Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít tajemství zvířetického lesa na hradě Zvířetice
Nenechte si ujít tajemství zvířetického lesa na hradě Zvířetice
"> "> ">
Památky

Nenechte si ujít tajemství zvířetického lesa na hradě Zvířetice

Vydáno 15. září 2018
V sobotu 15. září ožijí zříceniny hradu Zvířetice rodinnou hrou Tajemství zvířetického lesa, přednáškami o přírodě a zvířatech nebo projekcí nádherného filmu Planeta Česko přímo v areálu hradu. Celý den na téma les a jeho obyvatelé doplní zvířata ze záchranné stanice Huslík, která budou opětovně vypuštěna do volné přírody.
Hrad ZvířeticeDen na hradě Zvířetice začíná odpoledne ve 14 hodin v TIC, kde budou až do 17 hodin probíhat dílny Les na tašce a tričku. Chcete-li si vyzdobit vlastní tričko nebo tašku, nezapomeňte si tyto věci přibalit s sebou. Kromě dílny vás v TIC čeká ve 14 hodin také přednáška mykologa Stanislava Tutky s názvem Houby nejsou jenom hřiby.

Od 15 do 21 hodin bude probíhat bohatý a pestrý program na hradě Zvířetice. Mezi 15. a 18. hodinou vás na zřícenině čeká zábavná rodinná hra Tajemství zvířetického lesa. V 18:00 se můžete setkat s ornitologem Pavlem Kverkem, který vás zasvětí do tajů ptačího světa. Zúčastníte se také vypouštění uzdravených zvířat ze záchranné stanice v Huslíku. A možná přiletí i netopýr...

Ve 20:00 se bude v letním kině v areálu hradu promítat celovečerní film Planeta Česko se záběry o přírodě takéze zdejšího kraje.
Zříceniny hradu Zvířetice u Bakova nad Jizerou

Zříceniny hradu Zvířetice u Bakova nad Jizerou

Nedaleko Bakova nad Jizerou nad řekou Jizerou se tyčí zřícenina hradu Zvířetice. Její okolí je vhodné k pěším i cyklo výletům. V současné době zřícenina opět ožívá v rámci projektu Vision 21.