Úvod > Aktuality > Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve na jarní prázdniny
Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve na jarní prázdniny
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve na jarní prázdniny

  • Vydáno18. ledna 2022
Nechce se vám čekat až do zahájení hlavní návštěvnické sezóny? Naplánujte si svou návštěvu už na únor! V Kladrubech nad Labem vás čekají komentované prohlídky hlavních stájí, císařského zámku a expozice historických kočárů, saní a postrojů. Ve Slatiňanech se můžete vydat na prohlídku hřebčína, která vás zavede jak do stájí s vraníky, tak i do kočárovny a knížecí sedlovny Auerspergů. V termínu od 28. února do 6. března 2022 jsou zváni všichni zájemci na návštěvu za starokladrubskými koňmi do Národního hřebčína.
KladrubyNávštěvníci, kteří se řadí k milovníkům koní, tak nemusí čekat na zahájení hlavní návštěvnické sezóny, ale mohou využít příznivé předpovědi počasí a dorazit už v únoru. V Kladrubech nad Labem na ně čekají komentované prohlídky hlavních stájí, císařského zámku a expozice historických kočárů a chovu starokladrubského koně. Budete-li mít štěstí, můžete zahlédnout i letošní hříbata.

I ve Slatiňanech se můžete vydat na prohlídku hřebčína, která vás zavede jak do stájí s vraníky, tak i do kočárovny a knížecí sedlovny Auerspergů.

Ve všední dny se prohlídky v obou areálech budou konat v 10:30 a 13:30 hodin. Během víkendu pak prohlídky začnou v Kladrubech nad Labem v 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin a ve Slatiňanech v 11:00, 13:00 a 15:00 hodin.
Hřebčín Slatiňany – seznamte se s chovem starokladrubských vraníků

Hřebčín Slatiňany – seznamte se s chovem starokladrubských vraníků

V hřebčíně Slatiňany se přes 60 let chová starokladrubský kůň v černé barvě, čili starokladrubský vraník. Starokladrubský kůň se řadí mezi barokní plemena koní, má španělsko-neapolský původ a vznikl pro ceremoniální účely panovnických dvorů.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín pod patronací UNESCO zve všechny návštěvníky do nově zrekonstruovaného areálu v Kladrubech nad Labem. Můžete se těšit na prohlídky stájí, zámku, kočárovny a postrojovny, muzea kladrubského chovu koní, do lesovny se simulátorem jízdy v kočáře a také na rozhlednu.

Další aktuality