Úvod > Aktuality > Na nevšední podívanou zve šumavský Špičák na konec roku 2019
Na nevšední podívanou zve šumavský Špičák na konec roku 2019
"> "> "> Velkolepá podívaná, rouzloucení lyžaru se starým rokem a uvítání nového
Zimní sporty

Na nevšední podívanou zve šumavský Špičák na konec roku 2019

  • Vydáno29. prosince 2019
Tradiční noční sjezd (seběh) s pochodněmi nejprudší české sjezdovky Šance pravidelně pořádá místní Horská služba. Poprvé se po trati jediné černé sjezdovky areálu Ski&Bike Špičák jel v novodobé podobě na Silvestra roku 1972. Původ této tradice ale sahá už do roku 1948. V roce 1951 musela být kvůli hraničnímu pásmu přerušena a obnovena byla znovu v zimě 1957. Tehdy se ale sjížděly jiné sjezdovky i úseky. Dvakrát se kvůli nedostatku sněhu nekonal a např. v roce 2006, kdy řádil orkán Kyrill, pak sešli jeho účastníci sjezdovku na botách, protože sníh napadl až v druhé polovině ledna.
Konec roku si mohou originálně užít i návštěvníci Ski areálu Špičák, kde se uskuteční tradiční silvestrovský sjezd (seběh) černé sjezdovky Šance s pochodněmi. Dle informací Horské služby je sice maximální počet účastníků nočního sjezdu omezen číslem 42, více se jich kvůli bezpečnosti po tmě na sjezdovku prostě nevměstná. Atraktivní podívané však na dojezdu přihlíží až několik tisíc diváků. Akci místní lidé, ale i návštěvníci střediska též berou jako přátelské setkání, při němž se rozloučí se starým rokem.

Přijďte i vy popřát lyžařům dobrou zimu. Začátek akce je v 17:00, samotný sjezd s pochodněmi začne v 17:30. Pod dojezdem nejstrmější části Šance (v horní části nové sjezdovky Spodní Šance) bude připraveno občerstvení, rozdělaný oheň a hudební produkce.
Skialpinistické trasy na Šumavě – alpský zážitek v Česku

Skialpinistické trasy na Šumavě – alpský zážitek v Česku

V zimní sezóně můžete na Špičáku a blízkém okolí vyrazit na skitouringové trasy. Tyto trasy navrhla a vytyčila horská služba. V současné době je na Železnorudsku vytyčeno celkem 7 tras různých délek a obtížností.

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Šumavská magistrála – bílou stopou Šumavou

Šumavská magistrála – bílou stopou Šumavou

Lyžařská Šumavská magistrála protíná napříč celou Šumavu. Propojuje Šumavu od Železné Rudy až k Lipnu a vede nejznámějšími a nejkrásnějšími kouty Šumavy. Celkem lze po ní pohodlně ujet až 140 km.