Úvod > Aktuality > Poodhalte oponu letového provozu na exkurzi Letištěm Praha
Poodhalte oponu letového provozu na exkurzi Letištěm Praha
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Zkušení hasici vám vysvetlí svou práci "> Do útrob pražského letište se mužete vydat pri exkurzích
Zážitky

Poodhalte oponu letového provozu na exkurzi Letištěm Praha

  • Vydáno29. března 2022
Co všechno je třeba udělat před startem letadla? Kolik aerolinek létá do Prahy? Jací jsou nejneobvyklejší zaměstnanci letiště? S tím vším vás seznámí exkurze do zákulisí pražského letiště. Za poznáním letového provozu se můžete na Letiště Praha vypravit po celý rok, avšak je třeba se na exkurzi objednat předem.
Pro ty, kteří si přáli řídit letadlo, pro dámy, které chtěly vyzkoušet práci letušky i pro malé zvědavce, kteří milují letadélka, připravuje Letiště Praha zajímavé exkurze do zákulisí letového provozu. Na výběr je z několika tras, které vás zavedou na runwaye, do hangárů i mezi hasiče, vždy připravené vyrazit do akce. Na své si přijdou také milovníci leteckých fotografií, pro něž je připraven speciální prohlídkový okruh s možností strávit více času v blízkosti vzlétajících a přistávajících letadel a nafotit krásné snímky do rodinných alb.

V rámci exkurzí máte příležitost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se cestující běžně nedostanou. Uvidíte provoz a shon na odbavovacích plochách, seznámíte se s dráhovým systémem a dostanete se do těsné blízkosti letadel.
 

Jedno letiště, tři prohlídkové okruhy

Pražské letiště si můžete během exkurzí projít doslova křížem krážem. Na výběr máte aktuálně tři prohlídkové okruhy, které trvají maximálně dvě hodiny. Všechny exkurze je třeba předem rezervovat na webových stránkách letiště. Na prohlídku se s průvodcem vždy vydáte z Terminálu 2.

A co tedy při projížďce letištním zákulisím uvidíte? První trasa vás zavede do prostor, které znáte, pokud jste již z Prahy letěli. V první části prohlídky se vydáte autobusem po ploše letiště, zhlédnete starty a přistání u dráhy a uvidíte také samotné odbavení letadel před i po přistání.
Druhá část prohlídky se zaměřuje na interiéry Terminálu 1 a 2. Seznámíme vás s odbavením cestujících a rozdílnou bezpečnostní kontrolou mezi Terminály 1 a 2. Podíváte se také do některého z letištních salonků, Master Card nebo Erste Premier.

letiště prahaFandíte letadlům? Pak se vydejte na 2. prohlídkovou trasu. Čekají vás letadla na "ranweji", provoz na ploše i jedinečná záchranná technika v krátké návštěvě nejmodernější požární stanice v ČR. Na prohlídku letiště v části Jih a Sever a cargo zóna se vydáte vyhlídkovým autobusem. Zhlédnete odbavení letadel před startem i po přistání a navádění letadel na stání.

Rádi fotíte věci v pohybu a lákají vás fotografie letadel? Přihlašte se na Fototrasu letištěm a získejte tak jedinečné snímky do svého portfolia. Trasa je navržena speciálně pro fotoamatéry. Naskytne se vám možnost fotit letadla přímo na ploše letiště – zejména u ranveje, kde letadla přistávají i vzlétají. Za doprovodu průvodce se budete pohybovat na určených místech přímo v terénu. Po letištní ploše vás bude přemisťovat autobus.
 

Vyhlídkové plošiny u letiště

Milovníci letadel se mohou na aeroplány podívat také z několika volně přístupných vyhlídek. Vyhlídková terasa je k dispozici na Terminálech 1 a 2, další možností je návštěvna vyhlídkových valů u obcí Kněževes a Hostivice.
Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Individuální prohlídky se konají o víkendech, skupiny se mohou domluvit na prohlídku i přes týden. Exkurze vás seznámí se současným provozem, leteckými společnostmi a s různými typy letadel.

Vyhlídkové valy u letiště Václava Havla

Vyhlídkové valy u letiště Václava Havla

V bezprostřední blízkosti letiště se můžete podívat na přílety a odlety letadel. Umožňují to vyhlídkové valy u obcí Kněževes a Hostivice. Z vyhlídek je možné sledovat a fotografovat veškeré dění na letištní ploše, a to nad úrovní oplocení letiště.

Vyhlídkové terasy na letišti Václava Havla v Terminálech 1 a 2

Vyhlídkové terasy na letišti Václava Havla v Terminálech 1 a 2

Najděte si chvilku a navštivte vyhlídkovou terasu, kde uvidíte letadla jako na dlani. Odměněni budete nevšedním pohledem na letištní plochu a letadla na ní.