Úvod > Aktuality > Ski areál Chotouň je v provozu, přijeďte si zalyžovat

Ski areál Chotouň je v provozu, přijeďte si zalyžovat

Vydáno 30. prosince 2019 Zimní sporty
Pražští lyžaři nemusí za nenáročnou zimní zábavou cestovat daleko do hor. Poblíž Jílového u Prahy mají k dispozici středisko s 300 m dlouhou sjezdovkou, dvěma vleky pro dospělé a dětským areálem s vlastním lanovým vlekem. Areál je zaměřený na klidné rodinné lyžování pro méně zdatné lyžaře, a proto je provoz upraven hlavně k jejich spokojenosti. Prostor je rozdělen na placenou zónu pro lyžaře a jejich doprovod a volnou zónu pro ostatní (přihlížející) návštěvníky.
Ski ChotouňAreál Chotouň nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. K dispozici je zde aktuálně 50 cm sněhu.

V areálu jsou k dispozici čtyři vleky. Dva paralelní vleky typu "Poma" s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m), malý dětský vlek (délka 70 m) s nízkým vedením lana a pohyblivý lyžařský pás (délka 50 m) pro nejmenší lyžaře. Všechny vleky mají plynulou regulaci rychlosti, což umožňuje pohodlný nástup i méně zkušeným lyžařům. Při maximální rychlosti (2,4 m/s) dva hlavní vleky mohou přepravit až 1100 osob za hodinu. Mírné sjezdové tratě v areálu jsou vhodné hlavně pro začínající a středně pokročilé lyžaře. Aktuálně je v provozu Poma 1 i Poma 2. Dětský lyžařský areál se dosněžuje.

Ski ChotouňPřijet přímo ke sjezdovce můžete také příměstským autobusem, který navazuje na autobusové linky z Prahy (Smíchov - metro "B", nebo Budějovická - metro "C"). Od stanice metra "C" Budějovická vyjíždí linka 332 do Jílového - odtud je ale areál ještě asi 2 km vzdálen.

Na Chotouni se lyžuje denně až do 21 hodin! Zájemce upozorňujeme, že ve skiareálu bohužel není možné platit kartou. Pokud máte nevyužité body ze sezony 2018/2019 je možné je projezdit i v letošní sezoně 2019/2020.
Skiareál Chotouň - lyžování u Prahy

Skiareál Chotouň - lyžování u Prahy

Areál nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu Poma s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m) a malý dětský vlek (délka 120 m).