Úvod > Aktuality > Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?
Nejbližším místem kde si lze u Prahy zalyžovat je sjezdovka v Mnichovicích na Šibenicním vrchu
"> Nejbližším místem kde si lze u Prahy zalyžovat je sjezdovka v Mnichovicích na Šibenicním vrchu "> Porádnou zábavu na snehu si užijete také v lyžarském stredisku Monínec "> Žádné vetší kopce u Prahy sice nenajdete, ale pokud si chcete užít legraci, naucit se lyžovat nebo máte menší deti, jsou tyto skiareály ideální
Zimní sporty

Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

  • Vydáno3. ledna 2020
Zdá se, že k nám konečně dorazila zima, a to i do níže položených oblastí ve středních Čechách. Lyžařské areály jsou vysněženy v současné době na 40 až 60 cm sněhu, takže lyžaři z Prahy a okolí se mohou věnovat zimním radovánkám na sněhu. Sjezdaři si nejlépe zalyžují na Monínci u Sedlce-Prčice a v Chotouni u Prahy. Vlek v Mnichovicích se rozjede v sobotu, naopak sjezdovka na Konopišti je stejně jako běžkařský okruh na Vypichu zatím uzavřena.
Pražáci ani obyvatelé středních Čech nemusí nutně prchat za lyžováním do hor. V okolí Prahy sice s žádnými velehorami nemůžete počítat, ale pokud se vám nechce jezdit daleko nebo chcete naučit lyžovat svoje děti, naskýtá se vám několik zajímavých možností. Všechny lyžařské areály disponují sněhovými děly, takže jsou v provozu, i když sněhová pokrývka mimo sjezdovku neleží.
 

100 cm sněhu v Chotouni

Lyžovat se dá i v okolí PrahyLyžařský areál Chotouň (asi 20 km od metropole) nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. Parkování v areálu je zdarma na několika plochách v přímém dosahu vleků. Přijet přímo ke sjezdovce můžete ale také příměstským autobusem (PID – linka 444), který navazuje na autobusové linky z Prahy (Smíchov – metro B, nebo Budějovická – metro C). Od stanice metra C Budějovická vyjíždí linka 332 do Jílového – odtud je ale areál ještě asi 2 km vzdálen.

V areálu jsou k dispozici tři vleky o délkách 300 a 280 metrů s převýšením 50 m a malý dětský vlek (120 m) s nízkým vedením lana pro nejmenší lyžaře. Mírné sjezdové tratě v areálu jsou vhodné hlavně pro začínající a středně pokročilé lyžaře. Areál je v provozu denně od 9 do 21 hodin, o víkendu už od 8 do 21 hodin. Za dvě hodiny lyžování zaplatíte 200 korun. Sjezdovka je vybavená umělým osvětlením, které umožňuje večerní lyžování zejména pro ty z vás, kteří si chtějí protáhnout tělo na svahu i ve všední den večer po práci. Aktuálně zde mají 80 – 100 cm sněhu. Sáňkování a bobování je však v celém areálu zakázáno.
 

Monínec nabízí hlavní sjezdovku a horní kotvu

LA ChotouňPořádnou zábavu na sněhu si užijete také v lyžařském středisku Monínec, ležícím asi 60 km od Prahy uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř. Vybaveno je nejmodernější horskou technologií a lyžařská sezóna tu zpravidla trvá až do konce března.

Areál Monínec nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů, Hotelovou sjezdovku i snowpark. V současné době je na Monínci 40 – 60 cm technického sněhu. V provozu je hlavní lanovka a horní kotva. Areál funguje každý den od 9:00 do 16:00 a večerní lyžování probíhá od 18:00 do 21:00 hodin. Permanentkana celodenní lyžování zde stojí 595 korun.
 

Bobeš v Mnichovicích od soboty 4. ledna

Šibeniční vrchVůbec nejbližším místem kde si lze u Prahy zalyžovat je sjezdovka v Mnichovicích na Šibeničním vrchu v Ladově kraji, ke které se dostanete za 20 minut po dálnici D1 - exit Mirošovice. Vůbec poprvé se letos otevře v sobotu 4. ledna 2020 – lyžovat se bude na hlavní 250 m dlouhé sjezdovce Bobeš, a to od 10:00 hodin. Uměle zasněžovaný lyžařský svah Bobeš je vhodný pro děti a začátečníky. Pokud počasí dovolí, otevře se během zimy poma Pašík 260 m, dětské lano Mikeš 100 m anebo Fun Park o délce 120 m, který nabízí vlny, figury a tunel.

Provozní doba areálu ve všední dny je 15 – 19 hodin, v sobotu a v neděli 10 – 17 hodin. Večerní lyžování si užijete v pátek a sobotu od 18 do 21 hodin. Celodenní jízdné stojí 250 Kč, o víkendu 300 Kč.
Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Skiareál Chotouň – lyžování u Prahy

Skiareál Chotouň – lyžování u Prahy

Areál nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu Poma s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m) a malý dětský vlek (délka 120 m).

Šibeniční vrch v Mnichovicích – lyžování jen 20 km od Prahy

Šibeniční vrch v Mnichovicích – lyžování jen 20 km od Prahy

Nejbližší lyžařská sjezdovka v Mnichovicích, od Prahy vzdálená pouze 20 minut po dálnici D1 – exit Mirošovice, nabízí 200 m dlouhý, uměle zasněžovaný lyžařský svah uprostřed srubového areálu, vhodný nejen pro děti a začátečníky.

Další aktuality