Úvod > Aktuality > Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?
Nejbližším místem kde si lze u Prahy zalyžovat je sjezdovka v Mnichovicích na Šibenicním vrchu
Zimní sporty

Kde se dá lyžovat v okolí Prahy?

  • Vydáno3. ledna 2020
Zdá se, že k nám konečně dorazila zima, a to i do níže položených oblastí ve středních Čechách. Lyžařské areály jsou vysněženy v současné době na 40 až 60 cm sněhu, takže lyžaři z Prahy a okolí se mohou věnovat zimním radovánkám na sněhu. Sjezdaři si nejlépe zalyžují na Monínci u Sedlce-Prčice a v Chotouni u Prahy. Vlek v Mnichovicích se rozjede v sobotu, naopak sjezdovka na Konopišti je stejně jako běžkařský okruh na Vypichu zatím uzavřena.
Pražáci ani obyvatelé středních Čech nemusí nutně prchat za lyžováním do hor. V okolí Prahy sice s žádnými velehorami nemůžete počítat, ale pokud se vám nechce jezdit daleko nebo chcete naučit lyžovat svoje děti, naskýtá se vám několik zajímavých možností. Všechny lyžařské areály disponují sněhovými děly, takže jsou v provozu, i když sněhová pokrývka mimo sjezdovku neleží.
 

100 cm sněhu v Chotouni

Lyžovat se dá i v okolí PrahyLyžařský areál Chotouň (asi 20 km od metropole) nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. Parkování v areálu je zdarma na několika plochách v přímém dosahu vleků. Přijet přímo ke sjezdovce můžete ale také příměstským autobusem (PID – linka 444), který navazuje na autobusové linky z Prahy (Smíchov – metro B, nebo Budějovická – metro C). Od stanice metra C Budějovická vyjíždí linka 332 do Jílového – odtud je ale areál ještě asi 2 km vzdálen.

V areálu jsou k dispozici tři vleky o délkách 300 a 280 metrů s převýšením 50 m a malý dětský vlek (120 m) s nízkým vedením lana pro nejmenší lyžaře. Mírné sjezdové tratě v areálu jsou vhodné hlavně pro začínající a středně pokročilé lyžaře. Areál je v provozu denně od 9 do 21 hodin, o víkendu už od 8 do 21 hodin. Za dvě hodiny lyžování zaplatíte 200 korun. Sjezdovka je vybavená umělým osvětlením, které umožňuje večerní lyžování zejména pro ty z vás, kteří si chtějí protáhnout tělo na svahu i ve všední den večer po práci. Aktuálně zde mají 80 – 100 cm sněhu. Sáňkování a bobování je však v celém areálu zakázáno.
 

Monínec nabízí hlavní sjezdovku a horní kotvu

LA ChotouňPořádnou zábavu na sněhu si užijete také v lyžařském středisku Monínec, ležícím asi 60 km od Prahy uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř. Vybaveno je nejmodernější horskou technologií a lyžařská sezóna tu zpravidla trvá až do konce března.

Areál Monínec nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů, Hotelovou sjezdovku i snowpark. V současné době je na Monínci 40 – 60 cm technického sněhu. V provozu je hlavní lanovka a horní kotva. Areál funguje každý den od 9:00 do 16:00 a večerní lyžování probíhá od 18:00 do 21:00 hodin. Permanentkana celodenní lyžování zde stojí 595 korun.
 

Bobeš v Mnichovicích od soboty 4. ledna

Šibeniční vrchVůbec nejbližším místem kde si lze u Prahy zalyžovat je sjezdovka v Mnichovicích na Šibeničním vrchu v Ladově kraji, ke které se dostanete za 20 minut po dálnici D1 - exit Mirošovice. Vůbec poprvé se letos otevře v sobotu 4. ledna 2020 – lyžovat se bude na hlavní 250 m dlouhé sjezdovce Bobeš, a to od 10:00 hodin. Uměle zasněžovaný lyžařský svah Bobeš je vhodný pro děti a začátečníky. Pokud počasí dovolí, otevře se během zimy poma Pašík 260 m, dětské lano Mikeš 100 m anebo Fun Park o délce 120 m, který nabízí vlny, figury a tunel.

Provozní doba areálu ve všední dny je 15 – 19 hodin, v sobotu a v neděli 10 – 17 hodin. Večerní lyžování si užijete v pátek a sobotu od 18 do 21 hodin. Celodenní jízdné stojí 250 Kč, o víkendu 300 Kč.
Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Skiareál Chotouň – lyžování u Prahy

Skiareál Chotouň – lyžování u Prahy

Areál nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu Poma s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m) a malý dětský vlek (délka 120 m).

