Úvod > Aktuality > Praha dnes pomáhá Pochodem proti hladu
Praha dnes pomáhá Pochodem proti hladu
">

Praha dnes pomáhá Pochodem proti hladu

  • Vydáno29. května 2011
Dnes se v Praze již poosmé uskuteční celosvětový Pochod proti hladu (End hunger: Walk the World). Ve stejný den se lidé ve všech časových pásmech planety vydají na pochod a symbolicky tak obejdou celou zeměkouli, aby tím pomohli upozornit na celosvětový problém hladu a získali prostředky na boj proti dětskému hladu ve světě. Letos je pochod navíc orientován na Afriku, a proto se celý den nazývá Den pro Afriku.
Letošní ročník pražského pochodu opět pořádají společnosti TNT a Unilever. Od roku 2004, kdy se akce v Praze pořádala poprvé, se k ní pravidelně přidávají stovky účastníků. Každoročně tak putují do Světového potravinového fondu OSN (World Food Programme – zkráceně WFP) z České republiky finance v řádu statisíců korun. Letos poprvé na pochodu také proběhne sbírka dětský bot, které budou předány dětem v Africe. Účastníci pochodu mohou dorazit s párem bot nejen na svých nohou, ale i s dalším, který již nepotřebují.

Cílem pochodu proti hladu je získat prostředky pro zajištění jídla školákům v rozvojových zemích v rámci Světového potravinového programu (WFP). Na celém světě totiž hladoví okolo 1 miliardy lidí a více než jedna třetina z nich jsou děti.

Letošní pražský pochod bude zahájen 29. května ve 13 hodin ze Seminářské zahrady pod Petřínem. Samotný pochod odstartuje ve 14 hodin a povede přes Újezd a Národní třídu, bude pokračovat přes Staroměstské náměstí a Karlův most a svou trasu ukončí opět pod Petřínem v Seminářské zahradě. Tam budou následovat hudební vystoupení a zajímavé, vzdělávací aktivity pro děti i dospělé až do 17 hodiny.