!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Slatiňany zve na divadelní prohlídky
Zámek Slatiňany zve na divadelní prohlídky
"> "> "> ">
Památky

Zámek Slatiňany zve na divadelní prohlídky

Vydáno 10. září 2020
V rámci Dnů evropského dědictví bude na zámku Slatiňany v neděli 13. a 20. září možné navštívit speciální divadelní hrané prohlídky, která vám přiblíží každodenní život knížecí rodiny na jejich letním sídle ve Slatiňanech na přelomu 19. a 20. století.
zámek slatiňanyZámek Slatiňany si na neděli 13. a 20. září nachystal speciální divadelní prohlídky. Díky nim se podíváte se do historie - budete mít možnost spatřit každodenní život knížecí rodiny na jejich letním sídle ve Slatiňanech na přelomu 19. a 20. století, ke kterému se vztahuje i vybavení nově otevřené expozice.

Během této "návštěvy" poznáte nejen Vilemínu a Franze Josefa z Auerspergu, ale také jejich pět dětí, komornou, učitelku baletu a francouzskou vychovatelku Saillet.

zámek Slatiňany prohlídka O návštěvníky se bude během prohlídky "starat" celkem 16 účinkujících. Malé slečny si budou moci zatancovat na lekci baletu s mladými princeznami a chlapci si zase mohou vyzkoušet své logické myšlení s mladými princi v zámecké učebně. V přízemí pak budou návštěvníci svědky příprav na rodinnou oslavu stříbrné svatby rodičů...

Vstupenky na prohlídky je třeba zakoupit předem on-line nebo na pokladně slatiňanského zámku. Vstupné pro dospělé je 210 Kč, snížené 150 Kč (senioři 65, děti do 18 let, studenti do 26 let), rodinné vstupné pak 510 Kč (2 dospělí + max. 3 děti), děti do 6 let zdarma.
Zámek Slatiňany a Hipologické muzeum věnované koním

Zámek Slatiňany a Hipologické muzeum věnované koním

Malebný zámek na úpatí Železných hor obklopený rozlehlým anglickým parkem láká svou netradiční moderností, přívětivou a pohodovou atmosférou, nejmladší zámeckou expozicí v republice a jednou z největších hipologických sbírek na světě.

Další aktuality