Úvod > Aktuality > Skleník Květné zahrady v Kroměříži láká na zimní atmosféru
Opravený skleník Kvetné zahrady v Kromeríži má svou zimní premiéru
Příroda

Skleník Květné zahrady v Kroměříži láká na zimní atmosféru

  • Vydáno10. ledna 2017
Květná zahrada připravila pro své návštěvníky zimní program. V sobotu 14. ledna si můžete užít hravé odpoledne v teple skleníku a přesvědčit se, že i v zimě může být zahrada krásná. Program v Květné zahradě trvá od 13.00 do 16.00 hodin.
CitrusyNahlédněte do tropických končin prostřednictvím unikátní zimní expozice teplomilných rostlin. V  zrekonstruované budově Velkého skleníku Květné zahrady v Kroměříži najdete více než 700 exponátů exotické flóry, která jistě potěší každého zvídavého návštěvníka.

Expozice je rozdělena do dvou částí. První z nich láká na citrusy z Holandské zahrady, druhá je koncipována jako rajská zimní zahrada. Zahradní architekti se snažili, aby výstava působila jako jiný svět, do kterého lidé přichází relaxovat a načerpat sílu. Pobyt v zahradě si tak nyní můžete zpříjemnit procházkou pod palmovými listy, kde se bude celou zimu teplota pohybovat okolo deseti stupňů. Pozadu nezůstává ani druhý ze skleníků, kde se chystá již tradiční výstavu kamélií, na kterou se můžete těšit už v únoru

SkleníkOkrasný skleník s expozicí exotických rostlin nechal v polovině 19. století vybudovat arcibiskup Sommerau-Beeckh. Na tehdejší dobu se jednalo o mimořádně pokrokovou stavbu, jež se stala impozantním dílem dobové techniky. Po staletích užívání však již nebyl stav skleníku nadále vyhovující. Rekonstrukce se dočkal v roce  2014 v rámci projektu Národní centrum zahradní kultury v Kroměříži, který vyřešil především technické problémy konstrukcí a zahrnoval opravy krovů, výměnu oken, modernizaci vytápění aj.

Květná zahrada je otevřená denně od 8 do 16 hodin, Podzámeckou zahradu můžete navštívit od 7 do 16 hodin. Vstup je zdarma, v případě nepříznivého počasí se však zahrada dočasně uzavírá. Do obou zahrad je však zakázán vstup se psy.
Podzámecká zahrada v Kroměříži

Podzámecká zahrada v Kroměříži

Původně užitková a květinová zahrada se v 17. století proměnila v nádhernou barokní zahradu, architektonicky propojenou se zahradním průčelím zámku. Vzácné rostliny a dřeviny doplňují potůčky a rybníky, romantické malé stavby i originální sochařská výzdoba.

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Květná zahrada v Kroměříži – půvabný Libosad

Při obnově města, zničeného třicetiletou válkou, vybudovali italští architekti F. Luchese a P. G. Tencalla na neplodné a bažinaté půdě za hradbami půvabnou pozdně renesanční zahradu. Zahrada se využívá k výstavám, koncertům, slavnostem a také k procházkám a příjemnému trávení volného času.

Další aktuality

Užijte si jarní prázdniny v Zoo Zlín

Pro všechny návštěvníky, kteří během jarních prázdnin zavítají do zlínské zoologické zahrady, nabízí zoo speciální prázdninový program. Děti i dospělí se tak mohou těšit na komentované krmení u vybraných expozic zvířat a milovníky přírody jistě potěší i právě kvetoucí první jarní květinky.
Zlínský kraj | Příroda

Poznejte národní kulturní památky Zlínského kraje

Poznejte unikátní památky Zlínského kraje, které jsou zapsány na seznamu národních kulturních památek. Kromě zámků a církevních památek je na něm i Valašské muzeum v přírodě a několik fojtství. V každé roční době jsou krásné Pustevny, za návštěvu ale stojí i nedávno zrekonstruovaný Památník Ploština nebo barokní hřbitov ve Střílkách.
Zlínský kraj | Památky

Užijte si rodinnou zábavu za jakéhokoli počasí v Dětském světě na výstavišti v Kroměříži

Nebaví vás jen sedět doma a chcete mít zážitky, na které jen tak nezapomenete? Vyrazte do Dětského světa v Kroměříži plného atrakcí. Bavit se zde budou malí i velcí. Vychutnejte si návštěvu unikátního zábavního parku, který vám nabízí zábavu pro celou rodinu, a to za jakéhokoliv počasí.
Zlínský kraj | Zážitky

Fašankové obchůzky ve Strání, prohlídky sklárny a další fašankové oslavy na Moravě

Masopust, fašank, fašinek, ostatky, končiny, bláznivé dny nebo voračky – to všechno jsou jména pro stejný svátek, jehož čas přichází během února. A pokud chcete vidět oslavy jako za starých časů, doporučíme vám akci, která se od těch ostatních v lecčems liší: Fašankový festival ve Strání a další fašankové oslavy na Slovácku a východní Moravě. Letos se zde bude hlavní program konat v sobotu 10. února 2024.
Zlínský kraj | Památky

Jarní prázdniny 2024: tipy pro týden 19. – 25. února

Třetí týden jarních prázdnin v období od 19. až 25. února 2024 začne pro děti z Kroměříže, Uherského Hradiště, Vsetína, Zlína, ale také budou mít volno žáci a studenti z okresů Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín. Užít si prázdninové dny mohou děti například v aquaparcích, Zoo Zlín, na pražském letišti a v nejrůznějších zábavních expozicích.
Zlínský kraj | Zážitky

Masopust ve skanzenu v Rožnově propukne v sobotu

V sobotu 3. 2. 2024 se od 9:00 do 16:00 uskuteční v prostorách Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě tradiční masopustní program. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční masopustní obchůzky z obce Francova Lhota a folklorního souboru Beskyd ze Zubří. Rožnovský soubor Javořina představí Hru o svaté Dorotě. Po celý den bude hrát dechová hudba Galička a v Billově domě hospodyně nasmaží „boží milosti“. Na závěr programu vystoupí sbor dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty s pásmem pochovávání basy
Zlínský kraj | Zážitky

Skleníky Květné zahrady v Kroměříži opět rozkvetly kaméliemi, přijďte se podívat!

Ve sklenících v Květné zahradě, která figuruje na seznamu památek UNESCO, opět po roce vykvetly vzácné kamélie. Od soboty 3. února 2024 bude probíhat tradiční výstava kamélií, letos s podtitulem „Belle Élégance Le Parfum“. Půvabné rostlinky se staly součástí expozic ve Velkém a Palmovém skleníku. V Kroměříži zkušení zahradníci pěstují na čtyři desítky exemplářů, které jsou staré více než sto let.
Zlínský kraj | Památky

Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín

Masopusty a fašanky nemusí být jen záležitostí menších měst, vesnic či skanzenů. Svou tradiční slavnost má i Zlín, kde se masopust tradičně koná v ulici Lešetín, známé svou takřka starosvětskou atmosférou. Letošní fašank se koná už tuto sobotu, 3. února 2024. Akce se koná na ulicích Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.
Zlínský kraj | Gurmánská turistika