Úvod > Aktuality > Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno
Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno
"> "> ">
Památky

Květy jiřinek ozdobí zámek Velké Březno

  • Vydáno24. září 2021
Zámek Velké Březno si na tento víkend 25. a 26. září 2021 připravil mimořádný program, kterým pomalu vrcholí letošní turistická sezóna. V rámci prohlídky interiéru zámku bude moci obdivovat vázy s jiřinkami, na 60 druhů nejkrásnějších podzimních jiřin na zámek laskavě zapůjčuje zahradnictví Dahlia Brzák, Sloveč.
Velké BřeznoVe spolupráci s našim předním šlechtitelem panem Brzákem ze zahradnictví Dahlia ve Sloveči na zámku Velké Březno připravili tradiční podzimní výstavu jiřin nazvanou Zámek v květech. Na Jiřinkové slavnosti se můžete přímo v interiérech zámku potěšit s více než šesti desítkami různých druhů jiřin.

Všechny budou roztříděny podle odrůd a označeny jménem. Návštěvníci si tedy budou moci nejen vybrat, která z odrůd by se jim nejvíce hodila do zahrádky, ale vybrané druhy si budou moci také hned objednat.

Poslední prohlídka začíná v 17:00 hodin, vstupné plné stojí 130 korun, snížené pak 100 Kč.
Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Státní zámek Velké Březno je jeden z nejmladších, nejmenších, ale zároveň i nejkrásnějších zámků v České republice. Zámek obklopuje nádherný, na Ústecku jedinečný přírodní anglický park s množstvím vzácných stromů a keřů.

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park Velké Březno

Zámecký park ve Velkém Březně byl založen v polovině 19. století, kdy si hrabě Karel Chotek, purkrabí Českého království, zde nechal postavit rodinné sídlo. V bezprostřední blízkosti kolem něj dal upravit malý přírodně krajinářský park, který volně přecházel v les.