Úvod > Aktuality > Na Lipně stojí nejlepší skicrossová trať v ČR
Na Lipně stojí nejlepší skicrossová trať v ČR
"> "> Na Lipne si užijete jedno z nejlepších lyžování "> Na svazích nyní leží až pul metru snehu "> Deti se mohou tešit i na rádení ve Fox parku s instruktory a lišákem Foxem
Zimní sporty

Na Lipně stojí nejlepší skicrossová trať v ČR

  • Vydáno6. února 2019
Lyžaři, kteří o víkendu či jarních prázdninách vyrazí do Skiareálu Lipno, si tam užijí nejlepší lyžování v letošní sezóně. Mohou se vydat na více než pět kilometrů sjezdových tratí a téměř čtyřicet kilometrů běžeckých tras. Na svazích nyní leží až 110 cmu sněhu.
Skiareál Lipno si na letošní sezonu připravil několik novinek, které návštěvníkům nabízí více zábavy na sněhu. Jednou z nich je i Snowboard/ skicrossová trať, kterou navrhoval tým okolo Michala Rittera, který se světový odborník na stavění snowparků a skicrossových tratí. Za volant sněžné rolby, která obě tratě upravovala se posadil další odborník světového formátu pan Michal Španěl. Michal připravoval tratě například na Olympijských hrách v Soči. Dle jeho slov jsou obě skicrossové tratě jedny z nejlepších u nás.

SnowparkLyžaři si ve Skiareálu Lipno mohou vybrat ze dvou obtížností. Modrá trať je přichystána pro začátečníky, kteří si chtějí užít pohodovou jízdu. Červená dráha je upravena pro pokročilé a nabízí více zatáček a skokánků. Obě dráhy jsou navíc zkřížené a lyžaři mohou projet unikátním tunelem, který je dlouhý 10 metrů. 

Sněhové podmínky na Lipně jsou naprosto dokonalé. Na sjezdovkách leží okolo 110 centimetrů sněhu a lyžuje se na více než 12 km sjezdovek.

Do areálu jezdí skibus Lipno a skibus pro okolní obce - Černá v Pošumaví, Frymburk, Přední Výtoň a Loučovice. Otevřené jsou také půjčovny Intersport rent a obchod Intersport samozřejmostí je oblíbená lyžařská škola, která v tuto chvíli disponuje až 80 licencovanými kvalitními instruktory.
Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!