Úvod > Aktuality > Park Mirakulum otevírá letos novou Dětskou vesničku a osmou hradní věž
Park Mirakulum otevírá letos novou Dětskou vesničku  a osmou hradní věž
"> "> ">
Zážitky

Park Mirakulum otevírá letos novou Dětskou vesničku a osmou hradní věž

  • Vydáno10. května 2017
Naučně-zábavný Park Mirakulum ve středočeských Milovicích zahájil již pátou sezónu. Vedle několika desítek atrakcí jako jsou prolézačky všech tvarů a obtížností, bludiště, naučné stezky, lanové centrum nebo miniZOO se návštěvníci mohou těšit na novinky a zajímavé akce.
MirakulumUnikátní park Mirakulum, jehož mottem je "10 hektarů zážitků pro celou rodinu", se nachází ve středočeských Milovicích. Od samotného otevření v září roku 2012 je jeho dominantou obrovský, originálně řešený dřevěný hrad s množstvím skluzavek, visutých mostů, rozhleden a žebříků a podzemním labyrintem. Kromě hradu se děti vyřádí na obřím pískovišti, houpačkách, velkých i malých trampolínách nebo na lanových prolézačkách. Nejmenším návštěvníkům je přizpůsobena samostatná část, Země prasátka Pigy.
 
mirakulumPro letošní sezónu si pro návštěvníky Milovic připravili hned několik vylepšení. Jedním z nich je zbrusu nová Dětská vesnička pro naše nejmenší návštěvníky. Jde o soustavu barevných domečků vzájemně propojených mostky a lávkami. Některé budou fungovat jako prolézačka, jinde plánujeme různé herní prvky jako třeba otočné pexeso.Větší děti pak určitě nadchne nová věž uprostřed hradního nádvoří. Věž bude fungovat jako mohutná průlezka propojená v několika úrovních s ostatními věžemi – celkem už jich je osm. Zespoda nahoru bude navíc stavba až do výšky několika metrů šroubovitě obtočená drátěným průlezem, což ji ještě více ozvláštní.
 

Fantastický vodní svět, parní lokomotiva nebo Tankodrom

Park Mirakulum se nachází v bývalém armádním areálu zhruba 35 km severovýchodně od Prahy. Poslední připomínkou vojenské minulosti je už jen sousední tankodrom, v němž si děti i dospělí mohou na vlastní kůži vyzkoušet jízdu obrněnými transportéry. Zajímavostí je, že na místo návštěvníky dopraví po dvoukilometrové trati vlak tažený parní lokomotivou z roku 1947.

Dalším lákadlem je jedno z největších lanových center v České republice, kde svou obratnost může prověřit celá rodina.

Lanové stezky nechybí ani v další velkolepé atrakci, kterou je Lesní město. Tvoří jej 12 dřevěných věží (vysokých až 12 metrů), které jsou na ploše jednoho hektaru doslova zapuštěné mezi vzrostlé stromy. S nimi je propojují visuté lanové mosty, jichž je mezi věžemi stovky metrů. Tím však zábava nekončí – Lesní město je kromě stromových stezek protkáno také třemi stovkami metrů podzemních chodeb, z nichž některé fungují jako bludiště.

Po tomto výčtu nejspíš nikoho nepřekvapí další atrakce, kterou jsou obří dvanáctimetrové houpačky s kmitem kolem 20 metrů. Na své si tu přijdou děti i dospělí. A není třeba se bát. Navzdory extrémním rozměrům je tu bezpečnost na prvním místě.
 

Den v Mirakulu za to stojí...

Mirakulum dětiKoho by snad omrzely prolézačky, může se vydat za zvířátky. Vedle několika výběhů pro lesní zvěř a voliér pro ptactvo je v areálu také kontaktní ZOO, kde si děti mohou pohrát s roztomilými kozičkami.
Nechybí ani naučné zahrady a stezky, kde se hravou formou dozvíte řadu zajímavostí o rostlinách, které nás obklopují. Celé čtyři hektary jsou vyhrazeny původnímu vzrostlému lesu, aby si návštěvníci mohli prohlédnout přírodu v její ryzí podobě. Ani tady nechybí různé herní prvky a relaxační místa.

Pokud jde o relaxaci, není problém uspořádat si v areálu zábavního parku rodinný piknik nebo soukromou oslavu. Zároveň tu není nouze o stánky s občerstvením, takže řízky v alobalu klidně můžete nechat doma.

Ve výčtu možností rozhodně nesmíme zapomenout na tvůrčí dílničky, které se rozkládají na pěti stovkách čtverečních metrů zastřešeného prostoru. Je jen na vás, zda si tu budete chtít jen chvíli pohrát, schovat se před nepříznivým počasím nebo jestli dáte naplno průchod své fantazii a kreativitě. Možnosti jsou takřka neomezené.

Park Mirakulum se těší velké oblibě a je každoročně hojně navštěvovaný – mimo jiné také proto, že se nachází nedaleko hlavního města. Návštěvníci se zde pohodlně dostanou autem, vlakem či autobusem.
Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice je multifunkční areál, nabízející široké využití. Na ploše 200 ha si můžete vyzkoušet jízdu vojenskou technikou, exotickým Hummerem anebo adrenalinovou zábavu ve formě paintballu, airsoftu či lasershotu.

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.