Úvod > Aktuality > Na Lokti vypuknou o víkendu tradiční Slavnosti purkrabího Půty
Na Lokti vypuknou o víkendu tradiční Slavnosti purkrabího Půty
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Na Lokti vypuknou o víkendu tradiční Slavnosti purkrabího Půty

  • Vydáno5. srpna 2021
Stejně jako každý rok, tak i letos vás čekají o tomto víkendu na hradu Loket dva dny plné dobrého jídla a pití, jadrné středověké zábavy a možnosti pobavit sebe i své blízké účastí v různých kláních. Letošní akce přichystala i několik novinek. Přijďte 7. a 8. srpna 2021 nasát atmosféru starých časů na hrad Loket, kde můžete hradní branou vstoupit do časů gotiky.
Během oblíbených letních slavností se přenesete se do časů gotiky, kde k vidění a pobavení všech bude vyhlášen rytířský turnaj na koních.

Udatní rytíři v plátovaných zbrojích s vlajícími rodovými zástavami budou svádět nelítostné boje o přízeň sličných dam. Můžete nakouknout do kovářské nebo řezbářské dílny, pozorovat sokolníka a jeho svěřence či výcvik templářských rytířů, zahrát si středověké deskové hry nebo si nechat vyvěštit svůj osud od středověké vědmy. Nebyla by to iluze karlovské doby, kdyby nebylo možné ochutnat středověkou lahodnou krmi, nechat se obveselovat písní i tancem a shlédnout šermovačky a rvačky rytířstva a zbrojnošů.

rytířNedílnou součástí hradních trhů jsou prostá, dnes už málo k vidění, lidová řemesla. Chcete-li si alespoň malinko osvojit kupříkladu hrnčířství, kovářství, knihtisk, řezbářství, tkalcovství a k tomu ještě poslouchat patřičnou středověkou hudbu, je takřka nezbytné přijet ve dnech 7. a 8. srpna 2021 na hrad Loket.

Všechny tyto zážitky pak můžete zapít dobrým mokem a zajíst pořádným kusem pečeně. Přijďte ukojit své smysly na hrad Loket!
Černá věž v Lokti s expozicí řemesel

Černá věž v Lokti s expozicí řemesel

Věž patřila do areálu tzv. dolního hradu, který střežil přístup do hradu. Zajímavý je vstup do věže, který potvrzuje její obranný charakter – nachází se totiž až v polovině její výšky. Kromě pěkného výhledu je na věži umístěna expozice historických řemesel.

Hrad Loket – impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Hrad Loket – impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb.

Svatošské skály u Lokte – zkamenělá svatba

Svatošské skály u Lokte – zkamenělá svatba

V Karlovarském žulovém masívu vznikl působením řeky Ohře chráněný přírodní výtvor Svatošské skály s množstvím skalních pilířů, hranolů a jehlanů.

Rodinný pivovar Svatý Florian v Lokti

Rodinný pivovar Svatý Florian v Lokti

Navštivte starobylé město Loket, vychutnejte si výborné pivo a ubytujte se v bezprostřední blízkosti středověkého hradu. Společnost Goethe Tour nabízí ubytování v nově zrekonstruovaných hotelech Císař Ferdinand, St. Florian a U Bílého koně.

Expozice útrpného práva na hradě Loket

Expozice útrpného práva na hradě Loket

Děsivou expozici středověkého útrpného práva nabízí autentické prostory sklepního vězení v křídle dolní renesanční bašty na hradě Loket. Jedinečnou podívanou v podání pohyblivých figurín dokreslují mrazivé výkřiky a sténání trestanců.