Úvod > Aktuality > Na Luční boudě proběhne Festival outdoorových filmů 2013
Na Lucní boude probehne Festival outdoorových filmu 2013
"> Na Lucní boude probehne Festival outdoorových filmu 2013 "> Filmy vás zavedou do ruzných míst naší planety "> Lucní bouda leží 4 m od Snežky
Kultura

Na Luční boudě proběhne Festival outdoorových filmů 2013

  • Vydáno30. září 2013
Již 11. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů bude tradičně hostit Luční bouda na hřebeni Krkonoš. Promítání zde bude probíhat od 11. do 12. října. Festival je soutěžní putovní přehlídkou outdoorových filmů.
Luční bouda a SněžkaZa deset let své existence se stal Festival outdoorových filmů ve své podstatě a charakteru největším soutěžním putovním filmovým festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Vždyť v letošním roce putuje čtyřiceti třemi českými a slovenskými městy a nově také v Rusku. Na festivalu můžete zhlédnout filmy dobrodružné, cestopisné, s outdoorovou tématikou, ale i snímky zaměřené na extrémní a adrenalinové sporty.

Filmy vás zavedou do různých míst naší planety, ukáží vám mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Díky nim se podíváte do prostředí, kam se běžný "smrtelník" nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Festival a tento filmový žánr má také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Jedinečné a neopakovatelné filmy si na nic nehrají, to, co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála.

Luční bouda, kde se filmy budou promítat, leží v první zóně Krkonošského národního parku pouhé 4 km od vrcholu Sněžky. Chata je jednou z nejvýše položených ve střední Evropě. Už 300 let poskytuje přístřeší, bezpečí a pohodu v Krkonoších. Od srpna 2012 se zde vaří pivo se jménem Paroháč.
Luční bouda – nejvýše položená horská chata v Česku

Luční bouda – nejvýše položená horská chata v Česku

Luční bouda leží v první zóně Krkonošského národního parku pouhé 4 km od vrcholu Sněžky. Chata je jednou z nejvýše položených v Česku. Už 300 let poskytuje přístřeší, bezpečí a pohodu v Krkonoších. Od srpna 2012 se zde vaří pivo se jménem Paroháč.

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka – nejvyšší hora Česka i Slezska

Sněžka (1603 m n. m.) je nejvyšší hora v Krkonoších a v České republice. Vyhledávaný výletní cíl a rozhledový bod ve východní části Krkonoš na česko-polské hranici. Díky své výšce poskytuje neomezený panoramatický výhled do daleké krajiny.