Úvod > Aktuality > Dorazte omrknout olympijský park na Lipně a nechte si podepsat oficiální kolekci českými sportovci
Dorazte omrknout olympijský park na Lipně a nechte si podepsat oficiální kolekci českými sportovci
">
Letní sporty

Dorazte omrknout olympijský park na Lipně a nechte si podepsat oficiální kolekci českými sportovci

 • Vydáno19. srpna 2016
Nevíte jak strávit nadcházející víkend? Co třeba užít si aktivní odpoledne v olympijském parku na Lipně a setkat se tváří v tvář s českými reprezentanty, kteří své síly poměřili pod pěti kruhy. V sobotu 20. srpna po dojetí závodu MČR ve vodním slalomu pod Lipenskou nádrží na vás budou čekat ve stánku Alpine Pro Kateřina Kudějová, Vítězslav Gebas či duo Marek Šindler a Jonáš Kašpar. Přijďte si zasportovat i vy – vstup do olympijského parku je zdarma! Otevřen je denně až do 21. 8. 2016.
Olympijský park LipnoAtmosféru bojů Čechů o medaile z Ria zprostředkovávají přímé přenosy na velkoplošných obrazovkách a o své dojmy z předchozích olympiád se dělí úspěšní bývalí olympionici – v parku na Lipně se můžete osobně potkat třeba s lyžařkou Katkou Neumannovou, fotbalistou Karlem Poborským, krasobruslařem Tomášem Vernerem nebo veslařem Václavem Chalupou.

Společnost Alpine Pro se v červnu 2016 stala partnerem Českého svazu kanoistů, s níž ve spolupráci připravuje právě na tuto sobotu v 19 hodin autogramiádu českých vodních slalomářů. O skvělých výsledcích našich reprezentantů v této disciplíně svědčí i výsledky, které podali v Riu. Například Vítězslav Gebas vyjel své maximum a v olympijském závodě se umístil na znamenitém leč bramborovém místě.

Telemosty z Ria zprostředkují i pocity současných našich sportovců rovnou z centra dění a pokud to bude možné, objeví se na Lipně při návratu z Ria i samotní olympionici. Program kromě sportovních aktivit zpestřují koncerty, laser show a výstavy. V parku se také usadilo studio České televize, Radiožurnál si přivezl svůj mobilní „airstream“.
 

Sport i Kašpárek v rohlíku

PaddleboardingNa obou březích Lipenské přehrady si můžete vyzkoušet na padesát druhů sportů, olympijských i neolympijských, tradičních i zbrusu nových. Mezi jednotlivými sportovišti se díky zdejší oblíbené cyklostezce lze pohybovat na kole nebo na in-line bruslích. I po skončení olympiády zůstane na Lipně řada atrakcí, které bude možné nadále využívat – například molo v Černé v Pošumaví, které bude sloužit jachtingu, a také pumptracková dráha nebo 150 metrů dlouhá skluzavka s časomírou a fotoaparátem v Lipně nad Vltavou.
 
Lipenský park je zároveň společenským, zábavným a kulturním centrem. Oázou všech recesistů je stánek baby-punkové kapely Kašpárek v rohlíku, který nabádá k odpočinku na postelích s nápisy typu Dnes si nechám zdát o plavání, Sním o zlatu, stříbru i bronzu či Kdybych chtěl, byl bych olympionik.
 

Jak do olympijského parku

Lipno parkPokud se chystáte navštívit Olympijský park Rio-Lipno vlastním automobilem, doporučujeme zvolit trasu od Českých Budějovic na Kaplici – Dolní Dvořiště – Vyšší Brod (parkoviště P4) – Loučovice (parkoviště P1 a P2). Automobil doporučujeme nechat na jednom z odstavných parkovišť a dále pokračovat bezplatnou kyvadlovou dopravou. Jestliže necháte vůz na jednom z odstavných parkovišť, obdržíte náramek, který vás bude opravňovat k využívání kyvadlové dopravy po všech sportovištích zdarma.
 
Jestliže se rozhodne přijet do Olympijského parku Rio-Lipno vlakem, pak se z Českých Budějovic lze dostat buď do Lipna nad Vltavou nebo do Nové Pece. Mimo pravidelných spojů z Českých Budějovic bude na obou trasách přidáno několik zrychlených spojů. Obě cílové zastávky (Lipno nad Vltavou a Nová Pec) jsou navázány na systém kyvadlové dopravy, která vás přepraví na jaké koliv ze sportovišť. 
 
JachtingZ Českých Budějovic se dostanete do olympijského parku snadno také autobusem a můžete si s sebou vzít i kolo! Připraveno je několik posílených spojů, které jsou opatřeny přívěsy s kapacitou 25 jízdních kol. Autobusové linky fungují na trase: České BudějoviceČeský KrumlovRožmberkVyšší Brod – Loučovice – Lipno, Olympijský park – Lipno, lanovka – Frymburk.
 
