Úvod > Aktuality > Na Chebském hradě si nově prohlédnete kasematy
Na Chebském hradě si nově prohlédnete kasematy
"> "> Chebský hrad si na letošní sezónu pripravil spoustu novinek "> Zcela novou expozicí jsou Remeslné dílny "> Chebský hrad je v cervnu otevren denne mimo pondelí od 10 do 18 hodin
Památky

Na Chebském hradě si nově prohlédnete kasematy

  • Vydáno23. ledna 2016
Návštěvníci Chebského hradu se mohou těšit v nové sezoně na nový prohlídkový okruh barokním podzemím. Hrad dokončil rekonstrukci barokních kasemat, které se rozkládají vedle hradu. a v nadcházející sezoně je zpřístupní veřejnosti.

Chebský hradChebský hrad si na letošní sezónu připravil spoustu novinek. Pro návštěvníky hradu je například připraven nový prohlídkový okruh barokním podzemím – několikasetmetrový spletitý labyrint kasemat z přelomu 17. a 18. století. Bát se, že se v podzemí ztratíte, však nemusíte. Hradní strašidla vás určitě vyvedou bezpečně ven (kasematy budou pro návštěvníky přístupné jen v doprovodu průvodce).j: http://www.denik.cz/cestovani/chebsky-hrad-opravil-kasematy-ukaze-je-verejnosti-20160122.html

Nedávno byla otevřena i dosud nepřístupná část hradního areálu – středověká věžička, která se nachází v předhradí. Jedná se o jednu z posledních středověkých věží v Chebu, která se navíc dochovala v téměř původní podobě. Z původních střílen si budete moci prohlédnout předhradí i okolí Chebu. Díky dokončení rekonstrukce bude zpřístupněn také jihovýchodní bastion hradu.

Chebský hrad je otevřeni zimním období od listopadu až do konce března, a to vždy od 10 do 15 hodin. Pro skupiny od 10 osob lze po předchozí domluvě zajistit prohlídku hradu i mimo běžnou provozní dobu na telefonním čísle +420 602 169 298 nebo e-mailu kastelan@hrad-cheb.cz.

Chebský hrad – jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Chebský hrad – jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Hrad typu císařské falce je jednou z nejvýznamnějších románských památek České republiky, k nejlépe dochovaným částem patří hradní kaple sv. Erharda a Uršuly a Černá věž, součást románského opevnění.

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Burgenstrasse je jednou z nejslavnějších evropských historických tras. Nachází se na ní několik desítek půvabných historických hradů, zámků i měst, především ve středním Německu, ale i poblíž našich hranic. Celá trasa měří 1200 km a vede z Mannheimu až do Prahy.