Úvod > Aktuality > Návštěvnická sezóna na zámku Duchcov začíná o víkendu

Návštěvnická sezóna na zámku Duchcov začíná o víkendu

Vydáno 28. března 2019 Památky
V sobotu 30. března 2019 se od 10 hodin znovu otevřou brány duchcovského zámku a bude zde zahájena letošní návštěvnická sezóna. Všechny zámecké okruhy budou ptevřeny až do 16 hodin, vstupné stojí 120 korun.
zámek DuchcovZámek Duchcov nabízí pět prohlídkových tras, v rámci kterých můžete objevovat sběratelské a mecenášské aktivity původních majitelů z rodu Valdštejnů, dozvíte se mnoho pikantností ze života Giacoma Casanovy, věhlasného obyvatele duchcovského zámku, můžete se nechat překvapovat okolnostmi transferu monumentální Reinerovy fresky, sejmuté z kupole barokního kostela zbořeného valdštejnského špitálu a osazené do železobetonového pavilonu v zámeckém parku.

Pátá prohlídková trasa vás zavede za dobrodružstvím starořeckých bájí a krásou antických památek, které byly předmětem cestování, sběratelství a uměleckých inspirací nejen ve světě české aristokracie.
 

Velikonoční prohlídky a nová trasa "Letem světem"

velikonoceLetošní novinkou je možnost projít si zámek i zkráceně, takzvaně „Letem světem“, tyto prohlídky budou vhodné zejména pro rodiny s dětmi a ve vybraných termínech je bude provázet pohádková postava.

O Velikonocích 20. a 21. dubna bude zámek slavnostě vyzdoben, a to i u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel, který je stanoven na 18. dubna. Součástí prohlídek bude také soutěž o drobné ceny. Ta bude spočívat v hledání velikonočních vajíček umístěných po areálu zámku či v zámecké expozici. Ke každé zakoupené vstupence návštěvníci navíc dostanou pozornost v podobě publikace o zámku.


Procházka Knížecí zahradou

Zahrada na DuchcověV případě příjemného počasí doporučujeme procházku kolem půvabného sfingového rybníčku v parku nebo v romantické Knížecí zahradě ve francouzském stylu. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. V 18. století byla zahrada rozšířena a schodištěm propojena s dolním parkem. Snad jediné, co přečkalo všechny změny, je barokní socha Niké z dílny Matyáše Bernarda Brauna z 30. let 18. století. Bohyně Vítězství dodnes stojí na okřídlené zeměkouli a vévodí schodišti v nejsevernější části zahrady. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.
Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Romantická Knížecí zahrada se rozkládá před severním křídlem zámku Duchcov. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.

Expozice antických soch na zámku Duchcov

Expozice antických soch na zámku Duchcov

V nové stálé expozici „Okouzleni antikou“ se na zámku v Duchcově seznamíte s fascinujícími příběhy z řecké mytologie a objevíte kouzlo antických soch v autentickém prostředí zámku.

Další aktuality

18.9.
2019
Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Severozápadní Čechy | Památky
12.8.
2019
U Dolského mlýna se setkáte se starými řemesly

U Dolského mlýna se setkáte se starými řemesly

Severozápadní Čechy | Památky
1.8.
2019
Zákupy, Ploskovice a Konopiště: luxusní sídla Habsburků

Zákupy, Ploskovice a Konopiště: luxusní sídla Habsburků

Severozápadní Čechy | Památky