Úvod > Aktuality > Vychutnejte si vepřové hody v pivovaru Velké Popovice
Vychutnejte si vepřové hody v pivovaru Velké Popovice
"> "> "> "> Zabijackové hody ve Velkých Popovicích "> "> "> Tešit se mužete na  jelítka, jitrnice a další zabijackové dobroty "> Každou pulhodinu se mužete vydat na prohlídku pivovaru
Gurmánská turistika

Vychutnejte si vepřové hody v pivovaru Velké Popovice

  • Vydáno8. dubna 2022
Chcete zažít atmosféru tradiční vesnické zabijačky? Vydejte se na výlet do minulosti – do doby, kdy k předjaří na venkově neodmyslitelně patřila zabijačka, jak ji známe z idylických obrázků Josefa Lady. Jedinečnou příležitost připomenout si autentickou atmosféru, vůně a chutě nabídnou vepřové hody, které se konají v sobotu 9. dubna od 10 do 16 hodin v Pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy.
zabijačkaV rámci Vepřových hodů připraví zruční mistři řezníci jitrnice, tlačenku (přímo před zraky návštěvníků), prejty, polévky, guláš, škvarky a další nejen zabijačkové dobroty, které budou k ochutnání na místě i k zakoupení s sebou domů. O příjemnou náladu se postará živá muzika a čepované poctivé pivo Velkopopovický Kozel světlý a černý. Připravena je ukázka stáčení a prodej piva Mistrův ležák a Velkopopovický Kozel Černý v patentních lahvích. Během hodů můžete vydat na prohlídku pivovaru se školou čepování a ochutnávkou Volby sládků – pivem polotmavý ležák Popeleční Benedict. A samozřejmě nebude chybět živý maskot pivovaru, kozel Olda.

Chcete-li si dopřát ještě intenzivnější výletní zážitek, vydejte se do pivovaru Velké Popovice motoráčkem Kozel expres – z Hlavního nádraží v Praze vyjede v sobotu 9. dubna v 10:15 hodin. Během hodinové jízdy se pokocháte malebnou krajinou, kterou si užijete také při příjemné desetiminutové procházce do pivovarského parku na vepřové hody. Zpět do Prahy vás vlak odveze v 16:45 hodin. Jízdenky doporučujeme koupit předem prostřednictvím online prodeje na tickets.prazdroj.cz.

A pokud to do Velkých Popovic nestihnete na vepřové hody, nevadí. Od začátku dubna budou opět přístupné každodenní prohlídky pivovaru Velké Popovice a škola čepování piva. Za poznáním pozoruhodné historie i současnosti pivovaru, který byl založen už v roce 1874, se tak můžete vydat ve vámi vybraném termínu na webových stánkách pivovaru.
Kozlí výprava do pivovaru Velké Popovice – kompletní prohlídka s ochutnávkou a posezením

Kozlí výprava do pivovaru Velké Popovice – kompletní prohlídka s ochutnávkou a posezením

Vypravte se s kamarády na Kozlí výpravu do Velkých Popovic! Seznámíte se s historií pivovaru, poznáte, jak se vaří pivo, a ochutnáte nefiltrovaného Kozla přímo v ležáckých sklepech.

Pivovar Velké Popovice – prohlídky s ochutnávkou

Pivovar Velké Popovice – prohlídky s ochutnávkou

Seznamte se na vlastní oči s Pivovarem Velké Popovice. Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků při výrobě piva Velkopopovický Kozel. Zúčastněte se exkurze do pivovaru spojené s ochutnávkou piva na původní varně z roku 1928.