Úvod > Aktuality > Muzeum baťovského bydlení ve Zlíně
Kultura

Muzeum baťovského bydlení ve Zlíně

  • Vydáno1. května 2010
Ve Zlíně se 1. května návštěvníkům opět otevírá expozice Bydlení v baťovském Zlíně, která je umístěna v jednom z typických cihlových domků ve Zlíně – č. p. 1295 ve čtvrti Nad Ovčírnou. Muzeum bylo téměř rok uzavřené kvůli odstraňování dřevomorky.

Muzeum přibližuje styl bydlení dělníků v době rozmachu firmy Baťa a patří k nejmladším stálým muzejním výstavám na Východní Moravě, otevřené v dubnu 2007. V letošní sezóně bude expozice fungovat pouze v omezeném rozsahu. Kvůli riziku poškození z ní musely zmizet všechny předměty, které mají dřevěné součásti. Návštěvníci si tak prohlédnou panelové výstavy o baťovském bydlení, aktivitách firmy Baťa v Brazílii, baťovských mladých ženách, které jsou doplněny vybranými předměty, a reklamními plakáty firmy Baťa.

V dalších letech se počítá s doplněním expozice o nové předměty.

Více informací:
Baťův domek ve Zlíně

 
Jedním z objektů pod správou Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně je Baťův domek s expozicí Bydlení v baťovském Zlíně. Po roční obnově bude expozice v roce 2010 fungovat v omezeném rozsahu. Návštěvníci mohou zhlédnout panelové výstavy o baťovském bydlení, aktivitách firmy Baťa v Brazílii, baťovských mladých ženách.

Další aktuality