!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Cukrárna, retro výtah a oceněné programy: lázně zahajují sezonu 2017

Cukrárna, retro výtah a oceněné programy: lázně zahajují sezonu 2017

Vydáno 3. května 2017 Lázně a wellness
V lázních to v květnu žije! V řadě míst slavnostně zahajují nové lázeňské sezony, ale kromě toho víme, kde je co nového, kde se chystají rozmanité slavnosti a co byste na svých cestách neměli minout. A začneme ve velkém stylu, v Lázních Bohdaneč, které letos otevírají 120. lázeňskou sezonu.
Lázně Bohdaneč jsou jediné lázeňské město ve východních Čechách. Roviny kolem Opatovického kanálu s pozůstatky středověké rybniční soustavy vítají hosty „v krajině rákosí a vod“. Neměli bychom zapomínat také na rašelinu, kterou se bohdanečský rodák Jan Veselý na popud svých přátel rozhodl využít k léčebným účelům. První lázeňská sezona byla zahájena v srpnu 1897 a hitem se záhy staly slatinné koupele. Kapacita lázní? Z dnešního pohledu úsměvná: tři kabiny pro muže, čtyři pro ženy, odpočívárna pro patnáct pacientů a bazén.
 

Lázně Bohdaneč: 120. lázeňská sezona

Porovnat historii se současností a třeba se nechat nalákat na některý z mnoha pobytů můžete v Lázních Bohdaneč v květnu hned několikrát. V sobotu 13. května vás pozveme na Městské hudební slavnosti, které zahájí dvojkoncert Banda di Feste z Pardubic a Bigband Chrudim; následovat budou další dva sobotní koncerty pod širým nebem (27. května a 17. června) a pět nedělních koncertů v kostele sv. Maří Magdalény (od 14. května do 11. června každou neděli vždy v 19 hodin). Vstup na všechny akce je zdarma.
 
sobotu 20. května dojde na slavnostní zahájení 120. lázeňské sezony Léčebných lázní Bohdaneč. Kromě koncertů vás čekají řemeslné stánky a občerstvení, historická prohlídka lázní s průvodcem, ukázky procedur Medical Wellness Clinic, soutěže pro děti, malování na obličej, skákací hrad, projížďky na koních a také soutěž o lázeňský pobyt!
 

Ocenění pro Jáchymov a Luhačovice

Léčebné lázně Jáchymov a Lázně Luhačovice letos uspěly v soutěži Velká cena cestovního ruchu. Jáchymovské lázně zvítězily v kategorii nejlepší lázeňský a wellness balíček s programem Dovolená v Krušných horách, Luhačovice získaly druhé místo za produkt Víkend pro single cestovatele v hotelu Alexandria. Nic vám nebrání oba programy vyzkoušet! A navíc Hotel Alexandria slaví dvojnásobně: v dosavadních šesti ročnících soutěže Czech Hotel Awards získal již pátý titul v kategorii nejlepších Spa & Wellness hotelů na Zlínsku.
 
Na obřad otevírání a svěcení pramenů, tradiční součást zahájení každoroční lázeňské sezony, se do Luhačovic můžete vypravit od pátku 12. do neděle 14. května, o čtrnáct dní později se pak bude slavit v Jáchymově. Minulý rok si město připomnělo 500 let od svého založení, příští rok uplyne 500 let od založení dolu Svornost, ze kterého dodnes lázně čerpají léčivou radonovou vodu. Že letos není co slavit? Kdepak, zahájení lázeňské sezony 2017 pojmou Jáchymovští jako oslavu 150 let od narození Marie Curie-Skłodowské, jejíž výzkumy a objevy otevřely jáchymovským lázním bránu do lázeňského světa.
 

Novinky ze světa lázeňských šviháků

Je jich dost a mnohé vám udělají radost. Například v Priessnitzových lázníchJeseníku už nemusí klienti a zaměstnanci s nostalgií v hlase vzpomínat na osobní výtah, který stával vedle volně stojícího schodiště v hale Sanatoria Priessnitz a obsluhoval jej elegantní a úslužný pan Hromádka. Letos se totiž více než po půl století výtah do lázní vrátil – sice bez vřelé obsluhy, ale na stejné místo jako původní, s kováním navazujícím na ornament zábradlí. Mimochodem, zahájení letošní lázeňské sezony se odehraje od pátku 12. do neděle 14. května.
 
lázních Karlova Studánka otevřeli na Velký pátek novou lázeňskou cukrárnu, v Lázních Lednice budou v sobotu 6. května Májovou slavností zahajovat lázeňskou sezonu a zároveň slavit 10. výročí lázní. Lázeňský dům Perla na ten den chystá Den otevřených dveří s ukázkou procedury a možností získání ošetření rukou zdarma.
 

