Úvod > Aktuality > Poodhalte tajemství lidského těla na výstavě Mendelova muzea
Poodhalte tajmství lidského tela na výstave Mendelova muzea
"> Poodhalte tajmství lidského tela na výstave Mendelova muzea "> Hlavní atrakcí je unikátní pohyblivý model kostry na jízdním kole
Kultura

Poodhalte tajemství lidského těla na výstavě Mendelova muzea

  • Vydáno18. září 2013
Málo co je tak tajemné a zároveň nám tak blízké, jako je lidské tělo. V Mendelově muzeu Masarykovy univerzity v Brně však pod roušku tajemství jeho fungování nahlédnete, a to díky nové výstavě, která se zde koná od 18. září až do poloviny prosince.
Anatomický modelVýstava s názvem Lékařství je v Mendelově muzeu součástí cyklu Krok za krokem vědou. Skládá se ze dvou desítek interaktivních prvků souvisejících s lidským tělem a medicínským oborem. Mendelovo muzeum zajistilo dotykové monitory s kvízy a dalšími zajímavostmi. Návštěvníci se na výstavě seznámí s lidským tělem také pomocí 3D modelů v životní velikosti, prohlédnou si strukturu svalů, uvidí i velký model chrupu, který budou pomocí zvětšených kartáčků či párátek čistit. Hlavní atrakcí je unikátní pohyblivý model kostry na jízdním kole, ve kterém lze sledovat, jaké kosti se při jízdě hýbou.

Součástí vnitřní interaktivní expozice je také venkovní panelová výstava představující lékařské i další nemedicínské obory na Lékařské fakultě MU. Do příprav výstavy se rovněž zapojily významná brněnská zdravotnická zařízení, o jejichž aktivitách i spojení s MU se dozvíte na výstavě spoustu zajímavostí.

Pro všechny zájemce jsou připraveny také pracovní listy, díky kterým si lze z výstavy odnést spoustu zajímavých informací. Přestože je expozice zaměřená na děti, vítaní jsou všichni návštěvníci. Výstava potrvá do 18. prosince a vstup na ní je zdarma. V příštím roce se v muzeu v rámci cyklu Krok za krokem vědou na MU představí ještě systematická biologie a archeologie.
Mendelovo muzeum Brno

Mendelovo muzeum Brno

Posláním Mendelova muzea Masarykovy univerzity je šířit odkaz augustiniánského opata G. J. Mendela, který je znám studiemi prováděnými na rostlinách, především hrachu setém. Nelze však opomenout ani jeho bádání v oblasti meteorologie či šlechtění včel.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura