Úvod > Kalendář akcí > Festival Holešovská regata 2019

Festival Holešovská regata 2019

Kdy 21. červen 2019 - 22. červen 2019 Festivaly
Holešovská regata je opět tady! Devátý ročník největšího rodinného festivalu v zemi, který jen loni navštívilo 20 tisíc lidí, se uskuteční 21. a 22. června v tradičních prostorách zahrad a zámku Holešov a opět nabídne atraktivní hudební i doprovodný program pro celou rodinu.

Již 9. ročník Holešovské Regaty se uskuteční v areálu holešovského zámku a přilehlých zahrad ve dnech 21. - 22. června 2019. V průběhu dvoudenního festivalu divákům zahrají Tublatanka, JELEN, Vašo Patejdl, Desmod, Wohnout, Richard Krajčo, Tata Bojs, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Genius Locci, Lucie Redlová a další.

Páteční program je věnován slovenským interpretům, z toho důvodu také nese podtitul „slovenský večírek“. Regatu odstartuje v pátek odpoledne populární Vašo Patejdl se svojí kapelou a směsicí hitů „od Elánu po Fontánu“, naváže kapela Desmod a o finále se postará legendární Tublatanka.   

Sobota bude tradičně nabitá nespočtem kapel rozdílných žánrů. Diváci se můžou těšit na kapely Jelen, Wohnout, Ukulele Troublemakers, Lucii Redlovou nebo mladé sesterské duo Genius Locci. Zazní také „Kryštof songy“, které v akustické verzi zahrají zásadní členové této kapely Richard Krajčo a Nikos Grigoriadis. Odbočku do swingového žánru obstará showman, herec a zpěvák Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Sobotní finále pak bude patřit kapele Tata Bojs, která s ohledem na své kulaté výročí připravuje pro svůj koncert na Regatě speciální hodinový set s ohňostrojovým finále.

Kromě kvalitní hudby čeká návštěvníky i tradičně bohatý doprovodný program v podobě soutěžní přehlídky netradičních plavidel či soutěže v přejezdu vodní lávky. K Holešovské Regatě patří i projížďky na dračích lodích a další atrakce, které jsou pro diváky v areálu vždy zcela zdarma.

Na zámecké louce budou probíhat také workshopy ve slackline pod dohledem mistrů světa v této atraktivní disciplíně, jejichž umění si diváci budou moci vychutnat i při několika exhibičních vystoupeních mezi hudebním programem.

Na zámeckém nádvoří vznikne vedle menšího pódia, na kterém vystoupí místní kapely, také dětská zóna se spoustou atrakcí, například loutkovým divadlem, které bude malou ukázkou z probíhající výstavy Loutky a loutková divadla v prostorách Zámku Holešov. V rámci výstavy mohou návštěvníci zhlédnout tisíc originálních exponátů a dvacet historických loutkových divadel. Vstupné na výstavu loutek i na další aktuální výstavy probíhající v holešovském zámku bude pro návštěvníky Holešovské Regaty tradičně za poloviční ceny.

Pátek 21.6.
EVENT JAZZ TRIO
VAŠO PATEJDL
DESMOD
TUBLATANKA

Sobota 22.6.
TATA BOJS
WOHNOUT
JELEN
RICHARD KRAJČO a Nikos Grigoriadis
ONDŘEJ HAVELKA a Melody Makers
GENIUS LOCCI
LUCIE REDLOVÁ
UKULELE TROUBLEMAKERS
ATELIÉR
BRAJGEL
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 6. 2019
14.12.
15.12.
88. beseda u cimbálu

88. beseda u cimbálu

Fryšták, Východní Morava
31.12.
Sv. Silvestr na Svatém Hostýnu

Sv. Silvestr na Svatém Hostýnu

Bystřice pod Hostýnem, Východní Morava
26.12.
Štěpánská vycházka s Portáši

Štěpánská vycházka s Portáši

Bystřice pod Hostýnem, Východní Morava
26.12.
Štěpánský táborák na hradě Lukov

Štěpánský táborák na hradě Lukov

Lukov, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace V Podzámčí v Holešově

Restaurace V Podzámčí v Holešově

Holešov, Východní Morava
Penzion Hana v Holešově

Penzion Hana v Holešově

Holešov, Východní Morava
Restaurace U Černé Kaple Holešov

Restaurace U Černé Kaple Holešov

Holešov, Východní Morava
Hotel & Restaurant Tacl v Holešově

Hotel & Restaurant Tacl v Holešově

Holešov, Východní Morava