Úvod > Aktuality > Povodněmi ohrožený zámek Kratochvíle je opět otevřen
Povodněmi ohrožený zámek Kratochvíle je opět otevřen
">
Památky

Povodněmi ohrožený zámek Kratochvíle je opět otevřen

  • Vydáno4. června 2013
Z památkových objektů ve správě NPÚ ÚPS v Českých Budějovicích byl nejvíce ohrožen areál zámku Kratochvíle. Škody se naštěstí týkají pouze exteriérů. Zámek je v současné době opětovně otevřen veřejnosti.
Zámek je veřejnosti v tuto chvíli opětovně otevřen. V expozici probíhá až do neděle 9. 9. výstava květinových aranžmá nazvaných „kratochvíle s lilií,“ která je součástí projektu Fleur de lys – Slavnosti lilií.

Veřejnost nepřijde ani o možnost prohlédnout si zámek ve večerní atmosféře. Zrušená nedělní večerní procházka zámkem bude nahrazena v pátek 7. 6. od 20:30 hod. Návštěvníci tak budou moci zažít nevšední atmosféru večerního zámku, nasvíceného živým ohněm a svíčkami a navíc ozdobeného a provoněného stovkami květin. Atraktivitou této prohlídky je ojedinělá příležitost procházet se nerušeně zámeckými interiéry bez doprovodu průvodce.

Za současné povodňové situace může být návštěva Kratochvíle také výrazem podpory zaměstnancům zámku, kteří i v této nelehké situaci usilují o to, aby tato památka zůstala otevřena veřejnosti. Život jde ale dál. Při kulminující hladině vody na zámku Kratochvíle se narodila mláďata tamějšího páru labutí.
Zámek Kratochvíle – užijte si kouzlo rožmberského letohrádku

Zámek Kratochvíle – užijte si kouzlo rožmberského letohrádku

Renesanční klenot mezi rybníky Netolické pánve. Sen italského stavitele, který v cizích službách vzpomíná na vzdálený domov. Panský rozmar, který přinesl úchvatný výsledek. To všechno je Kratochvíle, malebné panské sídlo s jezdeckým areálem, obklopené lesy, rybníky, alejemi a pastvinami.