Úvod > Aktuality > Pozvánka na pět zábavných akcí: tanky, traktory, cirkus a lyže
Zážitky

Pozvánka na pět zábavných akcí: tanky, traktory, cirkus a lyže

  • Vydáno19. května 2022
Máte koncem května a začátkem června čas a chuť na nějakou vydařenou akci? Na portálu Kudy z nudy jich najdete celou řadu. Vypravte se s námi třeba na zahájení sezony ve vojenském technickém muzeu, setkání traktorů, festival cirkusového umění anebo recesní lyžařské závody!

Konec května ve vojenském muzeu v Lešanech

VHÚ LešanyJinde už je letní sezona v plném proudu, Vojenské technické muzeum Lešany ji ovšem teprve zahajuje. Dnem D je sobota 28. května 2022 a místem děje areál bývalých dělostřeleckých kasáren mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou. K vidění bude původní technika, především domácí a tehdy sovětské provenience, ale také současná moderní technika, ať už jde o vozidla Land Rover nebo transportéry Pandur. Představí se i technika, kterou naši vojáci používali v misích, např. americká vozidla Humvee. Mezi mnoha expozicemi je unikátní zejména sbírka Československých vojenských dopravních prostředků z období 1918 – 1939 a kolekce kanónů systému Škoda. Mezi nejcennější exponáty patří hasičský automobil Praga L, jehož podvozek byl vyroben v roce 1926.
 

Začátek června na traktoru…

pradědečkův traktorPůvaby starobylých traktorů vyniknou mnohem víc, když se s nimi seznámíte při atraktivních přehlídkách, jízdách zručnosti, soutěžemi a dalšími kratochvílemi pro děti i dospělé. K nim patří i akce Pradědečkův traktor, která se koná o víkendu 4. a 5. června 2022 v areálu Národního zemědělského muzeaČáslavi. Představí se zejména stroje značky Škoda, těšit se můžete i na komentovanou přehlídku historických traktorů a dalších strojů. Držitelé řidičského oprávnění na traktor si budou moci na jednom z historických strojů vyzkoušet jízdu zručnosti. Atraktivní program je připraven od 8 do 17 hodin; vstupenka stojí 150 Kč pro dospělé a 100 Kč pro děti.
 

…anebo v cirkusu – či CirkUffu?

cirk uffJedete začátkem června do Podkrkonoší? Pak se od středy 1. do neděle 5. června zastavte v Trutnově, kde se konečně po době covidové koná mezinárodní festival nového cirkusu Cirk-UFF. Program je každý den našlapaný od rána až do večera a na většinu vystoupení ani nemusíte shánět vstupenky, cirkusová vystoupení plná kejklířů, žonglérů a akrobatů totiž zaplaví trutnovské ulice, náměstí i prostor před společenským centrem UFFO. Letošním trhákem bude australský soubor Circa, premiéru svého představení připravují pro Trutnov finští Sisus Sirkus, Čechy zastoupí Klára Hajdinová nebo Losers Cirque Company. Tradičním bodem programu je i atraktivní večerní ohňová podívaná.

Florent Golfier atlasPerformer Florent Golfier jakožto klaun Atlas bude mít ve čtvrtek 2. 6., v pátek 3. 6. a v sobotu 4. 6. „úřední hodiny“ ve své improvizované kanceláři, na které budou navazovat vedené procházky po Trutnově. Procházky se konají ve čtvrtek 2. 6. a v pátek 3. 6. od 19:00 hodin, v sobotu 4. 6. od 12:00 hodin. Je na ně nutná rezervace předem (na email atlas@tYhle.cz), kapacita skupiny je omezena na 10 osob. V neděli 5. 6. zakončí klaun Atlas své „úřadování“ závěrečným rituálem v 18:00 hodin, na který není potřeba rezervace.
 

Výlet do Třebíče na Zámostí

festival zámostíZámostí není jen židovská čtvrť a památka UNESCO v Třebíči, ale také název dnes již kultovního festivalu, jehož třináctý ročník se uskuteční během víkendu od 3. až do 5. června. Kromě bohatého hudebního programu na louce u řeky Jihlavy se chystají i zajímavé doprovodné akce. Mezi účinkujícími budou kapely J.A.R., Tata Bojs, Sto zvířat nebo Vltava. Třebíčskou hudební scénu pak reprezentují Kucharski, Hlaváč & Co. či Jezerel. Dále se můžete těšit na klasické Cimrmanovské divadelní představení Záskok, žonglérskou skupinu Magnis z Třebíče nebo LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem. Kromě toho můžete navštívit i třebíčské památky, od židovského hřbitova (v pátek od 9 do 18 hodin) přes baziliku sv. Prokopa (v pátek od 9 do 17 hodin, v sobotu od 12.30 do 18 hodin) a Zadní synagogu až po Dům Seligmanna Bauera (obě místa po oba dny od 9 do 17 hodin).
 

