Úvod > Aktuality > Vychutnejte si ladovské vepřové hody ve Velkých Popovicích
Zabijackové hody ve Velkých Popovicích
"> Zabijackové hody ve Velkých Popovicích "> Tešit se mužete na  jelítka, jitrnice a další zabijackové dobroty "> Každou pulhodinu se mužete vydat na prohlídku pivovaru

Vychutnejte si ladovské vepřové hody ve Velkých Popovicích

Vydáno 10. března 2020 Gurmánská turistika
Chcete zažít atmosféru tradiční vesnické zabijačky? Vydejte se na výlet do minulosti – do doby, kdy k předjaří na venkově neodmyslitelně patřila zabijačka, jak ji známe z idylických obrázků Josefa Lady. Jedinečnou příležitost připomenout si autentickou atmosféru, vůně a chutě nabídne jedenáctý ročník Ladovských vepřových hodů, které se konají v sobotu 14. března od 9 do 15 hodin v Pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy.
ladovské vepřové hodyV rámci Ladovských hodů připraví zruční mistři řezníci jitrnice, tlačenku (přímo před zraky návštěvníků), prejty, polévky, guláš, škvarky a další nejen zabijačkové dobroty, které budou k ochutnání na místě i k zakoupení s sebou domů. O dobrou náladu se postará živá muzika a čepované poctivé velkopopovické pivo.

A protože se akce koná přímo v areálu pivovaru, nemůže chybět ani velkopopovický Kozel i něco na zahřátí. Po celý den se budete moci vydat na prohlídky pivovaru.

Ladovské vepřové hodyChcete-li si dopřát ještě intenzivnější výletní zážitek, vydejte se do pivovaru Velké Popovice motoráčkem Kozel expres – z Hlavního nádražíPraze vyjede v sobotu 14. března v 10:14 hodin. Během hodinové jízdy se pokocháte malebnou krajinou, kterou si užijete také při příjemné desetiminutové procházce do pivovarského parku na vepřové hody. Zpět do Prahy vás vlak odveze ve 14:30 hodin. Jednosměrné jízdné stojí 100 Kč na osobu, jízdenky doporučujeme koupit předem prostřednictvím online prodeje.
Kozlí výprava do pivovaru

Kozlí výprava do pivovaru

Vypravte se s kamarády na Kozlí výpravu do Velkých Popovic! Seznámíte se s historií pivovaru, poznáte, jak se vaří pivo, a ochutnáte nefiltrovaného Kozla přímo v ležáckých sklepech.

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Seznamte se na vlastní oči s Pivovarem Velké Popovice. Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků při výrobě piva Velkopopovický Kozel. Zúčastněte se exkurze do pivovaru spojené s ochutnávkou piva na původní varně z roku 1928.

Další aktuality

11.8.
2020
10 míst, kde se budete bát

10 míst, kde se budete bát

Střední Čechy | Památky