Úvod > Aktuality > Přijeďte přivítat jaro do českých lázní: Zahájení lázeňské sezony 2023 se blíží
Lázně a wellness

Přijeďte přivítat jaro do českých lázní: Zahájení lázeňské sezony 2023 se blíží

  • Vydáno2. května 2023
V naprosté většině lázní v Česku probíhá zahájení lázeňské sezóny v květnu. Je obvykle spojeno s množstvím kulturních akcí a speciálních programů pro návštěvníky. Přijeďte zažít na vlastní kůži jejich neopakovatelnou atmosféru!

Beethoven, symfonici i komentované prohlídky

lázně tepliceV předvečer oslav v Lázních Teplice se zahajuje Beethovenův festival. 25. května tady zazní dle Beethovenových vlastních slov jeho nejvydařenější dílo, Missa solemnis. Na slavnostním zahájení už 869. lázeňské sezony nebudou chybět hudební scény různých žánrů ani letní kino. Na historickém tržišti se vám představí Lázeňská ulička nově jako netušený výlet do dějin teplických lázní. Z královské galerie hostů na vás bude shlížet celý průvod králů a císařů, kteří nejraději panovali z teplických termálních koupelí, a nad hlavami poletovat signatury velikánů hudby, kteří v Teplicích našli inspiraci. A nově zde pohlédnete také do tváře samotné zakladatelky prvních lázní střední Evropy. Socha české královny Judity se vrací k místu svého působení a v rámci zahájení sezony ji odhalí slavnostní průvod. Sobotní večer vyvrcholí ohňostrojem.
 
Mariánské lázněLázeňskou sezonu v Mariánských Lázních zahájí koncert Západočeského symfonického orchestru v pátek 12. května ve Společenském domě Casino. Oficiální část bude pokračovat v sobotu 13. května Mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie, který stojí poblíž kolonády. V rámci slavnostního aktu, který bude na kolonádě následovat po mši asi od 11 hodin, požehnají církevní hodnostáři mariánskolázeňským pramenům. Doprovodný kulturní program bude opravdu bohatý! Vystoupí na něm mnoho hudebních skupin včetně Marty Jandové a její doprovodné kapely.
 
lázně libverdaSe zahájením sezony v Lázních Libverda bude 27. května spojený pestrý celodenní program. Lázně budou v tento den otevřeny veřejnosti v rámci komentovaných prohlídek, při kterých se budete moci seznámit se všemi lázeňskými novinkami. Historický park bude plný hudby, písní a vystoupení! Vaše děti se můžou těšit na dětský turnaj v minigolfu a spoustu dalších soutěží. Během celého dne bude zajištěno výborné občerstvení z grilu a v restaracích se budou podávat výhodná menu. Večer zakončí lázeňská taneční zábava.


Do štoly, k pramenům i na ohňovou show

luhačoviceV Lázních Jáchymov se u příležitosti zahájení lázeňské sezony otevírá zbrusu nová expozice Jáchymovské peklo. V sobotu 27. května budou po celý den probíhat vystoupení na hlavním pódiu, kde zahraje také Kateřina Steinerová & Her Swing Boys. Návštěvníci lázní jsou zváni na bezplatnou prohlídku štoly Astoria. V lázeňském parku budou celý den probíhat zábavné akce pro děti.
 
konstantinovy lázněV Lázních Luhačovice tradičně zahájí sezonu a příchod jara Festival Otevírání pramenů, který proběhne 12.–14. května. Těšit se můžete na průvod v dobových kostýmech, workshopy, hudební a taneční program na pódiu Společenského domu, divadelní představení pro děti i slavnostní program se svěcením pramenů.

Konstantinovy lázně zahájí sezonu vernisáží výstavy ve Švihákově pavilonu a koncertem skupiny Vokobere v pátek 19. května. V sobotu dopoledne pak biskup plzeňský požehná Prusíkovu pramenu a poté proběhne spanilá jízda autoveteránů, přehlídka jablonecké bižuterie a samotné slavnostní zahájení sezóny s dvěma koncerty a večerní ohňovou show. V neděli po obědě vás pak ještě potěší promenádní koncert Juvenka.
 

