Úvod > Aktuality > Slavnostní ukončení turistické sezóny v pevnosti Josefov proběhne v neděli

Slavnostní ukončení turistické sezóny v pevnosti Josefov proběhne v neděli

Vydáno 24. října 2018 Památky
Navštivte pevnost Josefov a vraťte se o 200 let zpět, mezi rakouské minéry, dělostřelce a pěchotu. Velitelství pevnosti vyhlašuje na neděli 28. října 2018 bivakování, manévry a slavnostní ukončení sezóny se sejmutím pevnostního praporu!
Nechte se přenést do časů dávno zašlé slávy pevnosti v Josefově, která své jméno získala po svém zakladateli. Dne 3. října 1780 dohlédl císař Josef II. na položení základního kamene. To se jí ještě říkalo Ples. Tak se nazývala obec, která zde stávala před stavbou a která byla přejmenována až po císařově smrti.

Projekt pevnosti vypracoval francouzský inženýr Querlonde du Hamel. Na práci v podzemí byli pozváni kutnohorští havíři. Josefov ztratil pevnostní status roku 1888. V Josefově se natáčel film režiséra Jana Hřebejka Musíme si pomáhat.

Slavnostní ukončení turistické sezony už tradičně zahrnuje ukázky střelby z hradeb a podzemních galerií, průvod městem, pokládání věnců a svěšení pevnostního praporu.
První vojenskohistorické muzeum v Jaroměři

První vojenskohistorické muzeum v Jaroměři

Muzeum vybudoval nadšenec pro vojenskou historii Miroslav Frost. Chtěl uctít památku svého otce, po kterém muzeum i pojmenoval.

Expozice Cesta legionáře 2 v Josefově

Expozice Cesta legionáře 2 v Josefově

Československá obec legionářská otevřela v Josefově expozici nazvanou Cesta legionáře 2, která představuje osudy 15 významných legionářů v průběhu první republiky a druhého odboje. Spousta zajímavých fotografií, velké množství uniforem a zbraní nabízí bohatý zážitek jak pro děti, tak pro rodiče.

Pevnost Josefov - perfektní pevnost neprověřená praxí

Pevnost Josefov - perfektní pevnost neprověřená praxí

Nechte se unést zpět do historie, časem zpátky do doby císaře Josefa II. při romantické prohlídce tajuplných podzemních prostor osvětlených svícemi. Dobu barokní pevnosti na soutoku řek Metuje, Úpy a Labe dokreslí originály soch Matyáše Bernarda Brauna, pocházející z jaroměřského náměstí.

Zavírání pevnosti Josefov

Zavírání pevnosti Josefov

Slavnosti ukončení turistické sezony 2019 v pevnostním městě Josefově. Pořádá Klub vojenské historie 28. října.

Další aktuality