!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na zámku v Českém Krumlově proběhne Barokní noc
Na zámku v Českém Krumlově proběhne Barokní noc
"> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Na zámku v Českém Krumlově proběhne Barokní noc

Vydáno 24. července 2020
I přes plánované zpřísnění epidemiologických opatření se Barokní noc na zámku Český Krumlov se 24. a 25. 7. 2020 uskuteční. Jedná se o závěrečnou akci Festivalu komorní hudby Český Krumlov, která nabízí začátkem léta jedinečnou řadu koncertů, umístěných do nejvýznamnějších památek ve městě zapsaném na seznamu UNESCO. Jde zároveň o jednu z mála příležitostí, kdy se v unikátně dochovaném zámeckém divadle inscenuje představení s využitím původní jevištní mašinérie. Letos je na programu barokní opera Franze Ferdinanda Arbessera „Mocí Kupida a Hymenea svatba štastně zařízena“.
barokní slavnostiBarokní noc na zámku Český Krumlov proběhne letos v pátek 24. a v sobotu 25. července 2020 od 19:30 hodin. Jedná se o mimořádný zážitek, který je historicky věrnou obdobou zámeckých slavností. V sálech zní dobová taneční hudba a občerstvení připomíná obrazy barokních mistrů. Vrcholem je pak provedení opery v zámeckém Barokním divadle, všechno při svíčkách a v charakteristickém šerosvitu. Z prostor zámku se přechází mezi stovky svící rozmístěných v zámecké zahradě, kde program uzavírají další hudební čísla a stylový barokní ohňostroj, postavený opět podle historických pramenů.

barokní slavnosti čkLetos se příchozí se mohou těšit na barokní operu autora Franze Ferdinanda Arbessera „Mocí Kupida a Hymenea svatba štastně zařízena“, v provedení souboru Capella Regia. V programu budou účinkovat Jiří Stivín, Alla Danza Brno Baroque, CK Brass Quintet, Ludus musicus, Histriones Pragenses, Krumlovští pištci, Vagabundus kolektive a žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Český Krumlov jako pantomima v barokních maskách a dětská Schwarzenberská garda.
Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov - prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově - nejstarší barokní divadlo na světě

Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově - nejstarší barokní divadlo na světě

Unikátní barokní divadlo je situováno na zámku v samém historickém jádru města Český Krumlov, které je národní kulturní památkou a památkou seznamu UNESCO. Na celém světě jsou zachována jen čtyři divadla z 18. století se zachovanými dekoracemi a mašinerií, to českokrumlovské je však nejstarší.

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Českokrumlovská zámecká zahrada prošla od svého založení ke konci 17. století složitým vývojem, který věrně odrážel dobový stylový vývoj zahradního umění. Zahrada vznikla na raně barokním kompozičním schématu, později se v její podobě projevil duch vídeňského rokoka.