Zahájení lázeňské sezony 2023 v Česku – jaké datum si zapsat do diáře

Karlovy Vary: 5.–7. 5.Karlovy Vary
Lázně Hodonín: 6. 5.
Lázně Klimkovice: 6. 5.
Mšené Lázně: 6. 5.
Lázně Jeseník 11. – 14. 5.
Lázně Luhačovice: 12.–14. 5.
Mariánské Lázně: 12.–14. 5.
Lázně Poděbrady: 13. 5.
Konstantinovy Lázně: 19.–21. 5.Poděbrady
Františkovy Lázně: 20. 5.
Lázně Bělohrad: 20. 5.
Lázně Bělohrad: 20. 5.
Lázně Náchod: 20. 5.
Lázně Teplice: 26.–28. 5.
Lázně Jáchymov: 27. 5.
Lázně Kynžvart: 27. 5. nebo 3. 6.
Lázně Libverda: 27. 5.
Slavnostní zahájení lázeňské sezony 2024 v Poděbradech

10.5.
12.5.
Slavnostní zahájení lázeňské sezony 2024 v Poděbradech

Zažijte nejen relax při procedurách, ale také program na lázeňské kolonádě v Poděbradech ve dnech 10.5.-12.5.2024. Program bude zahájen v pátek slavnostním koncertem v centrálním lázeňském parku na kolonádě. V sobotu bude program pokračovat u Havířského kostelíka a opět v lázeňském parku.

Zahájení lázeňské sezony 2024 v Karlových Varech

3.5.
5.5.
Zahájení lázeňské sezony 2024 v Karlových Varech

Začátek května bude v Karlových Varech opět ve znamení zahájení lázeňské sezony. Třídenní program, v rámci kterého oslavujeme přírodní léčivé zdroje a děkujeme Karlovi IV. za založení města.

Otevírání pramenů v Luhačovicích 2024 – zahájení lázeňské sezony

10.5.
12.5.
Otevírání pramenů v Luhačovicích 2024 – zahájení lázeňské sezony

V Luhačovicích se bude konat bohaté pásmo Otevírání pramenů 2024 spojené se zahájením letošní lázeňské sezóny.

Zahájení lázeňské sezony v Jáchymově 2024

25.5.
Zahájení lázeňské sezony v Jáchymově 2024

Přijeďte s námi oslavit zahájení již 118. lázeňské sezony.

Zahájení lázeňské sezóny v Lázních Libverda

25.5.
Zahájení lázeňské sezóny v Lázních Libverda

V sobotu 25. května zahájí Lázně Libverda novou sezonu. Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci s bohatým programem v prostorách lázeňského parku.

Zahájení lázeňské sezóny 2024 v Mariánských Lázních

10.5.
12.5.
Zahájení lázeňské sezóny 2024 v Mariánských Lázních

Město Mariánské Lázně chystá otevření další lázeňské sezóny. Tradičně to bude druhý květnový víkend. Víkend naplněný příjemnou atmosféru a bohatým programem a tentokrát více než slavnostní atmosférou!

Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2024

24.5.
26.5.
Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2024

Slavnostní zahájení 870. lázeňské sezóny v Teplicích. Lázeňskou zónu zaplní opět desítky tisíc návštěvníků. V průběhu dvou víkendových dnů se Teplice promění v jeden veliký svatostánek otevřený hudbě téměř všech žánrů.

177. zahájení lázeňské sezóny v Jeseníku

16.5.
18.5.
177. zahájení lázeňské sezóny v Jeseníku

Tradiční zahájení lázeňské sezóny v Jeseníku a Priessnitzových léčebných lázních. Slavnostní zahájení sezóny s programem.

Zahájení lázeňské sezony 2024 Konstantinovy lázně

17.5.
19.5.
Zahájení lázeňské sezony 2024 Konstantinovy lázně

Do lázeňské a turistické sezony vstoupí Konstantinovy Lázně, jediné lázně Plzeňského kraje.

Zahájení lázeňské sezóny 2024 ve Františkových Lázních

18.5.
Zahájení lázeňské sezóny 2024 ve Františkových Lázních

Město Františkovy Lázně zahajuje již 231. lázeňskou sezónu.

