Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava Lékařství v Mendelově muzeu
Výstavy

Výstava Lékařství v Mendelově muzeu

Málo co je tak tajemné a zároveň nám tak blízké, jako je lidské tělo. Pojďte s námi poznat skrytá zákoutí našich těl. Výstava představuje téměř 20 interaktivních prvků související s lidským tělem i medicínským oborem.
Výstava Lékařství přiblíží nejen dětem fungování orgánů a práci lékařů. Můžete se zde projít velkým modelem aorty, vytáhnout si z modelu lidské střevo v jeho běžné délce, uvidíte, jak fungují ledviny, či z čeho se skládá oko.

Hlavní atrakcí je model kostry na kole, vedle kterého si lze sednout, šlapat a pozorovat, které kosti na kostře se při reálné jízdě v těle člověka hýbou. Dále si na výstavě prohlédnete strukturu svalů nebo velký model chrupu, který můžete pomocí zvětšených kartáčků či párátek čistit.

Součástí vnitřní interaktivní expozice je i venkovní panelová výstava představující lékařské a další nemedicínské obory na Lékařské fakultě MU. Do příprav výstavy se rovněž zapojily významná brněnská zdravotnická zařízení, o jejichž aktivitách i spojení s MU se dozvíte spoustu zajímavostí.

Provozovatel

Mendelovo muzeum

Mendlovo náměstí 1a
603 00 Brno
Tel.:
+420 543 424 043
Email:
info@mendelmuseum...
WWW:
www.mendelmuseum....
GPS:
49,191107 16,595846
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Poklady špilberské zbrojnice

Výstava na Špilberku ukáže to, co bylo oku veřejnosti dosud skryto, jako například zbraně a zbroje středověku, příběh Brněnského ozbrojeného měšťanského a střeleckého sboru nebo raritní a zdobné zbraně spolu s připomínkou prací brněnských puškařů.
Brno, Jihomoravský kraj

Čertovské Vánoce na Špilberku

Vánoční jednodenní akce pro celou rodinu na hradě Špilberku od 11.00 do 17.00. Bohatý program na Velkém nádvoří a Adventní dílničky pro děti.
Brno, Jihomoravský kraj

Špilberk žije adventem – Tvořivé dílničky na hradě

Kam vyrazit nasát tu pravou vánoční atmosféru? Přijďte na Špilberk! Po celou dobu adventního veselí to na Špilberku bude žít. Každou sobotu od 26.11. do 17.12. od 10.00 do 17.00 si budou moci přijít děti vyrobit něco krásného a vánočního.
Brno, Jihomoravský kraj

Setkání s výtvarníky Hendrychem a Velíškem na Šilberku

Ve čtvrtek 15. prosince přijede na Špilberk vzácná návštěva, a to samotný autor výstavy JAN HENDRYCH 85 a jeho bývalý žák Adam Velíšek. Oba dva pánové spolu s kurátorkou Ilonou Víchovou provedou návštěvníky výstavou při komentované prohlídce a následně proběhne přednáška s diskuzí.
Brno, Jihomoravský kraj

Starobrněnský klášter a bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně

Starobrněnský klášter založila jako klášter cisterciaček roku 1323 česká a polská královna vdova Eliška Rejčka, jež je zde pochována se svým přítelem moravským zemským hejtmanem Jindřichem z Lipé. Ke klášteru přiléhá také u bazilika Nanebevzetí Panny Marie.
Brno, Jihomoravský kraj

Mendelovo muzeum Brno

Posláním Mendelova muzea Masarykovy univerzity je šířit odkaz augustiniánského opata G. J. Mendela, který je znám studiemi prováděnými na rostlinách, především hrachu setém. Nelze však opomenout ani jeho bádání v oblasti meteorologie či šlechtění včel.
Brno, Jihomoravský kraj

Spinning Mendlák

Spinningové centrum s ideální dopravní dostupností v Brně. Spinning Brno-Mendlák se nachází v budově Orlovny na Starém Brně. Naši instruktoři jsou školení, certifikovaní, mladí, šikovní, perspektivní; přijďte a uvidíte.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Expozice Poklady kláštera – Muzeum starobrněnského opatství

V prostorách bývalého dormitáře cisterciaček v klášteře na Mendelově náměstí vzniklo Muzeum starobrněnského opatství s expozicí Poklady kláštera. Tvoří jej galerie středověkého, raně novověkého, barokního i novějšího umění.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Tradiční česká restaurace Skanzeen

Tradiční česká restaurace v srdci Brna. Dopřejte si dokonalé recepty a gurmánský zážitek v podání receptů našich babiček a bábinek. Vyzkoušejte tradiční Lokše s bryndzou. Tradiční Halušky nebo klasické Slovenské pirohy. Dopřejte si chvilku jen pro sebe a své blízké a zastavte se na tradiční kuchyni.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace Skanzeen v centru Brna

Restaurace Skanzeen, stylová restaurace v centru Brna, byla otevřena v roce 2002 se zaměřením na slovenskou a valašskou kuchyni. Veškerá jídla vychází z originálních starých receptů našich prababiček bábinek a babiček.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Pivovar Starobrno – pivo s moravským srdcem

Starobrno má v současnosti výsadní postavení na jižní Moravě a přestože opravdové začátky pivovaru je těžké určit, sahají zřejmě až do 14. století. Starobrněnské pivo je vyráběno z těch nejkvalitnějších surovin a sládci mu věnují maximální péči.
Brno, Jihomoravský kraj

Pivovarská Starobrno

Po dobu své existence, od roku 1997, si Pivovarská restaurace vybudovala pevné místo mezi brněnskými restauracemi především svojí vyhlášenou kuchyní a kvalitní obsluhou.
Brno, Jihomoravský kraj