Úvod > Aktuality > Národní technické muzeum slaví 2. výročí od svého znovuotevření
Národní technické muzeum slaví 2. výrocí od svého znovuotevrení
"> Národní technické muzeum slaví 2. výrocí od svého znovuotevrení "> Národní technické muzeum nesoustredí pouze na stálé expozice, ale také na docasné výstavy "> V letošním roce budou otevreny nové stálé expozice
Památky

Národní technické muzeum slaví 2. výročí od svého znovuotevření

  • Vydáno15. února 2013
Národní technické muzeum tento den oslaví již 2. rok, kdy se konala slavnostní vernisáž za účasti pana prezidenta Václava Klause. Druhý den 16. února 2011 bylo muzeum otevřeno pro veřejnost a po téměř pětileté pauze z důvodu rekonstrukce se zde představilo pět nových expozic: "Historie dopravy" v dopravní hale, expozice "Tiskařství a polygrafie", expozice "Astronomie", expozice "Architektury, stavitelství a designu" a expozice "Fotografický ateliér".
Od znovuotevření se Národní technické muzeum těšilo nebývalému zájmu návštěvníků a zájem neupadá. Od samého začátku se Národní technické muzeum nesoustředí pouze na stálé expozice, ale také na dočasné výstavy. Aktuálně mohou návštěvníci vidět výstavy „Jak Fingerhut k Náprstkovi přišel aneb 150 let Českého průmyslového muzea“, „Drobné perly české architektury“, výstavu „Rezidence Otto Petschka“, výstavu s nominacemi „Czech Grand Design 2012“, „Tři staletí návrhů na přestavbu hradu Bečov aneb proměny pohledu na historickou architekturu“ a nejnovější výstavu v rámci výročí „90 let české technické normalizace“.

V letošním roce budou otevřeny nové stálé expozice, především dlouho očekávané Hornictví s unikátním uhelným a rudným dolem, expozice Hutnictví, expozice Chemie, expozice Času a také expozice Fotoateliér II. V průběhu 1. pololetí letošního roku otevře Národní technické muzeum výstavu k výročí 60. let České televize.
 

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.