přislíbil prezident Asociace evropských měst sportu při Evropské unii (ACES Europe) Francesco Lupattelli. Moderátorem sportovně-zábavného odpoledne bude olympijský šampión v desetiboji Roman Šebrle. Konec programu je naplánován na 19. hodinu.

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Plavecký bazén na Výstavišti

Plavecký bazén na Výstavišti

Pokud hledáte bazén na Praze 7, zastavte se na Výstavišti, kde pohodlně zaparkujete, nebo dojdete pěšky ze zastávky Výstaviště Holešovice. Pětadvacetimetrový bazén může představovat příjemné nabuzení v ranních hodinách, stejně jako relaxační plavání ve večerních časech.