Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Automotodrom Brno
Letní sporty

Automotodrom Brno

Slavný Masarykův okruh hostuje každoročně Mistrovství světa motocyklů. Příznivci motosportu se však na okruh nemusí dívat pouze z tribuny – trať si lze vyzkoušet na vlastní kůži při tzv. jízdách pro veřejnost.
S automobilovým sportem se Brno poprvé setkalo v roce 1904, později ve dvacátých letech soustřeďovaly zájem Brňanů závody do vrchu Brno – Soběšice, jenže mezinárodní trend směřoval k závodům na okruhu.
 
Brno se dočkalo naplnění svých snů roku 1930, kdy Masarykův okruh zažil první atmosféru dramatického souboje vládců volantu. V roce 1965 se název Masarykův okruh poprvé zapsal do kalendáře Mistrovství světa silničních motocyklů a od té doby hostí tento závod se železnou pravidelností. Novou kapitolu v historii Masarykova okruhu začal psát rok 1987, kdy byl v červnu zahájen provoz speciálního automotodromu, vybudovaného v členitém terénu lokality Kývalka, vzdáleném od boxů starého okruhu sotva deset kilometrů. Vzpomínkami na "zlatou éru" předválečných automobilových Velkých cen dýchají i úzké přilehlé silničky ze Žebětína a směrem do Ostrovačic s pověstnými vlásenkami, kterými ve třicátých letech kličkovali mistři volantu. Kromě sezóny 1992, hostuje Mistrovství světa motocyklů na Automotodromu Brno každoročně.
 

Grand Prix České republiky

Grand Prix České republiky se stala prvořadou sportovní událostí, sledovanou díky televizním přenosům ve všech světadílech. Na brněnský okruh se nemusíte dívat pouze z tribuny, ale můžete si jej vyzkoušet na vlastní kůži. Buď se svým plechovým miláčkem, anebo třeba na bruslích při tzv. jízdách pro veřejnost, které jsou určeny pro všechny příznivce automobilů, motocyklů a Masarykova okruhu, kteří si chtějí vyzkoušet své jezdecké schopnosti nebo se vcítit do pocitů profesionálů, kteří na okruhu bojují o vítězství. Jízdy veřejnosti probíhají od dubna do října, zvlášť pro automobily a motocykly.
 

Na okruh na bruslích

Nemotorizovaní sportovci si mohou vychutnat jízdu po dráze na kolečkových bruslích. Celá trať měří cca 5,5 km a stoupání i klesání nepřevyšuje 8%. Díky dostatečné šířce (15 metrů) a kvalitnímu povrchu závodní dráhy jsou in-line jízdy přístupné bruslařům všech úrovní od úplných začátečníků až po zkušené jezdce. Jedinou podmínkou účasti je bezpečnostní výstroj – přilba a chrániče kolen i loktů. Po dobu konání in-line jízd bude k dispozici technická i zdravotní služba. In-line jízdy se konají ve stanovených termínech vždy od 18:30 – 20:00 hodin. Cena je 50 Kč na osobu za 90 minut.
 

Jízdy veřejnosti

Jízdy veřejnosti jsou unikátní příležitostí pro motorkáře i automobilisty vyzkoušet si limity svého stroje v bezpečném prostředí závodní dráhy. Jedna jízda trvá 25 minut a na dráhu je vpuštěn vždy jen omezený počet motocyklistů, tak aby zůstala zachována maximální bezpečnost všech účastníků.

Po dobu jízd veřejnosti zajišťuje Automotodrom Brno veškerý servis běžný při provozu na dráze včetně traťových komisařů a zdravotnické služby. Cena jízdy v sezoně 2015 je 550 Kč za 25 minut.
 

Kde autodrom najdete

Automotodrom Brno je umístěn v lokalitě Kývalka, vzdálené od centra Brna 16 km a pouhé 2 km od dálnice D1 Praha. Jestliže přijíždíte ve směru od Prahy sjeďte na výjezdu č. 178, směr Ostrovačice. Pokud přijíždíte od Brna, Bratislavy nebo od Vídně použijte výjezd č. 182, směr Popůvky. Na okruh se dostanete také MHD z Hlavního brněnského nádraží tramvajovou linkou č. 8 směr Starý Lískovec, odtud autobusem č. 402.

Aktuality

Auto show Brno 2024

Přivítání nové sezóny, kde jinde, než na známém okruhu AMD BRNO, – tuning, sprinty Championát ÚAMK – TMS 2024, Závod do Vrchu, Show Shine, dB Drag,DRIFTY, vše co k pořádné akci patří. MČR ve sprintecch pod ÚAMK – TMS o Mistra ČR.
Ostrovačice, Jihomoravský kraj

Spartan Race Brno Autodrom – Sprint, Night, Super, HH, Kids 2024

Spartan víkend Brno bude naprosto unikátní akcí: hlavní roli bude hrát vaše rychlost. Připravujeme zvlněnou náročnou trať a úžasnou atmosféru! To si nemůžete nechat ujít.
Ostrovačice, Jihomoravský kraj

Histo Cup Brno 2024

Retro, co rozhodně není jen pro starý. Šampionát Histo Cup, který se o víkendu koná na Masarykově okruhu v Brně, má daleko do poklidné jízdy gentlemanů. Těšte se na ostré tempo, kde o souboje dveře na dveře rozhodně není nouze.
Brno, Jihomoravský kraj

Česnekové slavnosti – Česnekovky Rosice 2024

Další ročník aromatického festivalu se koná 7. 9. 2024. Nebude chybět farmářský trh a spousta česneku. Samozřejmostí je i doprovodný program pro všechny věkové kategorie.
Rosice, Jihomoravský kraj

