Úvod > Aktuality > Nové aktivity na Kudy z nudy za 42. týden roku 2010

Nové aktivity na Kudy z nudy za 42. týden roku 2010

Vydáno 24. října 2010 Gurmánská turistika
Na „Kudy z nudy“ se stále něco děje. Každým dnem přibývají další a další aktivity. Využijte naše tipy na výlety a cestovatelská doporučení, inspiraci pro volný čas a poznejte krásy Česka. Abychom usnadnili hledání těm z vás, které zajímají právě tyto novinky, přinášíme jejich přehled za poslední týden (od 18. do 24. října 2010). Mezi aktuálními nabídkami z tohoto týdne najdete bazény, masáže, wellness hotely, muzea motocyklů i automuzeum, tipy na pěší výlety nebo dokonce mushing.

Valašsko je bezesporu jedním z nejhezčích regionů u nás. Formanka je vhodnou základnou pro pěší turistiku a cykloturistiku v letním období. V zimním období lze tyto stezky využít pro vyznavače bílé stopy.
Region: Východní Morava. Typ aktivity: Pěší turistika, Zimní sporty. Doporučujeme pro: Starší a pokročilé.


Zažijte adrenalin a zábavu se psím spřežením! Vyzkoušejte si práci pravého mushera v Horní Malé Úpě. Seznámíte se se psy, zapřáhnete si je do spřežení a vyrazíte. Zážitek je vhodný pro dospělé i pro děti.
Region: Krkonoše a Podkrkonoší. Typ aktivity: Adrenalin, Fitness a sport, Za poznáním, Za zábavou, Zimní sporty. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.


Patříte k milovníkům nevšední gastronomie? Nechcete se spokojit s fádní nabídkou jídel, které nabízí většina restaurací? V restauraci LA CAVE hotelu Dvořák Tábor ochutnáte 8-chodové „tapas“ menu výhradně z jihočeských farmářských produktů!
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Organizovaná turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Máte chuť poznávat se svými dětmi krásy jižních Čech a zábavnou formou je poučit o české historii? Hotel Dvořák Tábor**** nabízí program Dovolená pro celou rodinu aneb Cesta do středověku.
Region: Jižní Čechy. Typ aktivity: Organizovaná turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny.


Jízdy na koni vhodné pro začátečníky i pokročilé, děti i dospělé. Stáj se nachází nedaleko centra Prahy. Leží na dobře přístupném místě pražské MHD v bývalé zahrádkářské kolonii Slatiny, kde se natáčel film Obecná škola.
Region: Praha. Typ aktivity: Jezdectví a pobyty na farmě. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Rodinná cukrárna a perníkárna, kde jinde než v Pardubicích! Ochutnejte perníčky s kávou nebo čajem a vyzkoušejte si sami zdobení perníku. Nejmladší z nejstaršího perníkářského rodu v Pardubicích vám povypráví o historii výroby perníku.
Region: Východní Čechy. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


K začátku křížové cesty vás ze sušického náměstí dovede zelená turistická značka.
Region: Šumava. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Unikátní výstavní a rekreační areál s rozsáhlou expozicí historických motocyklů, sidecarů, automobilů a technických zajímavostí. Výstavná areál pro historická vozidla a rekreační komplex se širokou nabídkou ubytovacích služeb nedaleko Znojma.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Cykloturistika, Organizovaná turistika, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Automuzeum Praga je uváděno ve všech seznamech světových muzeí a je hodnoceno kulturní komisí UNESCO jako třetí největší značková sbírka na světě, která svým rozsahem překračuje rámec České republiky a je obrazem naší slavné historie, kterou se tímto podařilo uchovat pro další generace.
Region: Střední Čechy. Typ aktivity: Cykloturistika, Organizovaná turistika, Pěší turistika, Za poznáním, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.


Chtěli byste protáhnout své tělo, zlepšit si fyzičku, případadně shodit nějaké to kilo? Zkuste to v BR Sport Centru v Rychnově nad Kněžnou.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Fitness a sport. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.


Přijďte si zaplavat do nového bazénu v Rychnově nad Kněžnou. Čeká na vás 25 metrů dlouhý bazén s vodou vyhřátou na 28°C, tobogán vysoký 6 metrů, sauna, vířivka nebo také mokrý bar.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Koupání a vodní sporty, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny.


Každý z nás je individualita a každý z nás potřebuje jiný přístup. Terapeut vám nabídne masáže zaměřené přímo na váš konkrétní problém, tak abyste byli co nejvíce spokojeni a vaše obtíže se zmírňovaly nebo nejlépe úplně odezněly. Konzultace s terapeuty probíhají zdarma.
Region: Praha. Typ aktivity: Lázeňská turistika a wellness. Doporučujeme pro: Starší a pokročilé.


Toužili jste navštívit zakázaná místa národního parku a zažít na vlastní kůži túru pravou šumavskou divočinou? Za poznáním „šumavské divočiny“ vás vezmou místní vyškolení průvodci.
Region: Šumava. Typ aktivity: Organizovaná turistika, Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní.


Spa hotel Lanterna a wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích přicházejí jako první na Moravě s širokou nabídkou unikátních masážních rituálů Pure Fiji. Masáže mořskými lasturami, tělový peeling prováděný s pomocí krystalků cukrové třtiny či zábal v banánových listech - to je jen závan exkluzivní nabídky z tichomořského soustroví Fiji.
Region: Východní Morava. Typ aktivity: Fitness a sport, Lázeňská turistika a wellness, Za zábavou. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Sportovní rodiny, Starší a pokročilé.


