Úvod > Aktuality > Ochutnejte pivo z čerstvě vysmolených sudů na Černokosteleckém vysmolení
Ochutnejte pivo z cerstve vysmolených sudu
"> Ochutnejte pivo z cerstve vysmolených sudu "> V Cernokosteleském pivovare probehne další rocník Cernokosteleckého vysmolení "> Cernokostelecké vysmolení "> Na tuto akci budou speciálne navarena ctyri piva
Gurmánská turistika

Ochutnejte pivo z čerstvě vysmolených sudů na Černokosteleckém vysmolení

  • Vydáno19. května 2022
V Černokosteleckém pivovaře proběhne v sobotu 21. května již desátý ročník Černokosteleckého vysmolení. Jedná se o jarní paralelu tradičního podzimního Černokosteleckého vykulení, které se svým bohatým řemeslným programem zaměřeným na bednářské řemeslo zařadilo mezi přední pivovarské trachtace. V pohybu bude myčka dřevěných sudů, nýtovačka, válcová ohýbačka na obruče, ...atd. Exkukrze po pivováru se budou konat po celý den.

Černokostelecké vysmoleníPřijďte na pivní slavnosti Černokostelecké vysmolení, které se konají 21. května v kosteleckém pivovaru. Těšit se můžete především na řemeslný program zaměřený na bednářské umění, kdy bednáři zaměří svůj um na smolení dřevěných transportních sudů.

Hlavním tématem akce je samotné smolení dřevěných transportních sudů a jejich oprava. V nedávné době muzeum získalo 92 dubových sudů z jednoho německého pivovaru. Přijďte se podívat na dávno zapomenuté řemeslo, zaposlouchat se do rytmického stahování obručí, přivonět si k pivovarské smole a objevit neopakovatelnou chuť Černé svině z čerstvě vysmolených dřevěných sudů.

PivoNebude chybět ani odborný program, v rámci kterého si budete moci poslechnout příběhy z průzkumů starých pivovarů. Zájemci se mohou zúčastnit prohlídek stále se rozrůstajícího pivovarského muzea a také o jídlo opravdu nebude nouze. V rámci hudebního programu vystoupí skupina Infinity (14:00), Crispy Cheeks (15:15), Wotazník (16:30), PapaJoe (18:00), Shiva Rock Diva (20:00) a Arva (22:00). Nebude chybět prodej pivních suvenýrů nebo pivo z čerstvě vysmolených sudů: 10% Dešťoffka, 12% Vycpaná vydra, 13% Svatojiřský vídeňský ležák, 13% Žitovec, 13% Černá svině.

Černokostelecký zájezdní pivovár

Černokostelecký zájezdní pivovár

V prostorách pivováru v Kostelci nad Černými lesy se nachází i zcela ojedinělé a rozsáhlé muzeum historie pivovarství a sladovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. V pivováru je v provozu pivovarská restaurace.