Úvod > Aktuality > Pivovarské slavnosti Holba lákají do Hanušovic
Kdo navštíví pivovar už v pátek, ceká ho príjemné posezení na nádvorí s programem
"> Kdo navštíví pivovar už v pátek, ceká ho príjemné posezení na nádvorí s programem "> Jubilení 10. rocník vyhlášených Pivních slavností probehne v Holbe od 6. do 7. zárí "> Sobotní slavnosti zahájí naražení soudku
Gurmánská turistika

Pivovarské slavnosti Holba lákají do Hanušovic

  • Vydáno4. září 2021
Oslavy Ryzího piva z hor se staly v Jeseníkách tradicí. Také letošní ročník promění 4. září 2021 nádvoří pivovaru Holba ve společenskou arénu, prosycenou výborným pivem, hudbou a skvělou zábavou.
Slavnosti HolbaTradiční Pivovarské slavnosti Holba proběhnou v sobotu 4. září. V největší hospodu v republice se po dobu slavností promění areál Hanušovického pivovaru. Připravený je  speciální program plný vystoupení a aktivit. Pro dospělé zase výborné pivo, soutěže a nezapomenutelné koncerty.

Slavnosti pivivaru Holba

V sobotu hlavní scénu obsadí oblíbené kapely, tanečníci a baviči a program vygraduje vystoupením kapel UDG a Slza. U Pivovarské restaurace můžete posedět na piknikové louce u cimbálu nebo si třeba zasoutěžit.

Vstupenky na pivovarské slavnosti je možné zakoupit za zvýhodněné ceny ve vzorkové prodejně pivovaru Holba v Hanušovicích, v informačních centrech v Hanušovicích, Šumperku, Králíkách, Zábřehu a Starém Městě nebo přímo na akci.

Pivovar Holba v Hanušovicích

Pivovar Holba v Hanušovicích

V tomto drsném, ale krásném kraji vzniká již od roku 1874 Holba – Ryzí pivo z hor. Chcete se dozvědět, jak se pivo vaří? Zveme vás na zajímavou exkurzi do Pivovaru Holba a na procházku v čase do Pivovarského muzea.

Pivovarské muzeum v Hanušovicích – pohled do historie pivovarnictví

Pivovarské muzeum v Hanušovicích – pohled do historie pivovarnictví

Expozice v pivovaru Holba mapuje historii pivovarnictví na Hanušovicku od jeho počátků až po současnost. Najdete zde právovárečné listy na pergamenu i staré řemeslné nástroje, ale také suroviny, bez kterých by pivo nikdy nevzniklo.