Úvod > Aktuality > Na výstavě režiséra Davida Cronenberga zhlédnete i jeho filmy
Kultura

Na výstavě režiséra Davida Cronenberga zhlédnete i jeho filmy

  • Vydáno23. dubna 2016
Nejvlivnější kanadský režisér současnosti představuje v Praze svou unikátní filmovou výstavu s názvem „David Cronenberg: Evolution“. Výstava úzce navazuje na úspěšný projekt „Tim Burton a jeho svět“, který se v roce 2014 stal nejnavštěvovanějším kulturním počinem v České republice. Součástí výstavy je také speciální kino, ve kterém se promítají Cronenbergovy filmy z let 1969 – 2014.
CronenbergDavid Cronenberg je mezinárodně uznávaný filmový režisér a scénárista. K jeho nejvýznamnějším snímkům patří film Moucha, Crash, Dějiny násilí, Cosmopolis, eXistenZ či Scanners. Cronenberg spolupracuje s hvězdami světového formátu, jako jsou Jeremy Irons, Keira Knightley či Viggo Mortensen a stejně jako Hitchcock se i on ve svých filmech příležitostně objevuje jako herec.

Výstava David Cronenberg: Evolution chronologicky mapuje všechny Cronenbergovy světoznámé i artové filmy. Retrospektiva pod kurátorským vedením Pierse Handlinga a Noaha Cowana nabízí instalace, kresby, filmové objekty, pracovní deníky a vzácné, nikdy nezveřejněné filmové záběry. Výstava potrvá Domě u Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze do 17. července 2016.

CronenbergSoučástí výstavy je i přehlídka Cronenbergových filmů z let 1969 – 2014, které se promítají ve speciálně vybudovaném kině s kapacitou 30 míst. Filmové projekce jsou v rámci vstupného na výstavu zdarma. Filmoví fanoušci mají také možnost navštívit některou z přednášek filmového teoretika Martina Jirouška a teoretičky výtvarného umění Zuzany Štefkové. Umělecky nadaní návštěvníci se zase mohou zúčastnit některého z tematických víkendových workshopů, na nichž si vyzkouší nejrůznější výtvarné techniky a postupy. Kompletní doprovodný program je průběžně zveřejňován na webových stránkách výstavy.

Cena základní vstupenky činí 245 Kč, pro studenty, seniory a ZTP 190 Kč. Speciální víkendová vstupenka je k dostání za 265 Kč a se slevou za 210 Kč. Vstupenky je možné zakoupit i přes portál TicketPro. Vzhledem ke kontroverzním tématům, kterým se Cronenberg ve své tvorbě věnuje a jež jsou často znázorněna velmi syrově, je pro děti do 16 let výstava přístupná pouze v doprovodu rodičů.
Dům U Kamenného zvonu

Dům U Kamenného zvonu

Gotický dům U Kamenného zvonu se nachází v samém centru města, na Staroměstském náměstí. Je považován za nejcennější středověký měšťanský dům v Praze. Galerii hlavního města Prahy slouží jako prostor pro její významné výstavní projekty.

Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy se zaměřuje zejména na moderní a současné umění. Shromažďuje, ochraňuje a odborně zpracovává umělecké sbírky hlavního města Prahy. V současné době GHMP vystavuje v sedmi objektech.

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Další aktuality

Setmělým skleníkem Fata Morgana se projdete i v březnu

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Poznejte unikátní skleník Fata Morgana za tmy, kdy vykvétají druhy rostlin, které jsou opylovány nočními motýly. Během března si tento jedinečný zážitek můžete vychutnat v pátek i v sobotu vždy od 18:50 hodin. Přijďte se projít džunglí, která nespí. Noční procházka je možná do 23. 3. 2024!
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (2.3. – 3.3.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Smetana Gala – Slavnostní koncert k 200. výročí narození Bedřicha Smetany, Smetana Party – oslava 200. narozenin Bedřicha Smetany s Národním divadlem, Výstava železničních modelů a kolejišť Pečky, Smetana u Dvořáka, Paxiho dobrodružství – Sluneční soustava. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Znáte dobře Prahu? Objevte zajímavosti, které nevíte o Starém Městě v Praze

Jak se pražské středověké ghetto proměnilo v luxusní obchodní třídu? Kolikrát, odkud a kam se stěhovala kašna na Uhelném trhu? Kde stávala tajemná Foglarova Stínadla a které stavby navždy zmizely při asanaci historického centra? A víte, že Zlatou uličku nenajdete jen na Pražském hradě, ale i v srdci Starého Města? Na všechny tyto všetečné otázky odpoví portál Kudy z nudy.
Praha | Zážitky

Věda a historie není nuda: Prahou po stopách Alberta Einsteina

K největším hvězdám, které vyučovaly na Univerzitě Karlově v Praze, patřil Albert Einstein (1879–1955). Přijel na jaře 1911 a v Praze působil tři semestry. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vypravit po jeho stopách a podívat se, kde bydlel a kde pracoval jeden z nejslavnějších vědců všech dob.
Praha | Zážitky

Nelezte v březnu za kamna a nechte se vylákat na výstavy květin

Chcete si alespoň na chvilku odskočit ze středoevropské zimy do příjemně vlahého tropického pralesa? Recept je docela jednoduchý: stačí se vypravit do skleníku Fata Morgana v botanické zahradě v Praze-Troji, za tropickými květinami do botanické zahrady v Liberci nebo na výstavu kamélií do Rájce nad Svitavou.
Praha | Příroda

Kalendář 2024: Úřad vlády otevře letos své paláce pro veřejnost nejen o státních svátcích

Oblíbené dny otevřených dveří historických objektů spravovaných Úřadem vlády budou pokračovat o vybraných víkendech a státních svátcích i v roce 2024. Úřad vlády zve zájemce z řady veřejnosti na prohlídky Kramářovy vily, Hrzánského a Lichtenštejnského paláce, Strakovy akademie v Praze i Benešovy vily v Sezimově Ústí. Podívejte se s portálem Kudy z nudy, kdy se letos brány těchto budov otevřou.
Praha | Památky

Lední medvědi slaví svůj svátek: připomeňte si mezinárodní den ledních medvědů

Lední medvědi slaví svátek! 27. únor je Mezinárodní den ledních medvědů, který připomíná, že je tato šelma na seznamu ohrožených druhů. Lední medvědi jsou typickými obyvateli severní polární oblasti. Jejich hlavní zdroj potravy tvoří tuleni, ale v období nedostatku potravy dokážou hladovět i několik měsíců. Ztráta životního prostředí v důsledku oteplování je pro ně největší současnou hrozbou. Lední medvědi jsou největšími žijícími predátory na zemi a vyskytují se především v Grónsku, na severním pobřeží Severní Ameriky a Asie.
Praha | Příroda

Farmářské trhy na Jiřáku startují

Farmářské tržiště Jiřák zahájí pravidelný týdenní provoz už ve středu 28. února. Obyvatelé Vinohrad, Žižkova a blízkého i vzdáleného okolí tak mohou nakupovat na oblíbeném trhu sezónní potraviny. Nebude chybět kvalitní čerstvé pečivo včetně bezlepkového a celozrnného, tradiční kváskový chléb, domácí cukrárny, sirupy, med, koření, sušené byliny, marmelády a další lokální potraviny zimní sezóny.
Praha | Gurmánská turistika