Šibeniční vrch v Mnichovicích – lyžování jen 20 km od Prahy

Šibeniční vrch v Mnichovicích – lyžování jen 20 km od Prahy

Nejbližší lyžařská sjezdovka v Mnichovicích, od Prahy vzdálená pouze 20 minut po dálnici D1 – exit Mirošovice, nabízí 200 m dlouhý, uměle zasněžovaný lyžařský svah uprostřed srubového areálu, vhodný nejen pro děti a začátečníky.

Další aktuality

20 tipů na skvělého Mikuláše ve středních Čechách

Krásné a oblíbené adventní trhy ve středních Čechách a Svatý Mikuláš s anděly i čerty lákají k prosincovým výletům. S dětmi si můžete užít ve Středočeském kraji velké průvody i komornější akce s přátelskou atmosférou. Vydejte se třeba na Čertovské jízdy na Kolínské řepařské drážce, na adventní program do zooparku Zájezd, za tradicemi do Hornického domku v Příbrami anebo si počkejte na mikulášskou nadílku ve skanzenu v Kouřimi. Kam vyrazit za Mikulášem vám poradí Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (02.12. – 03.12.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Mikulášské jízdy v Prahou a okolím, Vánoce na Hrádku, Valašský mikulášský jarmek, Čertovské řádění našich i krampus čertů v Dětenicích, Jírův betlém v Kryštofově Údolí . Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Středočeský kraj | Zážitky

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami v zimě zůstává otevřený

Novorenesanční zámeček ve Vysoké u Příbrami, rozsáhlý park, Rusalčino jezírko, vila Rusalka i nádherná krajina jsou místa inspirace hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Od letošního roku je to vůbec poprvé, kdy bude památník možné navštívit i v zimní sezóně. Otevřeno zde je každý víkend od 10:00 do 15:00 hodin, a to od listopadu 2023 až do konce března 2024.
Středočeský kraj | Kultura

Zámek Loučeň vstoupí do adventu křestem největšího adventního věnce

Již jedenáct let je loučeňský zámek místem, kde se nachází největší adventní věnec v Čechách, zdobící kašnu na nádvoří. Každoročně se zde zahajuje advent krásným rituálem, při kterém čtyři andělé v doprovodu Bílé paní loučeňské slavnostně rozsvěcí svíce na loučeňském věnci a žehnají klid a lásku pro celé předvánoční období. Advent bude na středočeském zámku zahájen křtem největšího adventního věnce v Česku i tento rok, a to v sobotu 25. listopadu.
Středočeský kraj | Zážitky

Prohlídky hradu Křivoklátu lákají po celý rok

Vydejte se na prohlídku královského hradu Křivoklátu v zimním období. Zachovalý hrad si prohlédnete o víkendech – na prohlídkovém okruhu Gotické paláce, kde se podíváte do křivoklátských interiérů. Navštívit můžete i Stříbrnici, hradní kapli, rytířský a velký královský sál, Fürstenberskou knihovnu, obrazárnu a hradní knihovnu. Hrad otevírá svoje brány vždy o víkendech od 10 do 15 hodin.
Středočeský kraj | Památky

Areál Monínec otevřel lyžařskou sezónu jako první! Pod Javorovou skálou se už lyžuje

Středočeský Skiareál Monínec spustil provoz hlavní sjezdovky již 17. listopadu 2023. Během týdne jsou lyžaři zváni na večerní lyžování standardně od úterý do soboty. Denním lyžování je možné vždy od pátku do neděle od 9 do 16 hodin. Na denní lyžování se všechny vleky včetně lanové dráhy rozjedou pravděpodobně během vánočních svátků.
Středočeský kraj | Zimní sporty

V Máslovicích se bude vytvářet betlém z másla

Ve středočeských Máslovicích staví každoročně betlém – a jak jinak než z másla. Betlém pojme stovku figurek a spotřebuje se na něj 25 kilo másla. Při jeho stavbě pomáhá takřka celá obec a můžete pomoci také vy. V sobotu 25. listopadu 2023 se koná dílna na výrobu figurek z másla, přijďte si to zkusit. Malé máslovické muzeum másla pak vytvořený betlém vystaví a slibuje, že tady vydrží až do konce ledna 2024.
Středočeský kraj | Kultura

Byli Petrovští loupežníci doma ve Vidrholci, na Kokoříně nebo na Petříně?

Lotr Babinský, Don Špagát, Špinifiks, Lotrando, Vilda, Rumcajs, Ledříček, Grasel nebo Štětka: to jsou jména nejslavnějších českých loupežníků. Když se dalo víc dobrodruhů dohromady, vznikla loupežnická tlupa. Z nich nejznámější byli Petrovští, jejichž působištěm prý býval les Vidrholec. Na rozdíl od Petrovských existuje dodnes!
Středočeský kraj | Památky