Úvod > Aktuality > Muzeum východních Čech v Hradci Králové se připravuje na rekonstrukci
Muzeum východních Čech v Hradci Králové se připravuje na rekonstrukci
">
Kultura

Muzeum východních Čech v Hradci Králové se připravuje na rekonstrukci

  • Vydáno13. září 2017
Počátkem příštího roku bude zahájena rekonstrukce secesní budovy Muzea východních Čech v Hradci Králové, která pravděpodobně potrvá do poloviny roku 2019. Během oprav bude muzeum pro veřejnost zcela uzavřené.
Muzeum Hradec KrálovéZahájení rekonstrukce Muzea východních Čech – secesní budovy architekta Kotěry, radnice připravuje na začátek příštího roku, hotovo by mělo být v polovině roku 2019. Během oprav bude muzeum pro veřejnost zcela uzavřené.
 
Pro turisty i obyvatele města bude po rekonstrukci připravena celá řada novinek, tím největším lákadlem by mělo být zpřístupnění terasy u kopule na střeše této národní kulturní památky. V Hradci Králové tak bude možné pohlédnout na část centra města podél labského nábřeží. V budově samotné vzniknou nové výstavní prostory.
 
Vedle úprav, které souvisejí se zpřístupněním terasy u kopule, bude potřeba opravit nebo vyměnit původní okna, provést rekonstrukce vitráží a navazující restaurování obložení, ve kterém jsou okna vsazena. Obnovou projde také omítková a cihlová fasáda, restaurátoři odborně ošetří sádrové a štukové omítky, kašnu, rampy, schodiště a sochy. Na rekonstrukci budovy muzea by pak měla navazovat revitalizace přilehlého parčíku za objektem u Kotěrovy ulice.
Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Muzeum východních Čech v Hradci Králové sídlí na Eliščině nábřeží v monumentální budově postavené podle návrhu architekta Jana Kotěry v letech 1909-1912 a prohlášené v roce 1995 národní kulturní památkou. V roce 2019 se otevřelo po náročné rekonstrukci.