Úvod > Aktuality > Noční prohlídky zámku Mikulov: osm set let historie ožije
Zážitky

Noční prohlídky zámku Mikulov: osm set let historie ožije

  • Vydáno26. června 2021
Kde se může potkat kardinál František Dietrichstein s Bílou paní? Jedině na mikulovském zámku letos v létě. V červenci a srpnu se totiž vracejí oblíbené noční prohlídky. Návštěvníky provedou místy kudy nevedou prohlídkové trasy a představí známé i méně známé kapitoly z více než osmi set leté historie zámku i města.
noční mikulovVe dnech 2. a 16. července a 13. srpna 2021 vždy od 20:00 budou v rámci nočních prohlídek na jednotlivých zastaveních průvodci, zaměstnanci muzea a jejich přátelé představovat některé postavy, jako je kardinál František Dietrichstein, který se zasloužil o nebývalý rozvoj města, když sem přestěhoval biskupský dvůr, nebo Perchta Rožmberka, která je předlohou legendární Bílé paní.

Perchta je skutečně mikulovskou postavou, přestože si ji občas nárokují i jiné hrady a zámky. Jako mladá se sem přivdala a její manžel Jan Liechtenstein ji téměř čtvrt století týral a zanedbával. Na smrtelném loži Perchtu proklel a ona tak musí strašit jako Bílá paní. Její příběh je mimo jiné jedním z nejpůsobivějších, které na návštěvníky čekají.

mikulov prohlídkyKromě Bílé paní a kardinála se návštěvníkům odhalí i jak habáni přišli do Mikulova, jak vypadá příprava na opravdovou císařskou návštěvu, nebo jak to mohlo vypadat, když se stavělo mikulovské zámecké divadlo
Večer doplní doprovodný program v podobě ukázek Cechu svobodných řemesel a dobové tance.
Rezervace lístků je nutná na telefonním čísle 519 309 014, nebo na e-mailu pokladna@rmm.cz.
Mikulov

Mikulov

Jen těžko byste našli město s hezčí polohou než právě Mikulov, rozložený na posledních výběžcích Pálavy a obklopený vinicemi. Právě vinohrady vám napoví, že jste v centru Mikulovské vinařské podoblasti a s vínem se tu potkáte doslova na každém kroku – v malebných historických uličkách i na zámku.

Zámek Mikulov – jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov – jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Ozdobnou zámku jsou barokní zahrady. V zámku na návštěvníka čekají prohlídkové okruhy ke stálým expozicím i sezónní výstavy Regionálního muzea v Mikulově.

Další aktuality

V Lednici se o víkendu otevře zámek a zámecký skleník

Od soboty 4. února se na sezonu 2023 opět otevírá zámek Lednice a zámecký skleník. Můžete přijít na zimní prohlídky prvního okruhu anebo se pokochat pohledem na ojedinělou kolekci exotických rostlin, z nichž některé rozkvétají právě teď. Zámek se skleníkem bude přístupný v únoru a březnu vždy o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Památky

V pátek se ve Valticích znovu otevře Salon vín

Salon vín České republiky ve Valticích představí už v pátek 3. února široké veřejnosti sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2023. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín bude až do poloviny prosince letošního roku prezentována tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Nejlepším vinařstvím roku 2022 je vinařství Jindřich Kadrnka!

Absolutním vítězem 13. ročníku prestižní oborové soutěže Vinozoom vinařství roku, oficiálně tedy i nejlepším vinařstvím loňského roku se stalo vinařství Jindřich Kadrnka, které zároveň zvítězilo v kategorii malé vinařství. V kategorii střední vinařství uspělo Thaya vinařství a v kategorii velké vinařství Bohemia Sekt.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 28. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika