!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Užijte si odpočinek v duchu Sissi v Lázních Teplice v Čechách
Užijte si odpočinek v duchu Sissi v Lázních Teplice v Čechách
"> "> "> ">
Lázně a wellness

Užijte si odpočinek v duchu Sissi v Lázních Teplice v Čechách

  • Vydáno5. ledna 2022
Nevíte kam vyrazit za odpočinkem? V Lázních Teplice v Čechách nabízí pohodovou dovolenou, a to ne ledajakou, ale přímo lázeňskou i císařskou! Je toho mnoho, co spojuje císařovnu Alžbětu, známou jako Sissi, s teplickými lázněmi. Sissi Teplice navštívila a požívala tady termálních koupelí. Dokonce ještě za doby monarchie byl nově postavený lázeňský dům pojmenován jako Lázně císařovny Alžběty. Sepjetí s někdejší první ženou rakousko-uherské říše se po mnoha letech dočkalo vzpomínky v „7 zastaveních s císařovnou Sissi“.
Lázně TepliceSlavné okamžiky, kdy se nejkrásnější panovnice Evropy koupala v Teplicích, jsou předmětem několika připomenutí rozmístěných v lázeňském domě Kamenné lázně. Výběr této novobarokní stavby není náhodný, právě ona byla v roce 1911 postavena jako Lázně císařovny Alžběty. Po rozpadu monarchie si však honosná budova svůj název neudržela. Zanevřelo se na všechny připomínky císařství a v roce 1923 bylo převzato pojmenování již zbořených Kamenných lázní. Od tohoto data zůstává název zachován až dodnes.

TeplicePři procházce Kamennými lázněmi se projdete časem o více než 150 let nazpět a ze 7 dekorativních panelů se dozvíte, že Sissi sama ze své vůle zvolila pro koupele tyto lázně a že ke stejnému názoru došla v různých dobách i řada jiných korunovaných hlav. A chcete-li vědět, zda k názvu „Kamenné“ inspiroval stavební materiál či jiná slavná minulost, přijďte se obdivovat Alžbětiným půvabům do Kamenných lázní. Základem lázeňské péče jsou v Lázních Teplice v Čechách procedury podle doporučení lékaře a relaxace v termálním bazénu.

Další zpestření si můžete zařídit přímo na místě, pokud si vyberete z bohaté nabídky exotických procedur či gastronomických specialit, případně si zatančíte na některém z tanečních večerů v lázeňských domech. Kultovní osobnost císařovny se promítla také do lázeňské kavárny Café Restaurant Sissi.
 

Thermalium, něžná krása krajky i Lázeňský ples

TepliceOd roku 2018 funguje v lázeňském domě Beethoven nové termální centrum Thermalium, které nabízí dva bazény. Jeden relaxační s různými atrakcemi, v němž je voda z Pravřídla zchlazena z původních 41 stupňů Celsia na 35 stupňů Celsia. V druhém bazénu na plavání si užijí hosté vodu o teplotě 29 stupňů Celsia. Thermalium je otevřené denně od 13:00 do 21:00, v neděli od 7:30 do 21:00 hodin.

do 27. února 2022 si v teplickém Regionálním muzeum prohlédnete výstavu "Něžná krása krajky", která dokumentuje současnou i historickou podobu paličkované a šité krajky v Ústeckém kraji. Jedná se o tradiční lidové řemeslo, které má v regionu dlouhou tradici. Na výstavě jsou prezentovány výtvory současných krajkářek a krajkářských klubů, v historické části jsou vystaveny herdule s paličkami a další trojrozměrné sbírkové předměty.

plesPatříte ke lvům salónů? Pak si nenechte ujít tradiční pilíř společenské sezóny Lázeňský ples, který se bude konat v pátek 28. ledna 2022. Na hosty Lázeňského plesu čekají swingové rytmy v podání teplických filharmoniků, které povede čestný šéfdirigent Charles Olivieri-Munroe. Vstupné stojí 490 Kč (Malý sál, bar, kavárna, Grand) nebo 290 Kč (pivnice, cukrárna). Zahraje North Big Band, hudební skupina Flash, TK Styl-Dance Teplice a těšit se můžete i na Taneční divadlo Teplice, tombolu a fotokoutek ReNi WhiteBox.
Když na Sacher, tak do Café Restaurant Sissi

Když na Sacher, tak do Café Restaurant Sissi

Známý vídeňský zákusek dobyl svou chutí celý svět. Od loňského září jsou vídeňské speciality včetně slavného dezertu přístupné také všem obyvatelům a návštěvníkům Teplic právě v Café Restaurant Sissi.

Císařské lázně Teplice v Čechách – prostředí k relaxaci stvořené

Císařské lázně Teplice v Čechách – prostředí k relaxaci stvořené

Pracujete kvalitně, intenzivně, zkrátka nejlépe, jak jen to jde? Zkuste tak i odpočívat! Jedinečnost vašich pracovních výkonů se bude odrážet od jedinečnosti odpočinku, který sami sobě dopřejete. Proto prožijte příjemné chvíle v prostředí k relaxaci stvořeném.

Symfonie barev, vůní a chutí v restauraci Beethoven

Symfonie barev, vůní a chutí v restauraci Beethoven

Nechte se unést atmosférou genia loci v Restauraci Beethoven. Krásné prostředí teplických lázní inspirovalo samotného Ludwiga van Beethovena k napsání dopisu „nesmrtelné milence“. Restaurace se pyšní zařazením do Maurerova výběru Grand Restaurant.

Lázně Teplice v Čechách – ponořte se do léčivých termálů

Lázně Teplice v Čechách – ponořte se do léčivých termálů

Svěřit se teplickým pramenům znamená ponořit se do vody, která 18 000 let strávila ve vulkanickém podloží. Takový zážitek přináší pobyt v Lázních Teplice v Čechách. Když se spojí účinky termální vodoléčby a odborné péče i chronické obtíže mizí, z Teplic si lidé odvážejí novou pohybovou kondici.

Zámek Teplice – sídlo Regionálního muzea v Teplicích

Zámek Teplice – sídlo Regionálního muzea v Teplicích

Zámek Teplice je od r. 1947 sídlem teplického muzea. Prohlédnete si zde expozice zaměřené na pravěk severozápadních Čech, umění gotiky, renesance a baroka, lázeňství a vývoj keramické výroby v regionu. Je zde stálá výstava hodin, numismatický kabinet a zpřístupněny jsou i některé zámecké interiéry.

Další aktuality

22.12.
2021
Užijte si Štědrý den v Zoo Ústí nad Labem

Užijte si Štědrý den v Zoo Ústí nad Labem

Severozápadní Čechy | Příroda
20.12.
2021
I na Štědrý den bude otevřeno v Zoo Děčín – a dokonce zdrama

I na Štědrý den bude otevřeno v Zoo Děčín – a dokonce zdrama

Severozápadní Čechy | Příroda
9.12.
2021
Pravčickou bránu můžete navštívit i v zimním období

Pravčickou bránu můžete navštívit i v zimním období

Severozápadní Čechy | Příroda