Den zdraví 2024

SVČ Rubiko a Zdravé město Rosice zvou na akci věnovanou zdravému duchu ve zdravém těle!
Rosice, Jihomoravský kraj

Pletení velikonoční pomlázky

Přijďte si uplést velikonoční pomlázku!
Rosice, Jihomoravský kraj

Vokolo Priglu 2024

I letos se uskuteční klasický běžecký závod Vokolo Priglu. Start závodu bude kolem 10:55 ve vlnách. Délka trasy je 14,1 km.
Brno, Jihomoravský kraj

ČEZ RunTour Brno 2024

Proběhni se s námi na trasách dlouhých 3, 5 a 10 kilometrů, nebo si vyzkoušej štafetu v super pohodovém prostředí Brněnské přehrady.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj

Motokáry Masarykův okruh

Na Masarykově okruhu najdete jedinou venkovní dráhu v Brně, navíc v atraktivním prostředí závodní dráhy mistrovství světa. Na dohled od míst, kde se jezdí MotoGP si můžete užít vlastní závod na motokárách nebo pitbike.
Brno, Jihomoravský kraj

Tajemství řádu Veveřínů

Fun outdoorový dobrodružný program s vnitřní motovací ve stylu pevnosti Boyard. Program se odehrává celý ve středověké atmosféře nedaleko Brna. Během programu se budete pohybovat v celém areálu hradu včetně veřejnosti zcela nepřístupných prostor.
Ostrovačice, Jihomoravský kraj

Naučná stezka Mizející krajina z Rosic do Ostrovačic – Cesta prostorem i časem

Stezka s 9 informačními panely se věnuje historii a současnosti okolní krajiny a obou obcí. Součastí naučné stezky je relaxačním molo, jako připomínka bývalého rybníka nebo drobné a netradiční stavby, které mají zpříjemňují procházku polní krajinou.
Rosice, Jihomoravský kraj

Hotel Slovan – za fotbalem do Rosic

Sportovní a relaxační zařízení FC Slovan Rosice. Hotel Slovan stojí v klidné části města Rosice, které leží 20 km západně od Brna. Je součástí fotbalového areálu a v těsné blízkosti zimního stadionu s celoročním provozem.
Rosice, Jihomoravský kraj

Sokolovna Veverské Knínice

Veverské Knínice opravily chátrající sokolovnu v roce 2023. Stavební úpravy umožňují využití sokolovny více skupinám zároveň.
Veverské Knínice, Jihomoravský kraj

Kaplička svaté Ludmily ve Veverských Knínicích

Nová kaplička v obci Veverské Knínice zasvěcená sv. Ludmile působí jako okno do přírody. Autorem nevšední stavbičky je architekt Ondřej Skála.
Veverské Knínice, Jihomoravský kraj

Pekárna – chráněná přírodní památka mezi Bystrcí a Žebětínem

Les Pekárna, který se rozkládá mezi brněnskými částmi Bystrc a Žebětín, je chráněn od roku 1989.
Brno, Jihomoravský kraj

Čtyřdráhová kuželna v Rosicích

Čtyřdráhová kuželna a víceúčelové hřiště v Rosicích u Brna.
Rosice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Camp Alpa u Ostrovačic

Levné ubytování v rodinném kempu v blízkosti Brna. Nachází se v malebné obci Ostrovačice pouhých 15 km od Brna v blízkosti dálnice D1. Kemp nabízí vhodné podmínky pro karavany stany, ale také ubytování v chatkách během celé letní sezóny.
Ostrovačice, Jihomoravský kraj

Žebětinský Dvůr

Gastro & relax komplex v klidné části města Brna. Resort Žebětínský dvůr se nachází v brněnské městské části Žebětín.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Admiral

Hotel Admiral vám nabízí příjemné ubytování u přírodního koupaliště na okraji obce Říčany pár kilometrů od jihomoravské krajské metropole Brno.
Říčany, Jihomoravský kraj

Občerstvení Průjezd 32 ve Veverských Knínicích

Venkovské rodinné bistro naleznete ve dvoře obce Veverské Knínice, která leží zhruba 20 kilometrů západně od Brna. Nabízí pivo, kávu, zmrzlinu, slané honzovy buchty a knínické krajíce.
Veverské Knínice, Jihomoravský kraj

Hotel Victory

Hotel Victory se nachází v Popůvkách a nabízí ubytování s Wi-Fi zdarma ve všech prostorách, terasu s výhledem na město Brno.
Popůvky, Jihomoravský kraj

Uzenářství Hadač Zapletal – Prostě maso!

Vyrábíme, prodáváme, distribuujeme vepřové maso, hovězí maso a droby. Nabízíme široký sortiment masných výrobků a specialit dle domácích receptur. Balení do vakua a ochranné atmosféry. Rozvoz chladírenskými vozy. Příprava selat k rožnění a steaků na gril.
Rosice, Jihomoravský kraj

Bratrs bistro v Brně

Recepty z celého světa, ale suroviny lokální, to je Bratrs bistro. Brno. Bystrc. Rodinné bistro. Slowfood Fastfood. Předchutiny, chutiny i pochutiny k zakoupení.
Brno, Jihomoravský kraj

Stará prádelna – venkov na talíři pod hradem Veveří

Krásná rustikální restaurace uprostřed malebné přírody, hned pod hradem Veveří. Cestou na výlet se tady posilníte českými i zahraničními specialitami, lehkým salátem nebo lahodným domácím dezertem.
Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj