Úvod > Aktuality > Na Velké Deštné se otevře nová rozhledna
Příroda

Na Velké Deštné se otevře nová rozhledna

  • Vydáno24. října 2019
Na vrcholu hory Velká Deštná (1 115 m) vyrostla po několika letech opět nová rozhledna. Slavnostní otevření je naplánované na sobotu 26. října 2019, kdy se vyhlídková stavba poprvé otevře turistům. Rozhledna je vysoká 19 metrů a nabízí fantastické rozhledy do širého kraje.
Orlické horyNová dominanta Orlických hor bude otevřena v sobotu 26. 10. 2019 ve 12 hodin. Slavnostnímu otevření rozhledny bude v sobotu dopoledne předcházet výstup na Velkou Deštnou od parkoviště u Šerlichu, kde bude sraz turistů v 10:00 hodin. Na trase čeká nejmladší účastníky akce i malé překvapení. Výstup k nové rozhledně se bude konat za každého počasí, na sobotu je dokonce připravena kyvadlová autobusová doprava mezi Deštným a Šerlichem.
 
Orlické horySoučasné rozhledna vznikla na půdorysu nepravidelného pětiúhelníku. Ocelovou konstrukci obloženou dřevem stavbaři sestavili v hale firmy a na místě zkompletovali jako stavebnici. Na místě, kde rozhledna stojí bývala i původní rozhledna z 19. stolení, která na vrcholu hory byla až do 70. let 20. století. Poté stávala na tomto místě dřevěná rozhledna ve tvaru pyramidy byla v roce 2010 stržena a rozřezána.
 
Nová rozhledna je vysoká 19 metrů a návštěvníkům poskytuje dechberoucí výhled na Rychnovsko, polské Stolové a Bystřické hory, Králický Sněžník, Krkonoše a Ještěd. Vstup na ní bude zdarma.
Orlické hory – dominanta východních Čech

Orlické hory – dominanta východních Čech

Orlické hory jsou horskou oblastí, která se táhne od Olešnice na severozápadě po Heřmanovice na jihovýchodě a která je proťata hlubokými údolími Divoké a Tiché Orlice. Celá oblast je protkaná hustou sítí pěších, cyklo i lyžařských tras.

Velká Deštná v Orlických horách s rozhlednou

Velká Deštná v Orlických horách s rozhlednou

Velká Deštná je plochým hřbetem cca 3 km východně od Deštného v Orlických horách a zároveň je nejvyšší horou Orlických hor (1115 m n.m.), které se dříve říkalo Sedmihradská hora. V roce 2019 zde byla otevřena nová rozhledna s fantastickým výhledem.

Další aktuality

Apalucha, Homolkovi a Vánice: známé i neznámé zimní filmy

K zimní pohodě, se sněhem či bez, patří pohodové lenošení s teplým čajem, dekou a filmem, který máte rádi. A proč si nepustit tematický film, kde se jezdí na lyžích, saních, fouká vítr a sníh se sype z nebe o sto šest? Kudy z nudy vám přináší inspiraci na pár oblíbených komedií, drama nebo detektivku. A přidáme i několik zajímavostí z natáčení...
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

V Deštém se pojede Orlický maraton

První únorový víkend, tedy 4. až 5. 2. 2023 ožije okolí Deštné v Orlických horách již po 39. oblíbeným Orlickým maratonem. Členitý terén dává závodníkům pořádně zabrat a jen těžko najdou místo, kde by si mohli dovolit trochu odpočinku. Ale právě podhorské louky zapadané sněhem a náročnější běžecké tratě jsou to, co závodníky nejvíce láká. Startuje se na trasu 40 km klasicky, či poloviční distance s menším převýšením klasicky i volně. Pro méně zdatné běžkaře je přichystána 10 km trasa.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Hrad a zámek Staré Hrady zve o pololetních prázdninách děti i dospělé na prohlídku

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady zve děti i dospělé na výlet do pohádky. Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky. Otevřeno je v pátek, sobotu a neděli 3. – 5. 2. 2023 od 10.00 do 17.00 hod. Navštívit můžete hrad a zámek s Dračí královskou komnatou, zámecké pohádkové sklepení, hradní pohádkovu půdu, Zdravosvět a Dračí království nebo čarodějnou Bestyjolu.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Běžkařský okruh v Orlickém Záhoří je v provozu

V Orlickém Záhoří na Rychnovsku naleznete 4,5 kilometru dlouhý běžkařský okruh, který je nejdelší osvětlenou tratí pro běžecké lyžování v zemi. Díky nynější sněhové nadílce je okruh všem milovníkům bílé stopy k dispozici. Večerní osvětlení probíhá od denně od setmění do 21 hodin. Běžkování i parkování v aréně je zcela zdarma.
Královéhradecký kraj | Zimní sporty