Další aktuality

Park Boheminium u Mariánských Lázní je celoročně přístupný

Chcete poznat památky České republiky pěkně pohromadě? Hrad Kokořín, Ještěd, Českokrumlovský zámek a další a další? Vydejte se na výlet do Mariánských lázní. Park Boheminium má své brány otevřené celoročně a je otevřen každý den, bez ohledu na počasí, víkend či státní svátek.
Karlovarský kraj | Památky

10 tipů, jak si užít výlet do Chebu a okolí

Na řece Ohři, nedaleko hranic s Německem, stojí starobylé město Cheb. První písemná zmínka pochází až z roku 1061, ovšem název města se odvozuje od z keltského názvu řeky Ohře – Agara, který se později změnil na latinské Egire a germánský Eger. Český název Cheb se objevuje v časném středověku a je odvozen od "ohbí řeky" Ohře, která obtéká skalní ostroh v severní části města. Ve městě bohatém na historické události a jeho okolí je mnoho unikátních památek – od románského hradu přes legendární Špalíček, kostel sv. Mikuláše až k poutnímu areálu Maria Loreto. Nechybí ani přírodní zajímavosti, jako jsou sopky Komorní a Železná hůrka či vodní nádrž Jesenice.
Karlovarský kraj | Památky

Zámek Valeč si můžete prohlédnout i v noci

Barokní zámek Valeč na úpatí Doupovských hor, mezi Podbořany a Karlovými Vary, je i letos v zimě otevřený návštěvníkům. Navíc tu vždy v pátek a v sobotu spořádají noční prohlídky až do 23:00 hodin.
Karlovarský kraj | Památky

Dopřejte si na Valentýna lázeňskou romantiku ve dvou

Nevíte čím překvapit a potěšit svojí partnerku nebo partnera na Valentýna? Vyrazte si na víkend či na pár dní do jednoho z nejkrásnějších lázeňských měst u nás: Mariánských Lázní, Karlových Varů nebo Františkových Lázní, a dopřejte si romantické chvíle jen ve dvou při lázeňských wellness procedurách, masážích, relaxačních aroma koupelích a zábalech, v privátní sauně nebo ve vířivce. Večer nic nezkazíte večeří při svíčkách u krbu a ráno ji (nebo jeho) překvapte třeba snídaní rovnou do postele.
Karlovarský kraj | Lázně a wellness

Horní Hrad pod Krušným horami je otevřený i v únoru

Horní hrad Hauenštejn nedaleko Stráže nad Ohří v zimním období rozhodně neupadá do zimního spánku. I v únoru má otevřeno denně: od pondělí do pátku na telefonické zavolání a o víknendech od 10:00 do 17:00 hodin. Užijte si zimní turistiku a romantiku, hradní čeládka se na vás těší!
Karlovarský kraj | Památky

Zámek Kynžvart se od února otevírá turistům

Zámek Kynžvart se otevírá i v netradiční zimní čas, a to formou prohlídky Zámeckých interiérů Metternichů a Muzea a slavného Kabinetu kuriozit. V únoru a březnu bude otevřeno vždy v úterý a čtvrtek, kdy budou vždy od 13:00 a od 15:00 hodin připraveny prohlídky zámeckých interiérů a ve 14:00 Muzea a kabinetu kuriozit.
Karlovarský kraj | Památky

Kdy a kde byl zavražděn Albrecht z Valdštejna?

Dne 25. února 1634 byl v Chebu zavražděn Albrecht z Valdštejna, ve své době nejbohatší a nejvlivnější muž Českého království. Jeho jméno vyvolává dodnes ohnivé debaty nejen mezi historiky. Zradil svého císaře a krále, aby dosáhl ještě větší moci? Nebo byl jen obětí intrik? Ať už se přikláníte k jakékoliv teorii, není pochyb o tom, že Albrecht z Valdštejna byl jednou z nejvýznamnějších postav českých i evropských dějin, výjimečně zdatný obchodník, politik a armádní velitel.
Karlovarský kraj | Kultura

Zima na Chebském hradu je lákavá: otevřeno zde mají i v únoru

Hrad Cheb je jedinou štaufskou císařskou falcí na našem území a může se pochlubit dokonale zachovalou patrovou hradní kaplí, která je právem označována za poklad štaufské gotiky. Váže se k němu také řada zajímavých příběhů a pověstí a s jeho dějinami je rovněž spjato mnoho významných historických událostí. Do konce února je otevřeno vždy o víkendech od 10:00 do 15:00 hodin.
Karlovarský kraj | Památky