Úvod > Aktuality > Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve na jarní prázdniny

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve na jarní prázdniny

Vydáno 11. března 2018 Zážitky
Před 439 lety, dne 6. března 1579 vydal císař Rudolf II. dekret, kterým při kladrubské oboře založil císařský hřebčín. Při výročí této události jsou o jarních prázdninách pro Pardubický kraj, které se konají v termínu od 12. do 18. března 2018, zvání všichni zájemci na návštěvu za starokladrubskými koňmi do Národního hřebčína.
KladrubyNávštěvníci, kteří se řadí k milovníkům koní, tak nemusí čekat na zahájení hlavní návštěvnické sezóny, ale mohou využít příznivé předpovědi počasí a dorazit už v březnu. V Kladrubech nad Labem na ně čekají komentované prohlídky hlavních stájí, císařského zámku a expozice historických kočárů a chovu starokladrubského koně. Budete-li mít štěstí, můžete zahlédnout i novorozená hříbata. V Kladrubech se letos jako první narodila klisnička Raventina 24.

I ve Slatiňanech se můžete vydat na prohlídku hřebčína, která vás zavede jak do stájí s vraníky, tak i do kočárovny a knížecí sedlovny Auerspergů. Ve Slatiňanech je prvorozeným hřebečkem Sacramoso Fanega XV-1.

Ve všední dny začínají prohlídky v obou areálech v 10:30 a 13:30 hodin. O víkendu startují v Kladrubech nad Labem prohlídky v 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin a ve Slatiňanech v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin.
Hřebčín Slatiňany - seznamte se s chovem starokladrubských vraníků

Hřebčín Slatiňany - seznamte se s chovem starokladrubských vraníků

V hřebčíně Slatiňany se přes 60 let chová starokladrubský kůň v černé barvě, čili starokladrubský vraník. Starokladrubský kůň se řadí mezi barokní plemena koní, má španělsko-neapolský původ a vznikl pro ceremoniální účely panovnických dvorů.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín zve všechny návštěvníky do nově zrekonstruovaného areálu v Kladrubech nad Labem. Můžete se těšit na prohlídky stájí, zámku, kočárovny a postrojovny, muzea kladrubského chovu koní, do lesovny se simulátorem jízdy v kočáře a také na rozhlednu.