Úvod > Aktuality > Do Velkých Němčic můžete zavítat na Noc otevřených sklepů
Do Velkých Němčic můžete zavítat na Noc otevřených sklepů
"> ">

Do Velkých Němčic můžete zavítat na Noc otevřených sklepů

Vydáno 24. dubna 2019 Gurmánská turistika
Každým rokem stoupá zájem návštěvníků Jižní Moravy o nabídku akcí typu otevřených sklepů. Vinaři z jednotlivých oblastí či obcí zpřístupní své sklepy a nabízí nejen ochutnávku s prodejem vín, ale i prohlídku historických sklepů s výkladem a další doprovodné akce. Spolek velkoněmčických vinařů zve všechny milovníky vinného moku na již 9. ročník akce ve Velkých Němčicích v sobotu 27. dubna 2019 od 14:00 hodin.
Noc otevřených sklepů proběhne ve Velkých Němčicích v sobotu 27. dubna 2019 od 14 hodin. Můžete se projít cestou necestou po sklípcích zdejších malovinařů a ochutnat produkty jejich celoročního snažení. Hradíte pouze prvotní vstupné a následně degustujete ve sklípcích dle libosti.

Akce začíná ve 14:00 a volná degustace pokračuje až do 22:00 hodin. Připraveni jsou na vás zdejší vinaři, kteří vám otevřou své sklípky a nabídnou své nejlepší víno. Od 19:30 do 23:00 zahraje před Kulturním domem cimbálová muzika. Vstupenky zakoupíte přímo na akci za 700 Kč.

Putujete-li z daleka, můžete využít ubytování v okolních rodinných penzionech. K dispozici bude také úschovna kol po celou dobu akce. Na trasách Hrušovany u Brna (vlakové nádraží) – Židlochovice – Nosislav – Velké Němčice a Hustopeče (koupaliště) – Velké Němčice je zajištěna zdarma autobusová doprava.
Noc otevřených sklepů Velké Němčice 2020

22.8.
Noc otevřených sklepů Velké Němčice 2020

Spolek velkoněmčických vinařů srdečně zve všechny milovníky vinného moku na další ročník Noci otevřených sklepů ve Velkých Němčicích v sobotu 22. srpna od 14 hodin.

Rodové vinařství Proqin Velké Němčice

Rodové vinařství Proqin Velké Němčice

Rodové vinařství Proqin, čili Prokeš vinařství, se zaměřuje na produkci klasických šumivých vín metodou kvašením v láhvi a mešních tichých vín. Specialitou vinařství je sabráž - sekání sektů šavlí či jiným kuriózním předmětem.

Rodinné vinařství U Samsonů - vína tradičních odrůd

Rodinné vinařství U Samsonů - vína tradičních odrůd

Založení rodinné vinařské tradice datujeme do roku 1880 Jakubem Samsonem. V současné době se vinařstvím věnuje již 5. generace. Přijďte ochutnat to, jak se nám daří naplňovat odkazy našich předků jejíž součástí je naše filozofie „Kvalita a harmonie“ a naše motto „Vína tradičních odrůd“.

Vinařský dvorek ve Velkých Němčicích

Vinařský dvorek ve Velkých Němčicích

Rodinné vinařství u Mrhalů produkuje originální vína vysoké kvality z hroznů, které pochází z výborných poloh vlastních vinic a ty těmto vínům dodávají svou jedinečnost. Snahou rodiny je pokračovat v bohatých vinařských tradicích s využitím dnešní moderní technologie.