Kde se také bude slavit?

Sadová kolonáda v Karlových Varech

Sadová kolonáda v Karlových Varech

Sadová kolonáda, od vídeňských architektů Fellnera a Helmera, sloužila na konci 19. století jako promenáda Blanenského pavilonu. Pavilon byl sice v šedesátých letech 20. století zbourán, ale litinová kolonáda, naštěstí stojí dodnes.

Sklepení a zámecká věž Karla IV. v Karlových Varech

Sklepení a zámecká věž Karla IV. v Karlových Varech

Zámecká věž na skále nad Tržištěm v historickém centru města je posledním pozůstatkem malého gotického hrádku, který nechal vystavět císař Karel IV. patrně již v době kolem roku 1358.

Pardubické hudební jaro 2020 - do odvolání pozastaveno

Pardubické hudební jaro 2020 - do odvolání pozastaveno

V koncertních sálech, divadlech, památkových objektech, i méně tradičních prostorách v Pardubicích a dalších místech Pardubického kraje se uskuteční v rámci 42. ročníku Pardubického hudebního jara.

Otevírání lázeňské sezony v Třeboni

Otevírání lázeňské sezony v Třeboni

V sobotu 30. května jste zváni do Třeboně, která tento den bude patřit lázeňství. Místní slatinné lázně tento den otevřou lázeňskou sezonu 2020. Tyto slavnosti bývají již tradičně velmi bohaté na kulturní, lázeňský a doprovodný program, který se koná na mnoha místech města Třeboně.

Zahájení lázeňské sezóny 2020 v Mariánských Lázních

Zahájení lázeňské sezóny 2020 v Mariánských Lázních

Město Mariánské Lázně chystá otevření další lázeňské sezóny. Tradičně to bude druhý květnový víkend. Víkend naplněný příjemnou atmosféru a bohatým programem a tentokrát více než slavnostní atmosférou!

Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2020

Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2020

Slavnostní zahájení 865. lázeňské sezóny v Teplicích opět lázeňskou zónu zaplní desítky tisíc návštěvníků. V průběhu dvou víkendových dnů se Teplice promění v jeden veliký svatostánek otevřený hudbě téměř všech žánrů.

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Návštěvnické centrum Moser v Karlových Varech

Sklo patří k nejoblíbenějším suvenýrům. Navštivte Museum Moser v Karlových Varech, kde jsou k vidění současné kolekce i historické sklářské kousky z rytecké dílny, kterou v Karlových Varech založil roku 1857 Ludwig Moser.

Jarní porcelánové slavnosti v Karlových Varech

Jarní porcelánové slavnosti v Karlových Varech

Tradiční porcelánové slavnosti se konají již po 25. v Karlových Varech na prostranství před Grandhotelem Pupp.

Zahájení lázeňské sezóny ve Františkových Lázních

Zahájení lázeňské sezóny ve Františkových Lázních

Město Františkovy Lázně zahajuje již 227. lázeňskou sezónu. Při slavnostním zahájení se představí Františkovy Lázně na filmovém plátně a připomenou nám téměř stoleté výročí vzniku prvního snímku o městě.

Zahájení lázeňské sezóny 2020 v Karlových Varech

Zahájení lázeňské sezóny 2020 v Karlových Varech

Poslední květnový víkend 29. - 31. 5. 2020 bude v Karlových Varech opět ve znamení zahájení lázeňské sezóny. Třídenní program, v rámci kterého oslavujeme přírodní léčivé zdroje a děkujeme Karlovi IV. za založení města.

Černohorský Express - lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Černohorský Express - lanovka z Janských Lázní na Černou horu

Původní visutá lanová dráha z Janských Lázní na Černou horu zahájila provoz již v roce 1928. Aktuálně na Černou horu jezdí osmimístná kabinková lanovka. V zimě slouží lyžařům, v létě je oblíbeným nástupním místem pro hřebenové túry.

Otevírání pramenů v Luhačovicích 2020

Otevírání pramenů v Luhačovicích 2020

V Luhačovicích se bude konat bohaté pásmo Otevírání pramenů 2020 spojené se zahájením letošní lázeňské sezóny.

Další aktuality

3.3.
2020
Naberte po zimě energii v západočeských lázních

Naberte po zimě energii v západočeských lázních

Západočeské lázně | Lázně a wellness
10.2.
2020
Dopřejte si na Valentýna lázeňskou romantiku ve dvou

Dopřejte si na Valentýna lázeňskou romantiku ve dvou

Západočeské lázně | Lázně a wellness