Úvod > Co chcete dělat? > Automotodrom Brno
Automotodrom Brno
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Automotodrom Brno

Slavný Masarykův okruh hostuje každoročně Mistrovství světa motocyklů. Příznivci motosportu se však na okruh nemusí dívat pouze z tribuny – trať si lze vyzkoušet na vlastní kůži při tzv. jízdách pro veřejnost.
S automobilovým sportem se Brno poprvé setkalo v roce 1904, později ve dvacátých letech soustřeďovaly zájem Brňanů závody do vrchu Brno – Soběšice, jenže mezinárodní trend směřoval k závodům na okruhu.
 
Brno se dočkalo naplnění svých snů roku 1930, kdy Masarykův okruh zažil první atmosféru dramatického souboje vládců volantu. V roce 1965 se název Masarykův okruh poprvé zapsal do kalendáře Mistrovství světa silničních motocyklů a od té doby hostí tento závod se železnou pravidelností. Novou kapitolu v historii Masarykova okruhu začal psát rok 1987, kdy byl v červnu zahájen provoz speciálního automotodromu, vybudovaného v členitém terénu lokality Kývalka, vzdáleném od boxů starého okruhu sotva deset kilometrů. Vzpomínkami na "zlatou éru" předválečných automobilových Velkých cen dýchají i úzké přilehlé silničky ze Žebětína a směrem do Ostrovačic s pověstnými vlásenkami, kterými ve třicátých letech kličkovali mistři volantu. Kromě sezóny 1992, hostuje Mistrovství světa motocyklů na Automotodromu Brno každoročně.
 

Grand Prix České republiky

Grand Prix České republiky se stala prvořadou sportovní událostí, sledovanou díky televizním přenosům ve všech světadílech. Na brněnský okruh se nemusíte dívat pouze z tribuny, ale můžete si jej vyzkoušet na vlastní kůži. Buď se svým plechovým miláčkem, anebo třeba na bruslích při tzv. jízdách pro veřejnost, které jsou určeny pro všechny příznivce automobilů, motocyklů a Masarykova okruhu, kteří si chtějí vyzkoušet své jezdecké schopnosti nebo se vcítit do pocitů profesionálů, kteří na okruhu bojují o vítězství. Jízdy veřejnosti probíhají od dubna do října, zvlášť pro automobily a motocykly.
 

Na okruh na bruslích

Nemotorizovaní sportovci si mohou vychutnat jízdu po dráze na kolečkových bruslích. Celá trať měří cca 5,5 km a stoupání i klesání nepřevyšuje 8%. Díky dostatečné šířce (15 metrů) a kvalitnímu povrchu závodní dráhy jsou in-line jízdy přístupné bruslařům všech úrovní od úplných začátečníků až po zkušené jezdce. Jedinou podmínkou účasti je bezpečnostní výstroj – přilba a chrániče kolen i loktů. Po dobu konání in-line jízd bude k dispozici technická i zdravotní služba. In-line jízdy se konají ve stanovených termínech vždy od 18:30 – 20:00 hodin. Cena je 50 Kč na osobu za 90 minut.
 

Jízdy veřejnosti

Jízdy veřejnosti jsou unikátní příležitostí pro motorkáře i automobilisty vyzkoušet si limity svého stroje v bezpečném prostředí závodní dráhy. Jedna jízda trvá 25 minut a na dráhu je vpuštěn vždy jen omezený počet motocyklistů, tak aby zůstala zachována maximální bezpečnost všech účastníků.

Po dobu jízd veřejnosti zajišťuje Automotodrom Brno veškerý servis běžný při provozu na dráze včetně traťových komisařů a zdravotnické služby. Cena jízdy v sezoně 2015 je 550 Kč za 25 minut.
 

Kde autodrom najdete

Automotodrom Brno je umístěn v lokalitě Kývalka, vzdálené od centra Brna 16 km a pouhé 2 km od dálnice D1 Praha. Jestliže přijíždíte ve směru od Prahy sjeďte na výjezdu č. 178, směr Ostrovačice. Pokud přijíždíte od Brna, Bratislavy nebo od Vídně použijte výjezd č. 182, směr Popůvky. Na okruh se dostanete také MHD z Hlavního brněnského nádraží tramvajovou linkou č. 8 směr Starý Lískovec, odtud autobusem č. 402.
Motokáry Masarykův okruh

Motokáry Masarykův okruh

Brno, Jihomoravský kraj
Tajemství řádu Veveřínů

Tajemství řádu Veveřínů

Ostrovačice, Jihomoravský kraj
Zorbing Brno

Zorbing Brno

Ostrovačice, Jihomoravský kraj
Hotel Slovan – za fotbalem do Rosic

Hotel Slovan – za fotbalem do Rosic

Rosice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování Camp Alpa

Ubytování Camp Alpa

Ostrovačice, Jihomoravský kraj
Kavárna Budoucnosti

Kavárna Budoucnosti

Brno-Bystrc, Jihomoravský kraj
Hotel Victory

Hotel Victory

Popůvky, Jihomoravský kraj