Úvod > Aktuality > Zámek v Benešově nad Ploučnicí zve na strašidla i ukončení sezóny
Zámek v Benešově nad Ploučnicí zve na strašidla i ukončení sezóny
"> "> Na státní svátek se mohou deti zdarma podívat do zámku v Benešove "> Využijte poslední príležitost, jak nahlédnout do honosných zámeckých interiéru "> Všechny deti a mládež do 18 let bude mít 28. ríjna vstup do zámku zcela zdarma
Památky

Zámek v Benešově nad Ploučnicí zve na strašidla i ukončení sezóny

  • Vydáno23. října 2019
V pátek 25. října láká zámek v Benešově nad Ploučnicí na strašidelný večer plmý strašidel a nadpřirozených bytostí. Na státní svátek, tedy v pondělí 28. října pak připravil poslední letošní prohlídky zámeckých interiérů.
Benešov nad PloučnicíZámek v Benešově nad Ploučnicí zve děti i dospělé na už tradiční akci "Na zámku straší", která se na nádvoří Horního zámku a v přilehlém okolí uskuteční v pátek 25. října 2019 od 17 hodin. Na nádvoří Horního zámku budou pro děti strašidelné soutěže, nebude chybět stezka odvahy a pro nejodvážnější prohlídka dvou zámeckých sklepů. Vstupné bude stát 60 Kč na osobu.

Státní svátek 28. 10. 2019 pak udělá definitivní tečku za letošní návštěvnickou sezónou. Zámek bude v tento den letos naposledy otevřen, a to od jedenácté hodiny dopolední do druhé hodiny odpolední. Návštěvníci tak mají v letoším roce poslední možnost se do benešovských zámků podívat. Poté se totiž zámek veřejnosti uzavře, návštěvníky pak přivítá až na jaře příštího roku.
Ploučnice – řeka bez rušivých zásahů civilizace

Ploučnice – řeka bez rušivých zásahů civilizace

Pokud jste v mládí četli dobrodružné knížky a toužili poznat romantické, civilizací nedotčené kraje, nemusíte jezdit daleko, vaše Amazonka vás čeká na Liberecku a jmenuje se Ploučnice. Pramení na svazích Ještědu a vtéká do Labe.