Úvod > Aktuality > Národní technické muzeum dnes jen za 80 Kč
Národní technické muzeum dnes jen za 80 Kč
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Národní technické muzeum dnes jen za 80 Kč

  • Vydáno15. února 2022
Národní technické muzeum dnes slaví 11. výročí od svého slavnostního znovuotevření! V otevírací době můžete navštívit všechny výstavy a stálé expozice v budově na Letné za snížené vstupné 80 Kč (snížené vstupné se nevztahuje na prohlídku Rudného a uhelného dolu). Muzeum je otevřeno od 9:00 do 18:00 hodin.
ntmDne 15. února 2011 bylo v pozdně odpoledních hodinách bylo po čtyřech letech náročné rekonstrukce slavnostně otevřeno Národní technické muzeum v Praze na Letné. Expozice muzea se za svoji více než sedmdesátiletou historii rozšířily z počátečních pěti na současných patnáct. Nejpopulárnější je již tradičně Dopravní hala, jejíž exponáty vyprávějí příběh historie automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké, lodní a železniční dopravy na území dnešní České republiky.

Nezapomínejme ani na expozice jako je Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Fotografický ateliér, Herna Merkur, Chemie kolem nás, Interkamera, Měření času, Tiskařství, Technika v domácnosti, Televizní studio, Cukr a čokoláda nebo jedinečný Uhelný a rudný důl (Hornictví a Hutnictví).
 

Speciální prohlídky a současné výstavy

ntmJiž od počátku se Národní technické muzeum těšilo nebývalému zájmu návštěvníků a zájem ani nyní neupadá. Také proto, že muzeum pořádá řadu doprovodných programů – přednášky, workshopy pro rodiny s dětmi, vzdělávací programy pro základní a střední školy i populárně naučné akce pro dospělé. Muzeum velmi úzce spolupracuje s řadou organizací sdružující handicapované a pořádá pro ně speciální prohlídky, ať se jedná o nevidomé návštěvníky či neslyšící. NTM je držitelem certifikátu Českého červeného kříže „Přátelského místa“.

Vavříny s vůní benzínuV současnosti zve NTM na několik aktuálních výstav. Až do 22. 5. 2022 je k vidění výstava Jan Tatoušek – umělec v technice, architekt v designu. Jako málokterých ze světových designérů se nemůže pochlubit tím, že realizovaný strojírenský výrobek (motocykl) nesl jeho jméno. I další výstava zve návštěvníky do světa motosportu: Vavříny s vůní benzínu. Meziválečný československý automobilový sport jsou dostupné do 1. 5. 2022. Ve spolupráci se společností FOMA BOHEMIA připravilo NTM při příležitosti stého výročí retrospektivní výstavu firmy FOMA. Potrvá jen do 29. 3. 2022. Výstava s názvem „Jak se měří svět“ prezentuje historické i současné dalekohledy, teodolity, námořní sextanty, pomůcky na tvorbu map a navigační stanice GPS. Mezi 200 prezentovanými předměty je několik unikátů: sextant Josta Bürgiho a teodolit Heinricha Stolle z doby Rudolfa II., zrcadlový sextant z majetku Napoleona I. K vidění je do 27. 2. 2022.

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.