Do pivovaru v Broumově můžete zavítat k prohlídce výrobních prostor či za historií místního pivovarnictví. Během prohlídky pivovaru, obklopené vůní sladu vyrobeného ve vlastní klasické humnové sladovně a žateckého hlávkového chmele, nahlédnete do tajemství výroby jednoho z nejstarších klášterních piv.
Region: Královéhradecko. Typ aktivity: Gurmánská turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Nově otevřené Muzeum a informační centrum Vedrovice
Vedrovice leží 6 km od města Moravský Krumlov. Obec patří mezi středoevropsky významná archeologická naleziště, bylo zde objeveno pravěké pohřebiště. Od května 2010 v bývalém objektu fary můžete navštívit nově otevřené muzeum, ve kterém jsou k vidění bohaté archeologické nálezy, tradiční zemědělské a řemeslné nástroje 19. a 20. století z obce a celého krumlovského regionu.
Region: Jižní Morava. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Sportovní rodiny, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.
Hotel Dvořák Tábor - cesta do středověku aneb dovolená v Táboře

Hotel Dvořák Tábor - cesta do středověku aneb dovolená v Táboře

Máte chuť poznávat se svými dětmi krásy jižních Čech a zábavnou formou je poučit o české historii? Hotel Dvořák Tábor nabízí program Dovolená pro celou rodinu aneb Cesta do středověku.

Staročeské medové perníky v Pardubicích

Staročeské medové perníky v Pardubicích

Rodinná cukrárna a perníkárna u Janošů v Pardubicích! Ochutnejte medové perníčky s kávou, čajem, mlékem nebo perníkovou medovinou a vyzkoušejte si sami zdobení perníku. Nejmladší z nejstaršího perníkářského rodu v Pardubicích Pavel Janoš vám povypráví o historii výroby perníku v Čechách i ve světě.

Průvodci divočinou v Národním parku Šumava

Průvodci divočinou v Národním parku Šumava

Toužili jste navštívit zakázaná místa národního parku a zažít na vlastní kůži túru pravou šumavskou divočinou? Za poznáním "šumavské divočiny" vás vezmou místní vyškolení průvodci.

Muzeum a informační centrum Vedrovice

Muzeum a informační centrum Vedrovice

Vedrovice, ležící 6 km od Moravského Krumlova, patří mezi středoevropsky významná archeologická naleziště. V bývalém objektu fary můžete navštívit muzeum, ve kterém jsou k vidění bohaté archeologické nálezy, tradiční zemědělské a řemeslné nástroje 19. a 20. st. z obce a blízkého okolí.

1. muzeum motocyklů a automobilová galerie Lesná u Znojma

1. muzeum motocyklů a automobilová galerie Lesná u Znojma

Unikátní výstavní a rekreační areál s rozsáhlou expozicí historických motocyklů, sidecarů, automobilů a technických zajímavostí. Výstavná areál pro historická vozidla a rekreační komplex se širokou nabídkou ubytovacích služeb nedaleko Znojma.

Automuzeum Praga - třetí největší značková sbírka na světě

Automuzeum Praga - třetí největší značková sbírka na světě

Z technických důvodů je Automuzeum Praga ve Zbuzanech do odvolání uzavřené. Nové prostory se pro Pragovky chystají v pražských Vysočanech, v areálu bývalé továrny Pragovka.

Prohlídka pivovaru a muzea v Broumově

Prohlídka pivovaru a muzea v Broumově

Do pivovaru v Broumově můžete zavítat k prohlídce výrobních prostor či za historií místního pivovarnictví. Během prohlídky, obklopené vůní sladu vyrobeného ve vlastní klasické humnové sladovně a žateckého hlávkového chmele, nahlédnete do tajemství výroby jednoho z nejstarších klášterních piv.

Závan exotiky na Valašsku: relaxační procedury z Fiji

Závan exotiky na Valašsku: relaxační procedury z Fiji

Spa hotel Lanterna a wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích přicházejí jako první na Moravě s širokou nabídkou unikátních masážních rituálů Pure Fiji.

Bazén Rychnov nad Kněžnou

Bazén Rychnov nad Kněžnou

Přijďte si zaplavat do nového bazénu v Rychnově nad Kněžnou. Čeká na vás 25 metrů dlouhý bazén s vodou vyhřátou na 28°C, tobogán vysoký 6 metrů, sauna, vířivka nebo také mokrý bar.

Jedinečný jihočeský gurmánský zážitek v Hotelu Dvořák v Táboře

Jedinečný jihočeský gurmánský zážitek v Hotelu Dvořák v Táboře

Patříte k milovníkům nevšední gastronomie? Nechcete se spokojit s fádní nabídkou jídel, které nabízí většina restaurací? V restauraci LA CAVE hotelu Dvořák Tábor máte ochutnejte jedinečné degustační menu a vaše chuťové buňky Vám budou vděčné!

Penzion Formanka - lyže, běžky i pěší turistika na Valašsku

Penzion Formanka - lyže, běžky i pěší turistika na Valašsku

Valašsko je bezesporu jedním z nejhezčích regionů u nás. Formanka je vhodnou základnou pro pěší turistiku a cykloturistiku v letním období. V zimním období lze tyto stezky využít pro vyznavače bílé stopy.

BR Sport Centrum Rychnov nad Kněžnou

BR Sport Centrum Rychnov nad Kněžnou

Chtěli byste protáhnout své tělo, zlepšit si fyzičku, případadně shodit nějaké to kilo? Zkuste to v BR Sport Centru v Rychnově nad Kněžnou.

Křížová cesta v Sušici

Křížová cesta v Sušici

K začátku křížové cesty vás ze sušického náměstí dovede zelená turistická značka. V rámci projeku Sušická pavučina byla v Sušici vybudovaná křížová cesta vedoucí ke kapli Anděla Strážce.