Úvod > Aktuality > Muzeum Karlovy Vary se na jaře otevře v novém
Muzeum Karlovy Vary se na jaře otevře v novém
">
Kultura

Muzeum Karlovy Vary se na jaře otevře v novém

  • Vydáno6. ledna 2017
Nákladná rekonstrukce Muzea Karlovy Vary, která začala v srpnu roku 2015, se pomalu blíží ke konci. Stavebními úpravami prošel nejenom jeho interiér, ale také exteriér. Nyní už dochází na instalaci nových expozic. Muzeum se otevře letos na jaře, a to u příležitosti oslav 150 let od svého založení.
Karlovy VaryPo dvou letech intenzivní práce se zevrubná rekonstrukce Muzea Karlovy Vary konečně blíží do finále. Po stavebních úpravách interiéru i exteriéru zbývá instalace nové expozice, která využije audiovizuální technologie a doslova zaútočí na vaše smysly. Jedno podlaží přiblíží vznik a historii Karlových Varů, druhé pak dějiny a přírodu Karlovarska.
 
Do sálů se již začaly systematicky navážet velkoformátové exponáty - v prosinci se jednalo o modely Lokte a Karlových Varů, které možná znáte z předešlé expozice. Oba prošly restaurátorským zásahem a zvláště model Karlových Varů o rozměrech 3x4 metry bude ve zcela novém kabátě a je usazen na novém soklu s pojezdem. Muzejníci v těchto dnech také intenzivně pracují s architekty na grafice umístěné na paneláži. Práce budou v podobném duchu pokračovat až do února.
 
Otevření zbrusu nové exopozice muzea je naplánováno v průběhu dubna, ještě před zahájením lázeňské sezóny.
Krajské muzeum Karlovarského kraje – Muzeum Karlovy Vary na Nové louce

Krajské muzeum Karlovarského kraje – Muzeum Karlovy Vary na Nové louce

Ve zcela nové podobě se představuje od dubna 2017, kdy muzeum oslavilo 150 let své existence. Součástí nové expozice je i příroda, kde návštěvníci spatří čtyři biotopy. Krušné hory, Doupovské hory, Sokolovskou pánev, Slavkovský les, ale i řeku Ohři.