Kyvadlová doprava je určena pro všechny návštěvníky, kteří se pro prokáží identifikační páskou, která je k využívání opravňuje. Tato páska bude zdarma k dispozici pro každého, kdo zaparkuje na jednom z odstavnách parkovišť, přicestuje do Olympijského parku vlakem nebo autobusem z Českých Budějovic a prokáže se následně platnou jízdenkou. Alternativou pro pásku je LipnoCard nebo jízdenka Jikord plus.
 
Páska se vydává také na parkovištích, dopravnách ČD, infocentrech Vyšší Brod a Lipno a u vstupu do areálů Olympijského parku.
 

Nejzajímavější akce z programu

 • 12. 8. Stříbrní fotbalisté z EURA 96 proti „Dynamu České Budějovice 35“
 • 12. 8. Koncert Klary
 • 12. 8. střelba ze vzduchové pušky , veslování, rychlostní kanoistika, rafting
 • 13.8. Měření FitBee doplněné přednáškami o zdravé výživě
 • 13.8. Ultimate Frisbee: Exhibiční turnaj
 • 13.8. Box: tréninkový kemp sportovního centra mládeže
 • 13.8. Billiard: nauč se něco nového – zkušení instruktoři rádi vysvětlí základy kulečníku
 • 13.8. Jachting – přijďte si vyzkoušet jízdu na menších plachetnicích
 • 13.8. ČEPS Jump – přijďte si vyzkoušet unikátní polštář o rozměrech 10 x 10 metrů a výšce 3 metry
 • 14. 8. Exhibice národního týmu ve volejbale
 • 14. 8. Taekwondo, karate, vodní pólo, baseball, Kartingová akademie – motokáry, jachting
 • 14. 8. 4 olympijské trasy – můžete je projít nebo proběhnout, ale musíte navštívit všechny kontroly!
 • 15. 8. Olympijský turnaj ve fotbalgolfu – pro všechny věkové kategorie
 • 15. 8. Yoga s Evou Trhoňovou
 • 15. 8. vzpírání, box, billiard, aerobic, ČEPS Jump, rychlostní kanoistika, rafting, beach volejbal, atletika
 • 15. 8. Box: minikemp pro veřejnost
 • 16. 8. Návrat prvních olympioniků z Ria
 • 16. 8. Den Armády ČR
 • 17. 8. veslování, jezdectví, box, pétanque, vzpírání, beach rugby, jump, rafting, rychlostní kanoistika
 • 18. 8. Paddleboarding: ranní jóga, první "krůčky po vodě" a volná vyjížďka
 • 18. 8. možnost zapůjčení paddleboardů, megaboardů a příslušenství zdarma
 • 18. 8. Pentathlon (moderní pětiboj): šerm, parkúr, plavání, běh a střelba
 • 18. 8. ostatní sporty: aerobic, veslování, triatlon, ultimate frisbee, skok vysoký, badminton, rugby, karate, jachting, stolní tenis, šerm, parkúr, plavání, běh a střelba
 • 19. 8. Riverside Cross s Vávrou Hradilkem
 • 20. 8 – 21. 8. Mistrovství ČR ve vodním slalomu za účasti olympioniků
 • 20. 8. Sup Night Sprint paddleboardů
 • 20. 8. – 21. 8. Turnaj elitních týmů mužů a žen v beachvolejbale
 • 21. 8. Maratón z Nové Pece do Lipna nad Vltavou
 • 21. 8. Koncert Mydy Rabycad
 • 21. 8. Slavnostní zakončení
 

Nejzajímavější výstavy

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka na Lipně

Jezerní cyklo-inline stezka s perfektním povrchem ideálním pro inline bruslení a cykloturistiku vede z Lipna nad Vltavou až do Frymburka. Trasa dlouhá 11,5 km kopíruje levý břeh Lipna a nabízí nádherné výhledy na jezero, ale hlavně pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy.

Venkovní a vnitřní AquaPark ve Frymburku

Venkovní a vnitřní AquaPark ve Frymburku

V komplexu Wellness Hotelu Frymburk se nachází venkovní a vnitřní aquapark pro děti i dospělé.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Poštovní muzeum Vyšší Brod

Poštovní muzeum Vyšší Brod

Nejen pošťáci rádi zavítají do expozice Poštovního muzea umístěné ve Vyšším Brodě, kde můžete zhlédnout stálou expozici dějin poštovnictví na území Českého státu od r. 1526 do současnosti. Děti si užijí zábavu v herním sále plném interaktivních prvků, je pro ně připravena Letní poštovní detektivka.