Úvod > Aktuality > Objevte světoznámou archeologickou lokalitu Předmostí na zajímavé výstavě
Objevte svetoznámou archeologickou lokalitu Predmostí na zajímavé výstave
"> Objevte svetoznámou archeologickou lokalitu Predmostí na zajímavé výstave "> Predmostí u Prerova proslavil nález pozustatku více než dvaceti lovcu mamutu
Kultura

Objevte světoznámou archeologickou lokalitu Předmostí na zajímavé výstavě

  • Vydáno15. února 2015
Výstava s názvem Od lovců mamutů k cihle s podtitulem Osud světoznámé archeologické lokality Předmostí a příběh hrobu, který ji proslavil, představuje výjimečnou archeologickou lokalitu, kterou na konci 19. století proslavil odkryv pohřebiště obsahující pozůstatky více než dvaceti lovců mamutů. K vidění je ve všední dny ve výstavní síni Pasáž v Přerově.
MamutObjevte světoznámou archeologickou lokalitu Předmostí. Seznamte se s jejím vývojem na výstavě s názvem Od lovců mamutů k cihle, která je do 17. dubna ke zhlédnutí ve výstavní síni Pasáž v Přerově. Výjimečnou lokalitu Předmostí proslavilo na konci 19. století odkrytí pohřebiště obsahující pozůstatky více než dvaceti lovců mamutů. Na výstavu se můžete vydat zdarma ve všední dny vždy od 9 do 17 hodin. Při návštěvě počítejte s polední pauzou, která je od 12 do 12:30 hodin. Seznámíte se s životem lovců mamutů, s originálními nálezy badatelů nebo například s díly malíře Libora Baláka, který je známým propagátorem přesné profesionální rekonstrukce pravěku.

Velkým lákadlem výstavy jsou figury pravěkých zvířat od Radima Zapletala, které vytvořil v životní velikosti. Seznámit se můžete také se stavebním vývojem Předmostí, jemuž je věnována samostatná část výstavy. Dozvíte se vše od jeho historie až po proměnu v panelové sídliště. Vůbec poprvé jsou zde k vidění také unikátní fotografie z Pamětní knihy Předmostí. Součástí výstavy je také krátký filmový záznam ze soukromého archivu, který zachycuje zbourání původních domů a výstavbu panelového sídliště a spolu s tím i pohřbení světově proslulého naleziště.
Předmostím až do pravěku – naučná stezka v Přerově

Předmostím až do pravěku – naučná stezka v Přerově

Světoznámé archeologické naleziště představuje důkazy prehistorického života na Zemi svým návštěvníkům. Naučná stezka Předmostím až do pravěku je součástí stejnojmenného projektu, který je postupně realizován společně s Dinoparkem Krasiejów nedaleko polského Ozimku.