Úvod > Aktuality > Novinky skiareálu Monínec pro sezónu 2015/2016
Novinky skiareálu Monínec pro sezónu 2015/2016
"> "> "> Novinky skiareálu Monínec pro sezónu 2014/2015 "> Funline se letos objeví pouze v nekolika areálech "> Pokud preferujete celodenní jízdné, mužete si vybrat z tarifu 5 nebo 10 dní sezóny
Zimní sporty

Novinky skiareálu Monínec pro sezónu 2015/2016

  • Vydáno12. října 2015
Zima se blíží! Areál Monínec, jenž se nachází pouhou hodinu jízdy od hlavního města, přichází do blížící se zimní sezóny s několika změnami. Na návštěvníky čeká vylepšená funline zóna. Navíc každý, kdo si skipasy objedná přes internet, bude mít lyžování levnější.
SnowboardZimní sezóna se nezvratně blíží a skiareál Monínec přichází s několika novinkami z oblasti vybavení sjezdovek, tarifů, ale i ze světa výhod.

Zhruba půl milionu korun investoval areál pro blížící se zimní sezónu do vylepšené funline zóny. Díky tomu bude mít tato samostatná část sjezdové trati některé nové terénní vlny a klopené zatáčky. Součástí uvedené zóny jsou rovněž průjezdové tunely a další zábavné prvky. Funline, která je na Monínci dlouhá 250 metrů, vyplňuje mezeru mezi klasickým lyžováním a novými Freestyle disciplínami a pro mnoho fanoušků zimních sportů představuje zcela jiný styl lyžování.
 

Skipasy přes internet výhodněji

Další změnou je oproti minulosti zvýhodnění těch, kteří si skipasy objednají přímo přes internet. Zatímco celodenní skipas pro dospělého, který si během hlavní sezóny zakoupíte v pokladně Areálu Monínec, bude stát 550 korun, v e-shopu oproti tomu ušetříte hned 40 korun. Dětská denní jízdenka pak bude stát v pokladně 410 a v e-shopu pouze 385 korun.
 

Večerní lyžování a vedlejší sezóna na Monínci výhodněji

Monínec v ziměSoučástí Areálu Monínec je rovněž večerní lyžování, které bude v provozu každý den od 18.00 do 21.00 hodin. Dospělého jeden takový večer přijde jen na 295 korun. V případě, že si zakoupí skipas u pokladny, uhradí 320 korun. Cena pro dítě činí 240, resp. 225 korun.

Ve vedlejší sezóně, tedy v termínu do 18. prosince a poté zase od 14. března, každý zaplatí ještě méně! Celodenní lyžování bude v tom případě stát dospělého 385 a dítě 290 korun. Večerní lyžování potom jen 225 a 170 korun. Každé první pondělí v měsíci pak mají skipas zdarma senioři a každé druhé pondělí dítě, které bude v doprovodu dospělých.

E-shop prošel vývojem a nově je možné v něm zakoupit i rodinné tarify. Zapsání jízdenky bude proti loňsku mnohem rychlejší. Díky tomu bude mít návštěvník možnost nakoupit přes internet i přímo na parkovišti a než se například přezuje, tarif se mu načte. E-skipas je navíc také nosičem zážitkové karty Toulavka, která přináší různé druh slev a další výhody pro zajímavá místa v okolí. Během zimy tak mohou na tuto kartu zájemci například navštívit Muzeum čokolády v Táboře nebo Hornické muzeum v Příbrami. V letním období zase Toulavka například opravňuje k cenově  výhodnější prohlídce Pivovaru Vysoký Chlumec či volnému vstupu a zapůjčení holí na tréninkové plochy blízkého areálu Golf Čertovo Břemeno.

Oblíbené jsou pak zvýhodněné balíčky Areálu Monínec. Například balíček Lyžuj „zdarma“ platí pro rezervaci minimálně třídenního ubytování, a to pro termín od neděle do středy kromě vánočních prázdnin. Pro srovnání: zatímco běžná cena by pro dospělého v takovém případě činila necelých 4 tisíce korun, ve skutečnosti zaplatíte jen 1 689 korun. A dítě to má ještě levnější! Běžná cena by byla více než 3 100 korun, vy však za každé dítě uhradíte jen 1 374 korun. 

Až 100procentní slevu na lyžování budou moci využít všichni ti, kteří se na Monínci tuto zimu ubytují na 5 a více nocí. Lyžování deluxe zase zahrnuje neomezený přístup do sauny, bazénu a na masáže. Součástí uvedené nabídky je také luxusní večeře v hotelové restauraci a samozřejmě i ubytování a skipasy.
 

Zimní zábava na Monínci

Areál Monínec nabízí 1 200 metrů dlouhou červenou sjezdovku, která je určena nejen pokročilým lyžařům, ale i začátečníkům a dětem. Na hlavní sjezdovku Monínce vás vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka. Ze sjezdovky se zhruba v první třetině můžete dostat také na kotvu a sjíždět tak jen prudší část kopce. Lanovka může přepravit až 2 400 lidí za hodinu.
 
Areál Monínec představuje jedinečný projekt, který vznikl ve středních Čechách v oblasti zvané Česká Sibiř. Rozprostírá se v nadmořské výšce 724 metrů a z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Areál nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů. Dále je zde Hotelová sjezdovka, snowpark a nová Funline trať. Nejen že jsou sjezdovky zasněžovány technickým sněhem, ale je prováděna i jejich pravidelná úprava. Umělé osvětlení umožňuje lyžařům oblíbené večerní lyžování. V Areálu Monínec se nachází také bezplatné parkoviště. Areál nabízí i další služby, jako je půjčovna lyžařského vybavení či kvalitní ski servis. Své lyžařské schopnosti si mohou zájemci zdokonalit v lyžařské škole. Pro děti je připravena dětská školička s pojízdným pásem.
 
Přímo nad sjezdovkou Areálu Monínec je několik běžkařských tras. Jedná se například o malý okruh v blízkosti Javorové skály či delší trasy směrem na Veletín nebo k Alenině Lhotě.
 

Monínec a nově vzniklý turistický kraj Toulava

Dynamicky se rozvíjející region Toulava, na půli cesty mezi Prahou a Šumavou, se stává stále oblíbenější turistickou destinací. Toulava spolu s Moníncem připravuje pro letošní sezónu velice zajímavý produkt – "Zážitkovou kartu Toulava", jejímž nosičem se stane čipová karta používaná jako skipas Monínce. Jde o originální, jednoduchý a finančně nenáročný systém nabízející možnost poznat a zažít Toulavu po celý rok.
Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Své pojmenování získala oblast díky drsným klimatickým podmínkám, protože je zde zima delší a tužší než jinde ve vnitrozemí.

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Zážitková karta Toulavka

Zážitková karta Toulavka

Vezměte do rukou zážitkovou kartu turistické oblasti Toulava, od Tábora až k nám... a vydejte se objevovat Toulavu se spoustou výhod. Karta, kterou si vyzvednete zdarma v podobě papírové brožury na infocentrech, nebo se zaregistrujete do karty online, nabízí více než 50 bonusů a slev.

Další aktuality