Úvod > Aktuality > Skleník Květné zahrady v Kroměříži láká na zimní atmosféru
Opravený skleník Kvetné zahrady v Kromeríži má svou zimní premiéru
"> Opravený skleník Kvetné zahrady v Kromeríži má svou zimní premiéru "> Kvetná zahrada je otevrená denne od 8 do 16 hodin "> Okrasný skleník s expozicí exotických rostlin nechal v polovine 19. století vybudovat arcibiskup Sommerau-Beeckh
Příroda

Skleník Květné zahrady v Kroměříži láká na zimní atmosféru

  • Vydáno10. ledna 2017
Květná zahrada připravila pro své návštěvníky zimní program. V sobotu 14. ledna si můžete užít hravé odpoledne v teple skleníku a přesvědčit se, že i v zimě může být zahrada krásná. Program v Květné zahradě trvá od 13.00 do 16.00 hodin.
CitrusyNahlédněte do tropických končin prostřednictvím unikátní zimní expozice teplomilných rostlin. V  zrekonstruované budově Velkého skleníku Květné zahrady v Kroměříži najdete více než 700 exponátů exotické flóry, která jistě potěší každého zvídavého návštěvníka.

Expozice je rozdělena do dvou částí. První z nich láká na citrusy z Holandské zahrady, druhá je koncipována jako rajská zimní zahrada. Zahradní architekti se snažili, aby výstava působila jako jiný svět, do kterého lidé přichází relaxovat a načerpat sílu. Pobyt v zahradě si tak nyní můžete zpříjemnit procházkou pod palmovými listy, kde se bude celou zimu teplota pohybovat okolo deseti stupňů. Pozadu nezůstává ani druhý ze skleníků, kde se chystá již tradiční výstavu kamélií, na kterou se můžete těšit už v únoru

SkleníkOkrasný skleník s expozicí exotických rostlin nechal v polovině 19. století vybudovat arcibiskup Sommerau-Beeckh. Na tehdejší dobu se jednalo o mimořádně pokrokovou stavbu, jež se stala impozantním dílem dobové techniky. Po staletích užívání však již nebyl stav skleníku nadále vyhovující. Rekonstrukce se dočkal v roce  2014 v rámci projektu Národní centrum zahradní kultury v Kroměříži, který vyřešil především technické problémy konstrukcí a zahrnoval opravy krovů, výměnu oken, modernizaci vytápění aj.

Květná zahrada je otevřená denně od 8 do 16 hodin, Podzámeckou zahradu můžete navštívit od 7 do 16 hodin. Vstup je zdarma, v případě nepříznivého počasí se však zahrada dočasně uzavírá. Do obou zahrad je však zakázán vstup se psy.
Podzámecká zahrada v Kroměříži

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Původně užitková a květinová zahrada se v 17. století proměnila v nádhernou barokní zahradu, architektonicky propojenou se zahradním průčelím zámku. Vzácné rostliny a dřeviny doplňují potůčky a rybníky, romantické malé stavby i originální sochařská výzdoba.

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Prostředí zahrady je využíváno k výstavám, koncertům, slavnostem a především návštěvám návštěvníků.

Další aktuality