Úvod > Aktuality > Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

Vydáno 18. září 2019 Památky
Zámek Velké Březno si na tento víkend připravil mimořádný program, kterým pomalu vrcholí letošní bohatá turistická sezóna. V rámci prohlídky interiéru zámku bude moci obdivovat vázy s jiřinkami, na 60 druhů nejkrásnějších podzimních jiřin na zámek laskavě zapůjčuje zahradnictví Dahlia Brzák, Sloveč.
Velké BřeznoVe spolupráci s našim předním šlechtitelem panem Brzákem ze zahradnictví Dahlia ve Sloveči na zámku Velké Březno připravili tradiční podzimní výstavu jiřin. Na Jiřinkové slavnosti se můžete přímo v interiérech zámku potěšit s více než šesti desítkami různých druhů jiřin.

Všechny budou roztříděny podle odrůd a označeny jménem. Návštěvníci si tedy budou moci nejen vybrat, která z odrůd by se jim nejvíce hodila do zahrádky, ale vybrané druhy si budou moci také hned objednat.

Poslední prohlídka začíná v 17:00 hodin, vstupné plné stojí 90 korun, snížené pak 60 Kč.
Zámek Velké Březno - poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Zámek Velké Březno - poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Státní zámek Velké Březno je jeden z nejmladších, nejmenších, ale zároveň i nejkrásnějších zámků v České republice. Zámek obklopuje nádherný, na Ústecku jedinečný přírodní anglický park s množstvím vzácných stromů a keřů.

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park ve Velkém Březně byl založen v polovině 19. století, kdy si hrabě Karel Chotek, purkrabí Českého království, zde nechal postavit rodinné sídlo. V bezprostřední blízkosti kolem něj dal upravit malý přírodně krajinářský park, který volně přecházel v les.