Léto začíná na Mělníku

Alespoň to tvrdí pořadatelé recesního závodu Mělnická jizerská padesátka, jehož 24. ročník odstartuje v sobotu 18. června v 17 hodin z Náměstí Míru v Mělníce. Zábava na náměstí vypukne  v odpoledních hodinách, prezentace se uzavírá pouhou čtvrthodinu před závodem, takže zúčastnit se může opravdu každý. Závodníci se musí dostavit v zimní výzbroji a výstroji, případně žertovném převleku. Po několika rozbězích se jedou finálové okruhy; v každém z nich vás čeká krkolomná jízda na běžkách po dlažbě mělnického náměstí, překonání laviny a jedno pivo. Po vyhlášení výsledků v kategoriích mužů, žen, masek, družstev a pádů nebude chybět tradiční koncert králů punku, skupiny Visací zámek, a ohňová show. A pokud máte z letního lyžování strach, jste samozřejmě vítáni jako diváci, protože ti si prý stejně vždy užijí víc legrace než otrlí závodníci.
Vojenské technické muzeum v Lešanech

Vojenské technické muzeum v Lešanech

Mezi obcemi Krhanice a Lešany u Týnce nad Sázavou se v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren nachází od roku 1996 expozice Vojenského technického muzea Vojenského historického ústavu Praha.

Další aktuality

Kam za světlem? Tipy na procházky za anděly a světlenou výzdobou

Udělejte si během adventu a vánočních svátků pěknou vycházku na zajímavá místa. Světlo je součástí tradičních vánočních zvyků. V řadě obcí a měst připravili letos krásnou vánoční výzdobu, někde potkáte anděly, jinde zase objevíte vánočně nasvícený dům či rovnou celou vesničku. Stále více jsou oblíbené dechberoucí světelné parky s nezapomenutelnou atmosférou. Kam se tedy vydat na neobyčejnou vánoční procházku? Kde září několikametrové sochy andělů, vánočních dárků, zvířat i betlémů?
Zážitky

Už jste se svezli vánoční tramvají, trolejbusem nebo ektrobusem?

Tak jako každý rok, i letos vyjely v mnoha městech speciálně vyzdobené vánoční tramvaje. V adventním a vánočním čase vnášejí nejen do Brna, Plzně nebo Prahy veselou atmosféru, která přináší radost dětem i dospělým. Přehled vozů MHD, které se převlékly do slavnostních světelných šatů, vám přináší portál Kudy z nudy.
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (9.12. – 10.12.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě 2023, Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket 2023, Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát , Vánoční jarmark v pevnosti Josefov 2023. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (9.12. – 10.12.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Krušnohorské vánoční trhy na hradě Loket 2023, Vánoční jarmark v pevnosti Josefov 2023, Osvětlený dům v Libišanech, Vánoční trh na zámku Dobříš, Královský advent na hradě Křivoklát . Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Přírodovědecké sbírky a preparáty: sbírky, kuriozity a zvířecí celebrity

Kuriozity, zajímavosti i skvělé tipy na výlety s malými dětmi, to všechno jsou zoologické sbírky plné vycpanin. S Kudy z nudy vás pozveme na výlet tam, kde si prohlédnete největší kolekce sbírky vycpaných a preparovaných zvířat a loveckých trofejí, a představíme vám i příběhy, které nejznámější vycpaná zvířata provází.
Zážitky

Setkejte se s Mikulášem aneb tipy pro rodiny s dětmi

Šestého prosince slaví svátek Mikuláš. V předvečer svých jmenin, 5. prosince, přichází svatý Mikuláš se svým doprovodem, aby navštívil všechny děti. Vezměte svoje ratolesti na večerní procházku – v ulicích budete potkávat Mikuláše v doprovodu anděla a čerta. Mikuláš rozdává hodným dětem sladkosti a drobné dárky, čert dává těm zlobivým brambory nebo uhlí. Aby se děti tolik nebály, přimlouvá se u Mikuláše anděl.
Zážitky

Šťastné a udržitelné! Navštivte udržitelné vánoční trhy

Vůně svařeného vína, vánoční atmosféra, koledy, výzdoba a světýlka. Kdo by alespoň jednou za rok nenavštívil vánoční trhy? Ty letošní jsou již v plném proudu. Řada z nich zařadila prvky udržitelnosti a vy tak můžete během nejkrásnějších svátků v roce minimalizovat dopad na životní prostředí.
Zážitky

Výlety za venkovními betlémy a vánoční atmosférou

Máte chuť udělat si hezký výlet za tradičními i netradičními betlémy? Vyrazte za nimi do plenéru! Pěkným zážitkem bude procházka ke skalnímu betlému v Kuksu, betlémům v Písku, k návštěvě láká také oblíbený Jírův betlém v malebném Kryštofově údolí nebo kovový betlém u Uherského Hradiště. Míst, kam se nejen za betlémy vydat, je však mnohem víc.
Zážitky