Úvod > Aktuality > Originální filmový projekt uvede hrad Bouzov díky loňskému úspěchu i letos
Originální filmový projekt uvede hrad Bouzov díky loňskému úspěchu i letos
"> "> ">
Památky

Originální filmový projekt uvede hrad Bouzov díky loňskému úspěchu i letos

  • Vydáno3. července 2015
Od 4. července se bude promítat na prvním nádvoří hradu filmová a pohádková tvorba spjatá s Bouzovem. Přehlídku pohádek a filmů spjatých s Bouzovem zahájí tuto sobotu film Kopretiny pro zámeckou paní. Představení začíná od 21:30 hodin.

Prožijte romantický večer pod širým nebem při promítání filmu "Kopretiny pro zámeckou paní" na I. nádvoří hradu Bouzov! Tento pohádkový hrad objevil i v dalších snímcích. Celkem jich je téměř třicet.

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku.

Dnešní podobu typického romantického sídla s cimbuřími, arkýři, střílnami a chrliči získal hrad po rozsáhlé přestavbě v letech 1895-1910.

Unikátní jsou dva funkční padací mosty a padací mříž, které mohou návštěvníci spatřit v provozu při slavnostních příležitostech – zahájení a ukončení sezóny, vernisáže výstav, hradní jarmark a karneval apod.
Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Pokud hledáte nevšední zážitky, navštivte Historický areál, který se nachází v těsné blízkosti pohádkového hradu Bouzova. Specialitou tohoto ojedinělého kulturního zařízení jsou historicky laděné, zábavně naučné programy, které jsou svým obsahem zaměřeny pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Pokud se vydáte na hrad Bouzov, jistě zavzpomínáte na řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil. Hrad je oblíbeným místem turistů, pro které jsou přichystány také kostýmované a večerní prohlídky.