!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Uherčice otevírá nové návštěvnické zázemí
Zámek Uherčice otevírá nové návštěvnické zázemí
"> ">
Památky

Zámek Uherčice otevírá nové návštěvnické zázemí

Vydáno 17. června 2015
V letošním roce zažívá zámek Uherčice svou dvacátou návštěvnickou sezónu a je příhodné, že právě k tomuto výročí bude návštěvníkům nabídnuto rozšíření služeb. Již 19. června proběhne slavnostní otevření vstupního centra, které bude sloužit nejenom k odbavení návštěvníků, ale poskytne jim také nepostradatelné služby.
Vstupní centrum zámku Uherčice bylo vybudováno v prostorách jedné z bývalých knížecích koníren. Část nově přístupných prostor je věnována i prodeji suvenýrů, odborných i populárně-naučných tiskovin a publikací, prodeji drobného občerstvení a nechybí ani sociální zařízení.

V letošní sezóně mohou návštěvníci zaznamenat velký pokrok v obnově zámku. Z nádvoří byly odstraněny nevzhledné betonové panely a tři mobilní buňky sloužící jako pokladna, zázemí pro obsluhující personál a občerstvení. V prostoru arkádového nádvoří proběhl archeologický záchranný výzkum, kde v několika sondách byla odkryta renesanční štětová dlažba. Poté byl povrch nádvoří upraven a tím přichystán na sezónu.
 
Zámek Uherčice

Zámek Uherčice

Rozsáhlý renesanční areál zámku se zahradami a anglickým parkem, přestavěný ve stylu baroka významnými italskými architekty a umělci. Díky různým stavebním a uměleckým epochám, které jsou do historie Uherčic vepsány, je dodnes zámek označován jako "učebnice slohů".