Úvod > Aktuality > Podzimní hradní slavnosti na Nových Hradech lákají na bohatý program

Podzimní hradní slavnosti na Nových Hradech lákají na bohatý program

Vydáno 23. října 2019 Památky
Na hradě v Nových Hradech bude probíhat v neděli 27. října 2019 již tradiční podzimní hradní slavnost. Letos zasvěcená dobytí hradu císařským vojevůdcem Karlem Bonaventurou Buquoyem v roce 1619. Zahájení slavností je v 10:30, zakončení pak okolo 16. hodiny.

Ačkoli jihočeské Nové Hrady neberou zimní spánek tak vážně jako jinde (od listopadu až do března pořádají prohlídky dvakrát týdně), i tady se poslední říjnový víkend loučí s hlavní sezonou.

Letošní Podzimní hradní slavnosti se konají v neděli 27. října 2019. Těšit se můžete na šermířská vystoupení, letové ukázky dravců, hraný příběh v duchu živých obrazů, dobývání hradu i atrakce pro děti. Nebude chybět ani středověká a renesanční hudba (Musica Canora) a dobové tance (Ambrosia). A navíc, v rámci vstupného na slavnosti ve výši 120 korun (děti 80 Kč) , máte vstup na jednu vámi vybranou prohlídkovou trasu zdarma.

Jestliže nestihnete v neděli přijít, hrad bude otevřený na prohlídky mimořádně i v pondělí 28. 10. 2019. V úterý 29. 10. pak bude hrad uzavřen. Průvodci se na vás opět budou těšit ve středu 30. 10.

Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Historický hrad z 13. století vítá své návštěvníky v obci Nové Hrady u Českých Budějovic. Hrad nabízí tři prohlídkové trasy v ledním období a jednu v zimě.