Úvod > Aktuality > Hudební festival Hrady.cz se o víkendu přesouvá na hrad Rožmberk
Hudební festival Hrady.cz se o víkendu přesouvá na hrad Rožmberk
"> "> "> ">
Zážitky

Hudební festival Hrady.cz se o víkendu přesouvá na hrad Rožmberk

  • Vydáno29. července 2019
V podhradí Rožmberku nad Vltavou, oblíbené vodácké lokalitě, startuje v pátek 2. srpna 2019 další kolo festivalu České hrady. Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví patnácté narozeniny a v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představuje špičku současné české a slovenské hudební scény v čele s kapelou Kryštof, která se na festival vrací po šesti letech.
Festival Hrady.czPrvní polovinu letošního ročníku uzavírá dvěma koncertními dny 2. a 3. 8. 2019 na hradě Rožmberk nad Vltavou festival Hrady.cz.

Kromě již zmíněné kapely Kryštof se můžete těšit na Rybičky 48, No Name, Arakain & Lucii Bílou, Annu K., Mirai, Marpo & Troublegang, Michala Hrůzu, kapelu Harlej a další interprety a skupiny. Festival k narozeninám sobě i ostatním naděluje ekologičtější přístup k životnímu prostředí, v areálech se bude třídit odpad a kelímky na pivo budou vratné. V ceně lístku na festival je vždy prohlídka hradu zdarma. 

Rožmberk nad VltavouChybět nebude tradiční páteční karneval s vyhlášením nejlepších masek. Rodiny s dětmi ocení dětské koutky a aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohli užít spolu s dětmi. Festival Hrady.cz stále udržuje vysoký komfort ubytování ve stylu "na festival jako do hotelu". Návštěvníci mohou za úplatu opět využít takzvaný Wüstenrot VIP kemp PLUS v ceně s postaveným stanem, dvěma karimatkami a dvěma spacáky připravenými na okamžité přespání. Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma.

Chybět nebudou wi-fi zóny a bankomat v areálu festivalu, k lepší orientaci návštěvníků přispěje opět festivalová aplikace. Během srpna se festival zastaví na hradě Veveří, na zámku v Hradci nad Moravicí, na Bouzově a o tečku za letošním ročníkem se během posledního prázdninového víkendu postará hrad Bezděz
Hrad Rožmberk – prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Hrad Rožmberk – prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Prohlídková trasa hradu Rožmberk přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezóny 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.